8 ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

به گزارش وبلاگ بهابادی، برای از بین بردن بوی غذای پیچیده در فضای خانه، از این ترفندها بهره ببرید تا در کمترین زمان بوی بد از بین برود.

8 ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم ها در طول روز با آن درگیر هستند و سعی دارند به روش های مختلفی بوی سوختگی یا سرخ کردنی را از بین ببرند؛ اگر از ترفندهای مختلفی برای از بین بردن بوی غذا در خانه استفاده نموده اید، اما همچنان به نتیجه دلخواه نرسیده اید و بوی غذا همچنان در فضای خانه به جای مانده بود؛ در این مطلب از وبلاگ بهابادیمگ با ما همراه باشید تا شما را با برترین روش از بین بردن بوی غذا در خانه آشنا کنیم.

برترین روش از بین بردن بوی غذا

روش های مختلفی برای از بین بردن بوی غذا در خانه وجود دارد که ما در ادامه به پرکاربردترین آن ها اشاره خواهیم کرد: اما برای به دست آمدن نتیجه بهتر و سریع تر، می توانید پنجره ها را باز نموده و در صورت امکان یک پنکه مقابل پنجره قرار دهید تا بوهای نامطبوع به بیرون راهنمایی شوند.

استفاده از سیب زمینی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

یکی از روش های جالب و موثر برای از بین بردن بوی سوختگی از خانه، استفاده از سیب زمینی است؛ چرا که سیب زمینی قدرت جذب بوی خیلی خوبی دارد؛ در نتیجه شما می توانید سیب زمینی را از وسط به دو نیم تقسیم نموده و مقداری نمک روی آن بپاشید؛ سپس سیب زمینی را در محیط آشپزخانه قرار داده تا تمام بوی محیط را جذب کند.

استفاده از چوب دارچین برای از بین بردن بوی غذا در خانه

چوب دارچین می توانید علاوه بر از بین بردن بوی غذا در خانه، هر نوع بوی نامطبوعی را از بین ببرد؛ در نتیجه اگر مهمان دارید و می خواهید فضای خانه به سرعت بوی خوبی بگیرد، می توانید چند عدد چوب دارچین را داخل قابلمه آب انداخته به مدت 5 دقیقه روی شعله گاز قرار دهید و بعد اجازه دهید تا خنک گردد و بوی آن در فضای خانه پخش گردد.

روشن کردن شمع

اگر بعد از سرخ کردن مواد غذایی نمی دانید که از چه روشی استفاده نموده تا بو به طور کامل از فضای خانه خارج گردد، روشن کردن یک شمع می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد؛ در نتیجه شما می توانید یک عدد شمع را روشن نموده و در محیط آشپزخانه قرار دهید؛ در نهایت متوجه خواهید شد که شمع تمام بوی پخش شده در فضا را از بین برده است.

جوشاندن پوست مرکبات

برای از بین بردن بوی غذا در خانه، استفاده از پوست مرکبات بسیار موثر است؛ برای این منظور می توانید از مرکبات در دسترس مانند لیمو، پرتقال و نارنگی بهره ببرید؛ با توجه به اینکه در فصل تابستان تنها به لیمو دسترسی دارید، می توانید مقداری لیمو را پوست گرفته و آن را داخل یک قابلمه بیندازید تا به مدت یک ساعت روی حرارت بجوشد و بوی آن در فضای خانه پخش گردد.

استفاده از سرکه

سرک سفید علاوه بر اینکه یک ضدعفونی کننده عالی است، می تواند بوی غذای مانده از شب قبل را به خوبی از بین ببرد. برای این منظور یک فنجان سرکه را داخل ظرف مناسبی ریخته و روی اجاق گاز قرار دهید تا به مدت 15 دقیقه بجوشد.

دم کردن یک فنجان قهوه

اگر فضای خانه شما با بوهای نامطبوع پر شده، می توانید با یک تیر دو نشان زده و علاوه بر از بین بردن بو، در این فاصله یک فنجان قهوه هم نوش جان کنید.

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین همیشه جزو آن دسته از مواد کاربردی در آشپزخانه است که برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد؛ یکی دیگر از کاربردهای جالب این ماده، از بین بردن بوی بد در خانه است؛ برای استفاده از آن نیز می توانید یک ظرف پر از جوش شیرین را در محیط قرار دهید تا بوی موجود در فضا را از بین ببرد.

روشن کردن تهویه

برترین راه برای جلوگیری از ماندگاری بو غذا در خانه، خارج کردن آن به وسیله هود یا هواکش است. البته به یاد داشته باشید که فیلترها را مرتباً عوض کنید.

منبع: پیام دلتا

به "8 ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید