شناور شدن ساعات کار کارمندان در کاهش ترددها موثر است

به گزارش وبلاگ بهابادی، خبرگزاری خبرنگاران- معاون درمان ستاد کرونا استان تهران: در شرایط کنونی کرونا بیشتر شیوه را در دورهمی های کوچک خانوادگی دارد، همچنین شناور شدن ساعات کاری کارمندان پیشنهاد بسیار خوبی است.

شناور شدن ساعات کار کارمندان در کاهش ترددها موثر است

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بهابادی، آقای دکتر نادر توکلی درباره ارزیابی فرایند اجرای محدودیت های کرونایی در استان تهران، گفت: تا به امروز فرایند مناسبی طی شده است، اما در ساعات صبح همچنان مشکلاتی وجود دارد؛ اما از بعد از ظهر به بعد محدودیت ها به خوبی اعمال می گردد. در صورت ادامه دار شدن این فرایند قطعا توفیقات بیشتری به دست خواهیم آورد.

اجرای محدودیت ها در تهران شرایط خوبی دارد

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران افزود: همین که مشاغل و کسب و کار های غیرضروری تعطیل شدند و محدودیت های تردد شبانه نیز اعمال شده است و آنچه در تهران رصد می کنیم، شرایط خوب اعمال محدودیت ها است. البته فراموش نکنیم بخش عمده دستیابی به اهدافمان در کاهش آمار بیماری به همراهی مردم در محافل خصوصی و جمع های کوچک تر باز می گردد.

دکتر توکلی با اشاره به شلوغی وسایل نقلیه عمومی بویژه همزمان با ساعت تعطیلی کارمندان، شرح داد: بر اساس بررسی های اجرا شده در جهان که با کشور ما هم مطابقت دارد، بیشترین موضوع تاثیرگذار در آمار، تجمعات کوچک خصوصی است. البته مابقی عوامل هم موثر هستند، اما اگر بخواهیم تردد ها به شکل کامل کنترل شوند باید محدودیت های سخت تری اعمال کرد که این موضوع هم تبعات اقتصادی خود را دارد. درکل به نظر می رسد محدودیت های جدید فرایند مثبتی دارند.

شناور شدن ساعات کار کارمندان در کاهش ترددها موثر است

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران با تاکید بر اینکه موضوع شناور شدن ساعات کاری کارمندان پیشنهاد بسیار خوبی در جهت کنترل شلوغی وسایل نقلیه عمومی و تردد ها است، اظهار کرد: زمانی که مرحله به مرحله افراد در محل کار حاضر شوند، به کنترل تردد کمک می کند. اکنون در رفت و آمد صبحگاهی تغییری ایجاد نشده، زیرا کسبه و بازاری ها که مشاغلشان تعطیل شده عموما ساعت 9 یا 10 صبح مغازه ها را باز می کردند که اکنون هم تعطیل هستند؛ بنابراین تغییری در لود ترافیک صبحگاهی نداشتیم و شناور کردن ساعت کار تا حدی شرایط را بهتر می کند.

وی درخصوص طرح محله محور مقابله با کرونا، بیان نمود: فرایند های اجرایی طرح در استان تهران به تازگی شروع شده است. البته پیش از این در مناطق تحت پوشش دانشگاه ایران تاحدودی اجرا شده بود و به نظر می رسد طرح بسیار کمک کننده است. این طرح شامل شامل سه بخش نظارتی، حمایتی و مراقبتی است که بخش حمایتی از همه مهم تر است تا پس از بیماریابی بتوانیم بیمار را تحت رسیدگی و حمایت قرار دهیم و فرایند قرنطینه و جداسازی او را شروع کنیم.

خدمت رسانی 105 بیمارستان در استان تهران به بیماران کرونا

آقای توکلی با بیان اینکه در استان تهران 105 بیمارستان در حال خدمت رسانی به مبتلایان کرونا هستند، افزود: خوشبختانه در این یک هفته که از شروع محدودیت ها می گذرد، فرایند مراجعه به بیمارستان ها افزایشی نبوده و تقریبا فرایند ثابتی داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به سرد شدن هوا فرایند ابتلا به ویروس آنفلوآنزا شروع شده است یا خیر؟، گفت: تاحدی می توان میان کرونا و آنفلوآنزا تفاوت قائل شد؛ چون علائم انفلوانزا شروع حادتری دارد که این موضوع برخلاف شروع بیماری کرونا است. نگرانی فعلی ما همزمان شدن بروز آنفلوآنزا و کرونا است. در هر حال همچنان خواهش ما از مردم رعایت نکات بهداشتی است تا به موازات محدودیت ها بتوانیم با ویروس کرونا مقابله کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "شناور شدن ساعات کار کارمندان در کاهش ترددها موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناور شدن ساعات کار کارمندان در کاهش ترددها موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید