راه هایی جالب و موثر برای تسکین دردهای آرتروز ، برای درمان آرتروز چه بخوریم ؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، راه هایی جالب و موثر برای تسکین دردهای آرتروز وجود دارد؛ از تغذیه و تناسب اندام گرفته تا راه های طبیعی، درمان های ساده و بعلاوه توصیه های پیشگیرانه زیادی وجود دارد.

راه هایی جالب و موثر برای تسکین دردهای آرتروز ، برای درمان آرتروز چه بخوریم ؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، شما می توانید درد آرتریت را در مچ دست، زانو و هر جای دیگری به صورت غیر قابل تحمل احساس کنید. از تغذیه و تناسب اندام گرفته تا راه های طبیعی، درمان های ساده و بعلاوه توصیه های پیشگیرانه زیادی وجود دارد.

برای خنثی کردن درد غذا های قلیایی مصرف کنید

غذاهای اسیدی مانند گوجه فرنگی، مرکبات، آب میوه و گوشت قرمز می توانند با تشکیل کریستال های اسید در مفاصل، درد آرتریت را بدتر نمایند. در عوض، غذاهایی مانند سبزیجات سبز، تخم مرغ، محصولات لبنی و آب را بخورید که قلیایی یا خنثی هستند.

با مصرف آناناس درد خود را تسکین دهید

نشان داده شده است که آناناس التهاب را سرکوب نموده و سلامت استخوان ها را بهبود می بخشد، بنابراین درد مفاصل را در آرتریت بهبود می بخشد. اعتقاد بر این است که خواص ضد التهابی آن به علت محتوای بالای بروملین است.

طعم کاری برای جلوگیری از تورم

کاری که حاوی مقادیر بالایی از زردچوبه است، بعلاوه حاوی سارکومین، یک ضد التهاب طبیعی است که می تواند به کاهش درد و تورم یاری کند. اگر چیزهای گرم را دوست ندارید، مکمل ها نیز در دسترس هستند.

حمام صبحگاهی در آب گرم

حمام صبحگاهی در آب گرم، یا خیس کردن پاها و دست ها، می تواند به تسکین درد ناشی از آرتروز یاری کند. حداقل ده دقیقه پا و دست خود را خیس کنید تا حداکثر فواید را ببرید.

  • دانستنی های جالب درباره حمام کردن | هر روز حمام برویم یا یک روز در میان؟

کاهش وزن

به گفته متخصصان، اضافه وزن برای مفاصل خطرناک است، از دست دادن 5 کیلوگرم وزن اضافه می تواند خطر ابتلا به آرتروز زانو را تا 50 درصد کاهش دهد.

منبع: الیوم السابع

منبع: همشهری آنلاین

به "راه هایی جالب و موثر برای تسکین دردهای آرتروز ، برای درمان آرتروز چه بخوریم ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه هایی جالب و موثر برای تسکین دردهای آرتروز ، برای درمان آرتروز چه بخوریم ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید