نشانه هایی که می گوید زیاد قند مصرف می کنید

به گزارش وبلاگ بهابادی، بعضی از مطالعات نشان می دهد که مصرف زیاد قند اختلالات روحی و افسردگی را در فرد ایجاد می کند. همچنین انتقال دهنده های عصبی در مغز را به هم می ریزد و فرد دیگر نمی تواند هورمون سروتونین را به اندازه کافی در بدن داشته باشد.

نشانه هایی که می گوید زیاد قند مصرف می کنید

آیا شما عاشق خوراکی های شیرین هستید و مدام چای شیرین میل می کنید؟ پس باید از خطرات قند و شکر نیز آگاه باشید، زیرا برای سلامت بسیار خطر دارد.

احتمالا برای همه شما پیش آمده که دوست داشتید بعد از مصرف ناهار یا شام یک دسر بسیار شیرین و خوشمزه میل کنید.

معمولا مواد غذایی شیرین حاوی قند بسیار تحریک کننده ای هستند و سخت می توانیم از آن ها دست بکشیم. همچنین جزء وعده های غذایی دم دستی محسوب می شوند. به طور مثال؛ در طول روز ممکن است یک عدد بستنی یا یک عدد شکلات بخورید، اما مصرف زیاد آن ها به شدت مضر است.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف قند ممکن است مقدار توزیع باکتری های سالم را در معده به هم بریزد. در نتیجه مسائل گوارشی ایجاد کند. پس مسائل گوارشی می تواند نشان دهنده مصرف بالای قند

متخصصان بر این عقیده هستند که آکنه هیچ ربطی به رژیم غذایی ندارد، اما چین و چروک نشان دهنده مسائل تغذیه ای مخصوصا مصرف قند بالاست؛ مخصوصا اگر این نیرو ها در اطراف دهان و روی چانه باشند. پس در رژیم غذایی خود تجدید نظر کنید.

بعضی از مطالعات نشان می دهد که مصرف زیاد قند اختلالات روحی و افسردگی را در فرد ایجاد می کند. همچنین انتقال دهنده های عصبی در مغز را به هم می ریزد و فرد دیگر نمی تواند هورمون سروتونین را به مقدار کافی در بدن داشته باشد.

مصرف کلوچه یا کاپ کیک با قند زیاد هنگام خواب روحیه را به هم می ریزد و همچنین باعث می شود که شب خواب راحتی نداشته باشید. در واقع خواب در هنگام شب بسیار بریده بریده و کوتاه و بی کیفیت می شود و خستگی از تن بیرون نخواهد رفت و با احساس سرحالی از خواب بیدار نخواهید شد.

مصرف زیاد قند پیری پوست را سرعت می بخشد، زیرا قند و پروتئین های موجود در جریان خون را کاهش می دهد و عاملی برای از بین رفتن کلاژن و انعطاف پذیری پوست خواهد بود.

پوسیدگی دندان به علت مصرف قند بالا ایجاد می شود، زیرا قند زیاد عاملی برای ایجاد پلاک های دندانی هستند که خودشان علت اصلی پوسیدگی می باشند. مخصوصا مصرف نوشیدنی های شیرین مثل نوشابه که این پوسیدگی ها را افزایش می دهد.

میل زیاد به هر چیزی نشان دهنده مصرف بالای آن است. زمانی که بعد از مصرف شام دلتان می خواهد یک دسر شیرین بخورید، یعنی آنقدر قند مصرف کرده اید که به خوردن شیرینی جات عادت کرده اید. پس باید مصرف آن را کاهش دهید.

اگر قندی که مصرف می کنید حاوی فیبر یا پروتئین باشد، احساس سیری را به شما نخواهد داد. وقتی قند بیشتری مصرف کنید، احساس گرسنگی شما بیشتر خواهد شد. حتی اگر همین الان غذا خورده باشید.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف نوشیدنی های شیرین عاملی برای ایجاد درد های روماتیسمی در خانم ها و درد مفصل و عاملی برای ایجاد التهاب است.

خود مصرف قند عاملی برای ایجاد اضافه وزن نیست، اما اضافه وزن می تواند به علت بعضی از مشتقات قند باشد. از طرفی زمانی که قند مصرف می کنید دوست دارید بیشتر غذا بخورید که همین امر به طور غیر مستقیم وزن شما را افزایش خواهد داد.

ممکن است کل بدن شما سالم باشد، اما از لحاظ فکری به هم بریزید. قند سوخت اصلی بدن محسوب می شود و زمانی که قند خون افت کند که علت آن هم مصرف بیش از حد شیرینی جات هست، باعث ایجاد توهمات و به هم ریختگی فکر می شود، زیرا به همان ترتیب انرژی شما نیز افت می کند و دیگر توانایی تمرکز در شما به مقدار قبل وجود نخواهد داشت.

غذا های نمکی عاملی برای ایجاد نفخ هستند، اما بعضی از مواد غذایی شیرین هم می توانند شرایط شکم و معده شما را به هم بریزند. پس اگر می خواهید با نفخ برای همیشه خداحافظی کنید، باید از مصرف مواد غذا های بسیار شیرین دست بکشید.

محققان به این نتیجه رسیدند که بین مصرف قند و از بین رفتن توده عضلانی ارتباط مستقیم وجود دارد، زیرا عضله ها پروتئین را از دست می دهند و دیگر نمی توانند مانند قبل قوی و محکم باشند.

در مطالب فشار خون در بخش سلامت نمناک گفتیم که قند بدترین چیز برای فشار خون است و شاید از نمک هم بدتر باشد. رژیم قند غذایی با ساکاروز بالا فشار خون دیاستولیک و سیستولیک را افزایش می دهد.

مصرف زیاد قند باعث اضافه وزن می شود و در نتیجه افراد انگیزه خود را برای انجام فعالیت های فیزیکی از دست می دهند، زیرا احساس می کنند با این همه اضافه وزن دیگر نتیجه ای نخواهند گرفت.

زمانی که قند زیادی مصرف کنید، دیگر شیرینی میوه ها برای شما کافی نیست. حتی به نظرتان یک کاسه توت فرنگی دیگر مثل قبل شیرینی ندارد و دوست دارید که به آن شکر بزنید یا بعد از آن یک چیز شیرین مصرف کنید.

منبع: ایسکانیوز

منبع: فرادید

به "نشانه هایی که می گوید زیاد قند مصرف می کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه هایی که می گوید زیاد قند مصرف می کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید