توصیه های طب سنتی برای مقابله با بیماری های ویروسی

به گزارش وبلاگ بهابادی، یک متخصص طب سنتی ضمن ارائه توضیحاتی درمورد بیماری های ویروسی، گفت: استراحت، مصرف مایعات فراوان و کنترل یبوست از نکات بسیار مهم از دید طب سنتی برای مقابله با بیماری های ویروسی است.

توصیه های طب سنتی برای مقابله با بیماری های ویروسی

دکتر فاضله حیدریان با اشاره به اینکه بیماری هایی که در خانواده کروناویروس ها، آنفلوآنزا و سرماخوردگی ها هستند، شامل 2 فاز هستند، گفت: فاز اول که حاد است، بیمار کاملا بد حال بوده و تب و ضعف شدیدی دارد و توصیه اصلی ما در این فاز بیماری استراحت و مصرف فراوان مایعات است.

وی اضافه نمود: از مصرف خوراکی های گرم مانند چای زنجبیل، آویشن و... در فاز حاد بیماری های ویروسی به طور جدی پرهیز کنید. دمنوش هایی که مصرف آنها در این زمان توصیه می گردد شامل دمنوش عناب، ختمی، لعاب بهدانه، نشاسته و... است.

وی با تاکید بر اهمیت برطرف ییوست در فاز حاد بیماری، اظهار کرد: یکی از بهترین درمان ها برای برطرف یبوست خاکشیر است که نحوه مصرف آن باید به این صورت باشد که دو قاشق غذاخوری خاکشیر را در یک لیوان آب داغ ریخته و صبح ها به صورت ناشتا مصرف کنید. دقت کنید پس از مصرف خاکشیر تا نیم ساعت صبحانه نخورید. همچنین مصرف انجیر و آبی که انجیر در آن خیس شده نیز به عنوان یک ملین خوب توصیه می گردد.

حیدریان ادامه داد: مصرف مایعاتی مانند آب سیب، آب لیموشیرین در این زمان بسیار توصیه می گردد اما، بهتر است از مصرف آبمیوه های ترش مانند آب پرتقال و... پرهیز کنید زیرا ممکن است طول دوران بیماری یا ضعف ناشی از بیماری را افزایش دهد.

منبع: همگردی

به "توصیه های طب سنتی برای مقابله با بیماری های ویروسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های طب سنتی برای مقابله با بیماری های ویروسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید