چطور فیلم های پاک شده از دوربین مداربسته را ریکاوری کنیم؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، دوربین های مداربسته عمدتا قابلیت ذخیره فیلم های گرفته شده را دارند. این آپشن امکان بازبینی چند باره را برای ناظران و کنترل کنندگان آن ها فراهم می نماید و عملا یکی از کاربرد های این سیستم ها در مستندسازی فرآیند نظارت است؛ بنابراین امکان آرشیو کردن و استفاده مجدد از فایل های فیلم دوربین مداربسته، یک قابلیت پرکاربرد محسوب می گردد.

چطور فیلم های پاک شده از دوربین مداربسته را ریکاوری کنیم؟

به گزارش آسیا، دوربین های مداربسته امروزه جای بسیاری از ناظران انسانی را در بخش های مختلف گرفته اند. در واقع این دوربین ها با توجه به کارایی تمام وقت و امکان استفاده در مکان های متفاوت بدون محدودیت خاصی، کاربرد آن ها را توسعه داده است. دوربین های مداربسته به گونه ای طراحی و ساختاربندی شده اند تا با حجم کم در بسیاری از جا ها نصب و اجرا شوند، در عین حال بازدهی مورد انتظار را نیز ارائه دهند. با تمام این ویژگی های مطلوب که از انواع دوربین مداربسته سراغ داریم، شاید مهم ترین کارایی آن چیز دیگری باشد که بیش از هر چیزی به حفظ امنیت و سیستم نظارتی یاری می نماید.

دوربین های مداربسته عمدتا قابلیت ذخیره فیلم های گرفته شده را دارند. این آپشن امکان بازبینی چند باره را برای ناظران و کنترل نمایندگان آن ها فراهم می نماید و عملا یکی از کاربرد های این سیستم ها در مستندسازی فرآیند نظارت است؛ بنابراین امکان آرشیو کردن و استفاده مجدد از فایل های فیلم دوربین مداربسته، یک قابلیت پرکاربرد محسوب می گردد.

قابلیت های مهم دوربین های مداربسته

دوربین های مداربسته علاوه بر مکانیزم ماشینی در فرآیند ثبت و ضبط فیلم ها که مزیت هایی همانند از میان برداشتن خطا های انسانی، کارکرد بی وقفه و ... دارد، قابلیت هایی را به عنوان مزیت در بر دارند. این دوربین ها با مجموعه سخت افزاری و نرم افزاری که تحت عنوان سیستم نظارت ویدئویی شناخته می گردد، چنین امکاناتی را در اجرای فرآیند کوتاه مدت یا بلندمدت نظارت برای نگهبانان، ناظران، مدیران و بازرسان فراهم می آورند:. نظارت هم زمان بر چند سوژه. تنظیم کیفیت و وضوح فیلمبرداری. تصویر برداری در زوایای کور. قابلیت دید در شب با وضوح مناسب. ذخیره سازی و تهیه آرشیو فیلم ها

در بین مزایای دوربین های مداربسته، می توان امکان ذخیره سازی فیلم های گرفته شده را مهم ترین یا پرکاربردترین دانست. چنین آپشنی این امکان را ایجاد می نماید تا در بعضی موارد استناد به فیلم های دوربین، به عنوان یک مدرک موثق باعث جلوگیری یا جبران بعضی خسارات گردد. بعلاوه اندازه امنیت اماکنی که تحت نظارت چنین دوربین هایی قرار می گیرند، بالا می رود؛ اما این ویژگی ممکن است گاهی با مشکل روبرو گردد و بنا به دلایلی فیلم های آرشیو دوربین مداربسته از حافظه آن حذف شوند. حال سوال اینجاست در چنین شرایطی چطور فیلم های پاک شده از دوربین مداربسته را ریکاوری کنیم؟

ریکاوری فیلم های پاک شده دوربین مداربسته

واقعیت این است که شما فقط قادر به مشاهده یا بازبینی فیلم هایی هستید که فایل آن ها به صورت ذخیره در دوربین مداربسته موجود باشد و در صورتی که بخشی از فیلم های گرفته شده به وسیله دوربین بر اثر ضربه یا علت دیگر از سیستم پاک شده باشند، قابل رویت و بررسی نیستند. به همین علت گاهی بازگرداندن بعضی از فیلم های پاک شده از حافظه دوربین مداربسته به قدری اهمیت پیدا می نماید که افراد ناظر حاضرند به این منظور هزینه زیادی پرداخت نمایند.

برای حل چنین مسئله ای نیز راه حلی وجود دارد که البته نه همواره، ولی در عمده مواقع اثربخش خواهد بود. به منظور بازیابی و بازگردانی فایل های دیلیت شده دوربین، باید آن ها را ریکاوری کرد؛ اما چطور فیلم های پاک شده از دوربین مداربسته را ریکاوری کنیم؟

شیوه بازیابی فیلم های پاک شده دوربین

چند راه حل قابل اعتنا و موثر برای بازگردانی یا ریکاوری فیلم های پاک شده از دوربین مداربسته وجود دارد که بسته به شرایط می توانید یکی از آن ها را به کار بگیرید.

مراجعه به سطل آشغال دستگاه

این روش اولین گام و نخستین راه برای بازگردانی فیلم حذف شده خواهد بود. در واقع اگر روزنه امیدی برای وجود فایل مورد نظر در Recyclebin باشد، می توانید آن را بازگردانید. این در صورتی است که هنگام حذف شدن فایل مورد نظر از Shift + Delete استفاده نکرده باشید و فایل به طور کلی از سیستم خارج نشده باشد. به این منظور با کلیک روی آیکون مربوط به سطل آشغال سیستم، فایل مورد نظر را یافته و Restore می کنید. بهتر است پیش از هرگونه اقدام دیگری برای ریکاوری، این روش را امتحان کنید تا در صورت موفقیت کار خود را سخت نکنید.

استفاده از فایل های بکاپ

دوربین های مداربسته امروزی از تکنولوژی ها و امکانات جدیدی بهره می برند. به همین علت بیشتر آن ها دارای فایل های پشتیبان نظیر درگاه اختصاصی حافظه، فضای ابری و قابلیت FTP هستند. با این وجود شما می توانید برای اطمینان خاطر و ایجاد یک حاشیه امنیت برای فایل های خود، آن ها را در چنین فضا هایی نیز ذخیره کنید تا در صورت پاک شدن، بتوانید آن ها را از چنین فضا هایی بازیابی کنید.

کاربرد نرم افزار های ریکاوری

مانند خیلی دیگر از وسایل و ابزار دیجیتال و الکترونیک حافظه دار، برای دوربین های مداربسته نیز نرم افزار های ویژه ای جهت ریکاوری فایل های پاک شده طراحی و ارائه شده است. استفاده از این نرم افزار ها این گونه است که می بایست آن را روی سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ خود نصب کنید و سپس به وسیله اتصال هارد دوربین مداربسته به سیستم خود، اقدام به ریکاوری کنید.

باید گفت که این روش همواره و صددرصد جواب نمی دهد و بستگی به مواردی همانند حجم فایل و تاریخ حذف فایل دارد. بعلاوه توجه داشته باشید که نرم افزار های ریکاوری رایگان کارایی چندانی ندارند و برای این کار باید نرم افزار های معتبر را بخرید.

برای اطلاعات دقیق تر از ریکاوری دیتا های حذف شده در دوربین مداربسته پیشنهاد میکنم داکیومنت مقابل را برسی کنید: CCTV File Recovery

یاری گرفتن از تکنسین های متخصص

این روش تیر آخر ترکش محسوب می گردد و آخرین کوشش شما برای ریکاوری فیلم های پاک شده است. به هر حال ممکن است افراد متخصص بتوانند به طریقی این کار را برای شما انجام دهند و اصطلاحا فوت گوزه گری خود را رو نمایند. البته در صورتی که از روش های قبلی چیز زیادی نمی دانید، بهتر است همان ابتدای کار، از افراد متخصص یاری بگیرید تا آسیب های دیگری به سیستم نرم افزاری و حافظه دوربین مداربسته وارد نگردد.

منبع: ariahoshmand

منبع: فرارو

به "چطور فیلم های پاک شده از دوربین مداربسته را ریکاوری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور فیلم های پاک شده از دوربین مداربسته را ریکاوری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید