ایران جزو 20 کشور برتر جهان از لحاظ بزرگی صنعت گردشگری قرار گرفت

به گزارش وبلاگ بهابادی، ایرنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، ایران جزو 20 کشور برتر جهان از لحاظ بزرگی صنعت گردشگری قرار گرفت.

ایران جزو 20 کشور برتر جهان از لحاظ بزرگی صنعت گردشگری قرار گرفت

سفر و گردشگری 20 کشور نخست جهان از نظر بزرگی صنعت گردشگری خود در سال 2021 را معرفی کرده است.

این شورا اندازه کمک صنعت گردشگری کشورهای جهان به تولید ناخالص داخلی آنها طی سال 2021 را بررسی کرده و ایران را بالاتر از سوئیس در رتبه نوزدهم قرار داده است.

این گزارش اندازه کمک صنعت گردشگری ایران به تولید ناخالص داخلی طی سال 2021 را 48.1 میلیارد دلار برآورد کرده که بیشتر از همه کشورهای جهان منهای 18 کشور بوده است.

آمریکا با صنعت گردشگری 1271 میلیارد دلاری در رتبه نخست این فهرست و چین با 814 میلیارد دلار و آلمان با 251 میلیارد دلار به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند. کشورهای ژاپن، ایتالیا، هند، فرانسه، مکزیک، انگلیس، اسپانیا، برزیل، کانادا، استرالیا، هلند، روسیه، ترکیه، عربستان، و کره جنوبی نیز رتبه های چهارم تا هجدهم را به خود اختصاص داده اند. ارزش صنعت گردشگری کره جنوبی که یک پله بالاتر از ایران قرار گرفته، 48.8 میلیارد دلار برآورد شده است.

سوئیس با صنعت گردشگری 44.5 میلیارد دلاری یک پله پایین تر از ایران و در رتبه 20 جهان قرار گرفته است. ایران براساس آمار سالهای 2019 و 2020 جز فهرست 20 کشور نخست جهان از نظر صنعت گردشگری قرار نگرفته بود. بدین ترتیب در سال 2021 و با تغییر دولت در ایران و روی کار آمدن دولت رئیسی، ایران جزو 20 کشور برتر جهان از لحاظ بزرگی صنعت گردشگری قرار گرفت.

شورای جهانی سفر و گردشگری در بخش دیگری از گزارش خود اندازه هزینه کرد گردشگران داخلی در هر کشور را بررسی کرده و ایران را از این نظر در رتبه 16 جهان قرار داده است. براساس برآورد این نهاد بین المللی، گردشگران ایرانی در سال 2021 بالغ بر 33.3 میلیارد دلار در کشور خود هزینه کرده اند که این رقم بیشتر از همه کشورهای جهان بجز 15 کشور آمریکا، چین، آلمان، هند، ژاپن، مکزیک، انگلیس، ایتالیا، فرانسه، برزیل، کانادا، هلند، اسپانیا، استرالیا و روسیه بوده است.

اندازه هزینه کرد گردشگران آمریکایی در کشورشان در سال 2021 بالغ بر 731 میلیارد دلار بوده است. هزینه کرد گردشگران چینی در کشورشان طی این سال نیز 458 میلیارد دلار و این رقم برای آلمانی ها 212 میلیارد دلار بوده است. ایران در سال 2019 در رتبه 17 جهان از نظر هزینه کرد گردشگران داخلی قرار گرفته بود که بدین ترتیب در سال 2021 یک پله در رده بندی جهانی صعود داشته است.

منبع: همگردی

به "ایران جزو 20 کشور برتر جهان از لحاظ بزرگی صنعت گردشگری قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران جزو 20 کشور برتر جهان از لحاظ بزرگی صنعت گردشگری قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید