خبرنگاران تعداد مبتلایان ویروس کرونا در منطقه کاشان به 9 نفر رسید

به گزارش وبلاگ بهابادی، کاشان- خبرنگاران- بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در منطقه کاشان به 9 مورد مثبت قطعی رسیده است.

خبرنگاران تعداد مبتلایان ویروس کرونا در منطقه کاشان به 9 نفر رسید

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان آدینه شب در اطلاعیه ای تشریح کرد: پیرو اطلاعیه های قبلی مبنی بر اطلاع رسانی دقیق و به هنگام در خصوص افراد مبتلا به بیماری کرونا، به اطلاع همشهریان عزیز می رساند بر اساس اعلام رسمی امروز، 9 اسفندماه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به وسیله رسانه ملی از مجموع 101 آزمایش ارسالی از منطقه زیر پوشش، جواب 39 آزمایش دریافت شد که از این تعداد 16 مورد منفی و 9 مورد مثبت قطعی بود.

در این اطلاعیه با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی به عنوان مهم ترین راه حل پیشگیری از ویروس کرونا، آمده است: 14 مورد نیز بینابینی است و همچنان منتظر نتایج هستیم.

همچنین در ادامه از مردم خواسته شده است که از شرکت در نشست های عمومی، تجمع های ورزشی و آیین های مختلف فرهنگی و مذهبی تا اطلاع بعدی خودداری نموده و اخبار دقیق در این باره را تنها از سوی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان دنبال نمایند.

دانشگاه علوم پزشکی کاشان در اطلاعیه ای دیگر نیز با اشاره به مصوبات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا یادآور شده است: همه مدرسه های این منطقه از روز شنبه، 10 اسفندماه به مدت سه روز تعطیل خواهد بود و ساعت کار همه دستگاه های اجرایی دولتی و عمومی، نهادها، بانک ها و موسسه های اقتصادی تا اطلاع بعدی از ساعت 7 به 9 صبح تغییر می نماید.

ارایه آموزش های لازم، شست و شوی مکرر دست ها با صابون، استفاده از ماسک و تعویض به هنگام آن، مصرف مایعات گرم، دست ندادن و روبوسی نکردن با دیگران، خودداری از تماس دست با چشم ها، بینی و دهان، حفظ فاصله یک و نیم متری با افراد بیمار و ماندن بیماران در منزل از مهم ترین راه های پیشگیری از ویروس کرونا است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین شروع شد و تا به امروز هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به راحتی با مشارکت شهروندان و این راه حلهای ساده می توان از شیوع و ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کرد.

جمعیت نزدیک به 500 هزار نفری شهرستان های کاشان و آران وبیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تعداد مبتلایان ویروس کرونا در منطقه کاشان به 9 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعداد مبتلایان ویروس کرونا در منطقه کاشان به 9 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید