تاکید بر ادامه فرایند واکسیناسیون عمومی در کشور

به گزارش وبلاگ بهابادی، تهران (پانا) - جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا بعد از ظهر امروز(چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار گردید.

تاکید بر ادامه فرایند واکسیناسیون عمومی در کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر افزایش آمار واکسیناسیون در کشور، گفت: با کوشش تمام دستگاه های دولتی و وزارتخانه های مربوطه آمار واکسیناسیون در ایران بخوبی پیش می رود تا جایی که تأثیر پوشش واکسیناسیون بر کاهش شهرهای قرمز و آمار مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در کشور کاملاً مشهود است.

معاون اول رییس جمهور گفت: با کوشش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کادر درمان و بعلاوه پوشش گسترده واکسیناسیون، شرایط ابتلا، بستری و فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در کشور فرایند کاهشی دارد.

مخبر تأکید کرد: باید با ادامه واکسیناسیون در کشور و بعلاوه رعایت پروتکل های بهداشتی اجازه ندهیم دستاوردهای کشور در ماه های اخیر در زمینه مقابله با بیماری کرونا از بین برود.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان بعضی از دستگاه های دولتی حضور داشتند، گزارش هایی از شرایط رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ادارات، صنوف و حمل و نقل کشور، فرایند پوشش سراسری واکسیناسیون و مقدار واردات واکسن خارجی و فراوری داخل ارائه شد.

دکتر عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعلاوه در این جلسه گزارشی از برآوردهای احتیاج کشور برای واکسیناسیون با پوشش صد در صد جمعیت کشور و پوشش واکسیناسیون به تفکیک گروه های سنی به ویژه بین طلاب، دانشجویان و دانش آموزان ارائه کرد.

کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز در این جلسه با اشاره به آمار تزریق دوز اول واکسن کرونا به بالای 72 درصد دانش آموزان 12 تا 18 سال و پوشش صددرصدی واکسیناسیون کارکنان وزارت آموزش و پرورش، توضیح داد: وزارت آموزش و پرورش طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای بازگشایی مدارس در مقطع متوسطه اقدامات و ترتیبات لازم را انجام داده است.

بعلاوه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از نظرسنجی ها درباره مقدار بالای موافقت والدین برای بازگشایی مدارس و تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان، موافقت مردم برای ایجاد محدودیت های اجتماعی برای افرادی که واکسن کرونا تزریق نکرده اند و بعلاوه افزایش استقبال مردم برای واکسیناسیون در کشور ارایه کرد.

در ادامه این جلسه نیز وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی گزارشی از مدیریت هوشمند کرونا در بین اصناف، ادارات و حمل و نقل عمومی و راه اندازی سامانه مدیریت هوشمند مقابله با بیماری کرونا ارایه و بر ضرورت نظارت و همکاری تمام دستگاهای دولتی و وزارتخانه های مربوطه بر چگونگی رعایت دستورالعمل های بهداشتی و نحوه ارایه خدمات به مردم در طرح مدیریت هوشمند کرونا تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تاکید بر ادامه فرایند واکسیناسیون عمومی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر ادامه فرایند واکسیناسیون عمومی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید