15 سبک زیبا برای طراحی اتاق پذیرایی

به گزارش وبلاگ بهابادی، نخستین چیزی که مهمان های شما پس از ورود به خانه تان می بینند، چیست؟ اتاق نشیمن یا سالن، اینطور نیست؟ بنابراین ایده خوبیست که برای زیبا و کاربردی کردن همزمان این فضا ها وقت و هزینه صرف کنید.

15 سبک زیبا برای طراحی اتاق پذیرایی

وبلاگ بهابادی | ایده خوبیست که برای زیبا و کاربردی کردن همزمان اتاق نشیمن و سالن وقت و هزینه صرف کنید. برای انجام این کار می توانید یک تم خاص را دنبال کنید یا صرفاً مفاهیم مختلف را با هم بیامیزید تا یک فضای منحصربفرد و شخصی سازی شده را ایجاد کنید.

به گزارش وبلاگ بهابادی ؛ برای یاری به آغاز این کار، 15 مورد از برترین طراحی های داخلی را انتخاب نموده ایم که گستره ای از عناصر و ایده های تزیینی را پوشش می دهند.

1. طراحی داخلی مدرن برای اتاق نشیمن

حین طراحی فضای داخلی سالن باید به تهویه توجه کنید! با استفاده از پنجره های بزرگ، اجازه دهید نور آفتاب به میزان کافی وارد اتاق گردد و برای اتاق ها رنگ خنثی انتخاب کنید تا اتاق را روشن و زیبا کنید. بعلاوه می توانید روی دیوار تاکیدی مانور دهید و آن را با سایه های پاستلی بپوشانید. قطعات اسباب و اثاثیه تان را با هم ترکیب و جفت و جور کنید و تعدادی گیاه آپارتمانی اضافه کنید تا حس و حال فضا را مثبت کنید.

2. طراحی داخلی مینیمالیستی برای سالن

اگر به زیباییِ مینیمالیسم (ساده گرایی) ایمان دارید، این طرح داخلی بسیار خوشایند را در نظر بگیرید! هر گوشه و کنار این اتاق طوری است که انگار بطور موزون ورد هرچه کمتر بهتر! را می خواند. درست است که سفید، رنگ غالب برای دیوار ها و مبلمان است، اما افزودن قهوه ای های طبیعی مانند قهوه ای مایل به خاکستری یا قهوه ای مایل به زرد فضای داخلی را دارای مفهوم نموده است. نباید فراموش کنید برای نوازش چشم هایتان با رنگ سبز هم از یک یا دو گیاه بهره ببرید.

3. طراحی داخلی با رنگ دوگانه برای سالن های کوچک

مرسوم است که برای تزیین سالن های کوچک از یک طرحِ رنگ تمام سفید یا بژ استفاده نمایند. از این کار برای بزرگ نشان دادن فضا استفاده می نمایند. با این حال، استفاده بیش از حد از یک رنگ ملال آور و یکنواخت می گردد. برای اجتناب از این یکنواختی، می توانید از رنگ روشنی مثل زرد روی یک دیوار تاکیدی، کوسن، صندلی تاکیدی یا حتی آباژور بهره ببرید! فقط در این کار زیاده روی نکنید!

4. طراحی داخلی معاصر برای اتاق نشیمن

طراحی های داخلی معاصر دو اصل اساسی دارند: سادگی و پیچیدگی! طرح های رنگ این سبک معمولاً خنثی هستند مانند خاکستری، سفید، سیاه. بعلاوه از بافت به شکل قالیچه، فرش، دکور های دیواری و مانند آن هم آگاهانه استفاده شده است. هر عنصری در اتاق به خوبی تعریف و به وسیله خطوط جدا می گردد تا ظاهری تمیز و اصلاح شده به آن بدهد.

5. طراحی داخلی لوکس برای اتاق پذیرایی

با تبدیل اتاق پذیرایی به یک فضای لوکس، جلوه ای سلطنتی به آن بدهید. با پنل های هندسی روی دیوار های جانبی تاکید کنید. برای اینکه به فضا حس کاخ مانند بدهید می توانید در استفاده از لوازم جانبی زیاده روی کنید. از قطعاتی مانند مبل بزرگ، گلدان های طلایی رنگ، میز های وسط، دیوار ها و حتی پانل های جانبی برای افزودن جاذبه به اتاق بهره ببرید.

6. طراحی داخلی سنتی برای سالن

یک اتاق نشیمن به سبک سنتی هندی پر از رنگ های گرم و خاکی مانند خرمایی مایل به قرمز، زرد، قهوه ای و نظایر آن است. بعلاوه از قطعات قدیمی مانند تاب های فرفورژه، مجسمه های کوچک و گلدان های سنگین هم بسیار استفاده می گردد. میز وسط الزامی است و اطراف آن کل چیدمان صندلی ها انجام می گردد. رنگ های اسطوره ایِ غنی و پیچیده، امضای تم این فضا هستند!

7. طراحی داخلی درخشان برای سالن های بزرگ

طراحی داخلی به سبک مینیمال برای اتاق های بزرگ می تواند به کار پرزحمت و سختی تبدیل گردد! ممکن است در سرانجام کار، فضای استفاده نشده زیادی به جا بماند که حس خالی بودن را ایجاد می نماید. برای مقابله با این حس، به جای استفاده از مبلمان بزرگِ کنج از صندلی های بزرگ و جعبه ای بهره ببرید. تعدادی پارتیشن دیواری اضافه کنید که اثرشان مانند ویترین های کوچک است. سقف را پایین نگهدارید و نور زیادی را به اتاق اضافه کنید.

8. طراحی داخلی شیک برای سالن

در اینجا ایده طراحی داخلی مدرن و پیچیده ای را می بینید که مناسب یک سالن کوچک است. رنگ سفید و خاکستری رنگ های غالب در اتاق هستند. مشکی رنگ خنثی دیگری است که به شکل لوازم تزیینی به میزان کم استفاده می گردد. هیچ اسباب و اثاثیه تجملی به کار نمی رود، در عوض، تمام عناصر حس عجیب و جالب تابستان انگلیسی را به اتاق اضافه می نمایند.

9. طراحی داخلی مدرن به سبک روستایی برای سالن

دوست دارید حس زندگی در جنگل را در فضای خانه تان ایجاد کنید. پس این طراحی گرم و دنج روستایی را امتحان کنید. ایده این کار به این صورت است که چیز های فانتزی را کنار می گذارید و تمام وسایل طبیعی از جنس چوب، پارچه و چرم را نگه می دارید. طرح های رنگ خاکی هستند و هیچ جایی برای رنگ نئونی و پاستلی وجود ندارد! چیدمان نشیمنگاه باید راحت و کم جا باشد. از دیوار های بافت دار سنگی و میز وسط سبک روستایی بهره ببرید.

10. طراحی داخلی سالن به سبک اِل (L)

سالن اِل مانند در خانه های هندی متداول است و یکی از فضا هایی است که بیشترین سوء کاربرد در خصوص آن انجام می گردد. امکان اشتباه در این اتاق ها بسیار وجود دارد، چون چیدمان وسایل به شکل عجیب ال (L) می تواند مشکل ساز گردد. یک راه بهینه سازی این فضا، راهنمایی مبلمان به سمت دیوار است تا فضا برای اهداف کاربردی ایجاد گردد. از فضای باریک چنین سالن هایی مثل راهرو بهره ببرید و هرگونه عنصر سنگینی را از آن دور نگه دارید.

11. طراحی داخلی سالن به سبک دوبلکس

اگر صاحب یک خانه دوبلکس هستید، پس گوش کنید! شما بخاطر داشتن چنین فضای بزرگی که در آن می توانید به خلاقیت تان پروبال بدهید، خوش شانس هستید؛ فقط نباید در استفاده از وسایل زیاده روی کنید. یک پیشنهاد این است که از طرح رنگ مرکزی بهره ببرید و رنگ ها را از روشن به تیره در نواحی مختلف اتاق نشیمن تغییر دهید. ترکیبی از کف پوش های چوبی و سفالی بسیار مناسب این قبیل فضا های بزرگ است. از اسباب و وسایل حجیم و لوازم تزیینی تاکیدی برای ارتقاء نمای فضا بهره ببرید.

12. طراحی داخلی اتاق نشیمن به سبک کمانی

کمان یک راه عالی برای تقسیم یک اتاق نشیمن بزرگ به دو ناحیه مجزا بدون استفاده از یک دیوار فیزیکی است که می توان به عنوان متصل نماینده میان بخش های مختلف خانه تان به آن نگاه کنید. هدف دیگر کمان، تقویت زیباشناسی فضای داخلی است. زیباشناسی فضا را می توانید با پانل های چوبی یا شیشه ای یا صرفاً با رنگ های متضاد تقویت کنید.

13. طراحی داخلی برای سالن غذاخوری

سالن غذاخوری سزاوار تمام توجه شماست، چون جاییست که با اعضای خانواده تان خاطره های خوش می سازید. از اتاقی بهره ببرید که با پارتیشن جدا شده تا فضای غذاخوری را از نواحی دیگر جدا کند. از رنگ های خنثی نظیر مشکی و سفید روی دیوار های تاکیدی و برای اسباب و اثاثیه و حتی دکور بهره ببرید. برای داشتن یک نمای طبیعی از تعدادی گیاه بهره ببرید. به جای استفاده از میز های حجیم از قطعات شیک و کاربردی بهره ببرید.

14. طراحی داخلی تزیینی برای دیوار تلویزیون

با تزیین دستگاه تلویزیون با چند عنصر خاص، یک دیوار تفریح پرجلوه ایجاد کنید. با رنگ های دیوار یا میز های تلویزیون قدیمی خداحافظی کنید. در عوض، از میز چوبی و گچی بهره ببرید که فوراً توجه بیننده را به خود جلب می نماید. از فضای به جامانده برای به نمایش گذاشتن عکس ها یا یادبود های شخصی تان بهره ببرید.

15. طراحی داخلی اتاق کار

با در نظر گرفتن دورکاری بسیاری از افراد، سرمایه گذاری روی یک دفترکار دائمی در خانه منطقی به نظر می رسد. برای انجام این کار به تغییرات زیادی احتیاج ندارید. در عوض، یک ناحیه پرنور که ترجیحاً نزدیک پنجره یا بالکن باشد را انتخاب کنید و به آن یک میز و صندلی شیک با یک جفت آویز دیواری اضافه کنید. حتی می توانید از چند کشوی توکار برای جا دادن تمام اشیاء و وسایل کوچک تان بهره ببرید.

مترجم: زهرا ذوالقدر

منبع: فرادید

به "15 سبک زیبا برای طراحی اتاق پذیرایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 سبک زیبا برای طراحی اتاق پذیرایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید