دارویی که می تواند نویدبخش درمان یک بیماری پوستی باشد

به گزارش وبلاگ بهابادی، محققان آمریکایی در آزمایش های بالینی خود به نتایج امیدوارکننده ای برای یک بیماری پوستی خودایمنی رسیده اند.

دارویی که می تواند نویدبخش درمان یک بیماری پوستی باشد

پژوهشی که در دانشگاه پنسیلوانیا به انجام رسیده، امید ها را برای درمان بیماری لوپوس اریتماتوز پوستی افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، طبق پژوهشی که از سوی دانشکده پزشکی پرلمن (Perelman) در دانشگاه پنسیلوانیا و بیمارستان کهنه سربازان پنسیلوانیا به انجام رسیده، یک داروی تجربی به نام litifilimab که به نام BIIB059 نیز شناخته می گردد، می تواند درمانی قدرتمند و طولانی مدت برای لوپوس اریتماتوز پوستی (CLE) باشد.

بیماری لوپوس، جز بیماری های خود ایمنی می باشد. لوپوس هنگامی به وجود می آید که سیستم ایمنی فرد به بافت ها و اندام های بدن آن حمله می کند. هنگامی که یک فرد به لوپوس مبتلا می گردد در نقاط مختلف بدن وی مانند مفاصل، پوست و کلیه ها، ورم و التهاب ایجاد می گردد.

بر اساس این پژوهش، این دارو قادر است تا فعالیت لوپوس اریتماتوز پوستی را در پوست کاهش دهد. این پژوهش از آنجایی امیدوار کننده است که درمان های موجود برای این بیماری، همواره مؤثر نیستند.

ویکتوریا ورث (Victoria Werth) دکترای پزشکی و متخصص در زمینه پوست در بیمارستان کهنه سربازان در پنسیلوانیا در این باره گفت: بعضی بیماران در آزمایش های ما تغییرات بزرگی را ظرف یک ماه نشان دادند. این پژوهش نشان داد این دارو فعالیت لوپوس اریتماتوز پوستی را نسبت به دارو نما کاهش می دهد.

لوپوس اریتماتوز پوستی (CLE) می توانى سبب ایجاد زخم، آتروفی در پوست و تغییر رنگ پوست، علاوه بر ریزش مو می گردد. این بیماری بعلاوه می تواند بر ظاهر فیزیکی فرد علاوه بر سلامتی ذهنی، روانی و عاطفی فرد نیز اثرگذار باشد.

در این پژوهش که بر روی 132 شرکت کننده ظرف 16 هفته به انجام رسید، ظرف چند هفته آثار بهبودی در بیمار آغاز به آشکار شدن کرد. بیشتر تغییرات در جهت بهبودی نیز در هفته 12 تا 16 ام رخ داد. این در حالی است که درمان های موجود از جمله دارو های ضد مالاریا مانند هیدروکسی کلروکین، سرکوب کننده های ایمنی، و استروئید ها اثربخشی محدود، ناپایدار و یا عوارض جانبی مکرری داشته اند. این در حالی است که داروی Litifilimab عملکردی متفاوت را از خود نمایش داده است.

نتایج این تحقیقات در مجله پزشکی نیوانگلند (New England Journal of Medicine) منتشر شده است.

منبع: پایگاه دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا

وبلاگ بهابادی علمی پزشکی بهداشت و درمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دارویی که می تواند نویدبخش درمان یک بیماری پوستی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارویی که می تواند نویدبخش درمان یک بیماری پوستی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید