نشست خبری نمایشگاه ایران ایتکس برگزار گردید

به گزارش وبلاگ بهابادی، صبح روز یکشنبه 14 دی ماه امسال نشست خبری نمایشگاه ایران ایتکس در محل اتاق شورای مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.

نشست خبری نمایشگاه ایران ایتکس برگزار گردید

به گزارش گروه فناوری وبلاگ بهابادی، یکشنبه 14 دی ماه امسال نشست خبری نمایشگاه ایران ایتکس با حضور وبلاگ بهابادی و اصحاب رسانه در محل اتاق شورای مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.

در ابتدای برنامه مهندس روزی طلب مدیر گروه شریف ICT و مسوول برگزاری نمایشگاه ایران ایتکس طی سخنانی گفت: این نمایشگاه نخستین نمایشگاه مجازی درحوزه کسب و کار های مبتنی بر فناوری اطلاعات می باشد که با شبیه سازی سه بعدی فضا های مختلف، امکان ارائه محصولات و خدمات بر بستر فضای مجازی را برای شرکت ها و سازمان ها فراهم می نماید.

وی اضافه کرد: نمایشگاه ایران ایتکس با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، معاونت فناوری ریاست جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات ایران و مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار می گردد و در حوزه شناسایی افراد و استارتاپ های توانمند در حوزه ICT و برقراری ارتباط آن ها با مجموعه های فعال در حوزه مذکور فعال شده است.

مهندس روزی طلب هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارایه خدمات و محصولات شرکت ها خصوصا دریک سال گذشته از یک سو و جذب نیروی انسانی و نیروی کار مستعد و توانمند با هزینه های پایین را از سوی دیگر دانست.

وی گفت: شرکت ها همیشه برای جذب نیرو و سرمایه انسانی با دستمزد های بالای افراد متخصص روبرو بودند که این نمایشگاه یاری خواهد نمود با جذب افراد مستعد و آموزش های فشرده، دستمزد ها معقول تر شده و خروجی و بازده کارافزایش خواهد یافت.

مهندس روزی طلب در ادامه سخنانش به مزایای نمایشگاه مجازی نسبت به نمایشگاه های حضوری اشاره نمود و گفت: در این نمایشگاه محدودیت زمان و مکان نداریم و به صورت 24 ساعته امکان بازدید برای علاقمندان وجود خواهد داشت.

وی امکان برگزاری کارگاه های اختصاصی داخل غرفه ها، صرفه جویی در رفت و آمد بازدید نمایندگان، کاهش هزینه های چاپ و تبلیفات و به تبع آن یاری به محیط زیست، کاهش هزینه های غرفه سازی، پذیرایی و هدایای تبلیغاتی را از جمله مزایای این نمایشگاه مجازی دانست.

مسوول برگزاری نمایشگاه ایران ایتکس در ادامه گفت: در نمایشگاه امسال امکان آنالیز دقیق و کامل بازدید نمایندگان جهت ارائه به شرکت ها وجود دارد و شرکت ها می توانند به راحتی از میان بازدیدنمایندگان نیروی انسانی مورد احتیاج خود را جذب نمایند و در مقابل امکان مذاکره مستقیم بازدیدنمایندگان با مدیران شرکت ها نیز فراهم شده است.

مهندس روزی طلب خاطر نشان کرد: این نمایشگاه شامل 4 بخش اصلی است که در بخش اول که سالن اصلی نمایشگاه است، امکان بازدید از غرفه های سازمان ها، شرکت ها و مجموعه های مختلف به صورت مجازی وجود دارد. بازدید از این سالن برای عموم آزاد است.

وی گفت:، اما بخش دوم سالن استارت آپ ها و محل برگزاری رویداد استارت آپ تلنت است. در این سالن که به صورت یک ساختمان در شهر نمایشگاهی ایران ایتکس قرار گرفته است، در مرحله اول استارت آپ ها به ارائه محصولات و خدمات خود پرداخته و امکان برگزاری جلسات خصوصی با افراد مختلف را خواهند داشت. همچنین رویداد startup talent در این سالن برگزار خواهد شد. در این رویداد هر کدام از استارت آپ ها پس از ثبت نام در سامانه و ارائه اولیه از محصولات خود، مورد آنالیز مقدماتی قرار خواهند گرفت و پس از تایید ثبت نام و براساس برنامه زمانبدی، در روز برگزاری رویداد 10 دقیقه به ارائه عمومی محصولات و خدمات خود می پردازند. سپس کمیته داوری رویداد که شامل سرمایه گذاران و افراد برجسته در این حوزه هستند به استارت آپ ها نمره داده و برترین ها انخاب می شوند. استارت آپ های برتر علاوه بر دریافت جوایز نقدی امکان جذب سرمایه گذار را خواهند داشت.

مهندس روزی طلب اضافه کرد: سالن کارگاه ها بخش کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی نمایشگاه ایران ایتکس است که در آن شرکت های حاضر در نمایشگاه می توانند با هماهنگی تیم برگزارنماینده کارگاه های آموزشی عمومی برگزار نمایند

وی در ادامه گفت: همچنین قرار است هشتمین رویداد ITWeekend که هفت دوره آن از سال 1395 تا کنون برگزار گردیده، باتوجه به شیوع کرونا، به صورت آنلاین و در کنار نمایشگاه ایران ایتکس برگزار گردد.

مدیر گروه شریف ICT گفت: ITWeekend رویدادی است که در آن افراد سرشناس در حوزه فناوری اطلاعات تجربیات خود را در قالب سخنرانی های کوتاه با مخاطبان به اشتراک می گذارند.

وی اضافه کرد: در حاشیه این نمایشگاه، کارگاه های آموزشی مختلف، جشنواره فناوری اطلاعات و مسابقات استعدادیابی استارتاپ ها، بازی های سه بعدی به صورت مجازی برگزار می گردد و در هر روز نمایشگاه دو سخنرانی تخصصی، دو استارتاپ و یک کارگاه آموزشی برای بازدید نمایندگان خواهیم داشت.

مهندس روزی طلب زمان افتتاحیه این نمایشگاه را تاریخ 25 بهمن امسال دانست و اضافه کرد: علاقمندان به این حوزه تا تاریخ 5 اسفند ماه به صورت 24 ساعته امکان بازدید از نمایشگاه را خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نشست خبری نمایشگاه ایران ایتکس برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست خبری نمایشگاه ایران ایتکس برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید