مقررات تازه سفر به ایران اعلام شد

به گزارش وبلاگ بهابادی، شرایط پذیرش مسافران در سفر به ایران، براساس اطلاعیه نو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف افزایش اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از توسعه ویروس کرونا در کشور، اصلاح شد.

مقررات تازه سفر به ایران اعلام شد

طبق این اطلاعیه که 25 اسفندماه 1400 به شرکت های گردشگری و هواپیمایی ابلاغ شده است، تمام مسافران بالای 12 سال می توانند با ارائه گواهی معتبرِ دو نوبت واکسن کرونا (کارت واکسیناسیون دیجیتال) که از آخرین نوبت تزریق، 14 روز گذشته باشد و یا با ارائه جواب منفی آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت اعتبار، به ایران سفر نمایند.

برای سفر به ایران جواب تست PCR و کارت واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی و دارای QR code باشد.

پذیرش مسافران با تابعیت غیرایرانی صرفا با ارائه کارت واکسیناسیون مطابق شرایط اعلام شده امکان پذیر است. پیش تر، همه مسافران برای سفر به ایران ملزم به ارائه گواهی منفی PCR بودند.

رویه پذیرش مسافران دارای کارت واکسیناسیون در بسیاری از کشورها جایگزین تست PCR کرونا شده است. هرچند، بعضی کشورها از جمله اعضای اتحادیه اروپا، نسبت به نوع واکسن های دریافت شده از سوی مسافران همچنان محدودیت هایی دارند و به رغم توصیه نهادهای بین المللی، از جمله سازمان جهانی بهداشت و اتحادیه اروپا، تعداد کمی از واکسن ها (فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا/ جانسون) را تایید نموده اند

منبع: تجارت نیوز

به "مقررات تازه سفر به ایران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات تازه سفر به ایران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید