سفر همیشگی داروسازهای ایرانی به ترکیه! ، نوبت مهاجرت به شرکت های داروسازی رسید

به گزارش وبلاگ بهابادی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مهاجرت شرکت های داروسازی به ترکیه خبر داده است.

سفر همیشگی داروسازهای ایرانی به ترکیه! ، نوبت مهاجرت به شرکت های داروسازی رسید

به گزارش وبلاگ بهابادی، بعد از مهاجرت کادر بهداشت و درمان به خارج از کشور و طبابت در کشورهای حاشیه خلیج فارس، اروپا، کانادا و آمریکا، حالا یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مدعی شده که شرکت های داروسازی هم قصد مهاجرت به ترکیه را دارند.

محمدعلی محسنی بندپی در خصوص انتقال چند کارخانه داروسازی ایرانی به ترکیه گفت: کشور ما به صورت کامل به خودکفایی دارو نرسیده است، زمانی می توانیم ادعا کنیم که در حوزه دارو به خودکفایی رسیده ایم که مردم بدون هیچ دغدغه ای دسترسی به داروی با کیفیت و مطلوب داشته باشند، اما واقعیت این است که مردم به شدت از کمبود و کیفیت پایین دارو ناراضی هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از مهاجرت نخبگان کشور یادآور شد: از مهاجرت سرمایه های مادی گرفته تا معنوی همه مباحث نگران کننده ای هستند که در قالب تذکرات کتبی و شفاهی از تربیون خانه ملت بارها به آن تأکید شده است. از وزارت بهداشت گرفته تا وزارتخانه های کار، علوم و امور خارجه باید با تشکیل کمیته هایی دغدغه این گروه ها را شناسایی و آنالیز نموده و مانع خروج آنها از کشور شوند.

محسنی بندپی تأکید کرد: یکی از دلایل خروج شرکت های داروسازی از کشور و مهاجرت آنها به سمت کشورهایی مانند ترکیه می تواند کوشش آنها برای کاهش دغدغه هایشان باشد. البته تمام اراده دولت سعی در نگهداشت سرمایه مادی و معنوی و تسهیل مسیر آنهاست، اگرچه این مسائل نمی تواند بهانه ای برای خروج آنها از کشور باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "سفر همیشگی داروسازهای ایرانی به ترکیه! ، نوبت مهاجرت به شرکت های داروسازی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر همیشگی داروسازهای ایرانی به ترکیه! ، نوبت مهاجرت به شرکت های داروسازی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید