دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

به گزارش وبلاگ بهابادی، دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی موضوعی است که امروز قصد صحبت درباره آن را داریم. وسایل دور ریختنی یا یکبار مصرف همیشه یکی از معضلات بزرگ خانواده ها هستند. بعضی از افراد این وسایل را جمع می نمایند و همیشه این اعتقاد را دارند که یک روزی می توانند از آن ها استفاده نمایند. بعضی دیگر نیز علاقه ای به بازیافت و استفاده مجدد از این وسایل نداشته و در همان ابتدای کار آن ها را دور می ریزند.

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

تا به حال چیزی درباره دکوراسیون منزل با وسایل یکبار مصرف شنیده اید؟ این کار و این ایده شاید کمی عجیب و غریب به نظر برسد، اما باید بدانید که شدنی و ممکن است. در ادامه سعی نموده ایم از ایده های کوچک و جزئی تا ایده های بزرگ که کمی هم غیر عادی هستند را به شما معرفی کنیم. با دانستن این قضایا احتمالا این ایده در فکر شما نیز نقش می گیرد که کدام یک از وسایل دور ریختنی که هم اکنون نیز در خانه دارید، می تواند برای ایده دکوراسیونی شما مناسب باشد.

قاشق های یک بار مصرف

یکی از ساده ترین ایده ها و در عین حال زیباترین ایده هایی که می توانید برای دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی از آن بهره ببرید، به کار بردن قاشق های یک بار مصرف برای درست کردن جامدادی ها و یا گلدان های کوچک است. در این روش ابتدا یک استوانه پلاستیکی شکل را انتخاب می کنید، این استوانه می تواند قسمت پایینی بطری نوشابه خانواده نیز باشد.

در قدم بعدی قسمت دسته قاشق ها را برش داده و از قسمت گودی قاشق جدا می کنید. قسمت های گودی قاشق را به صورت برعکس و به صورت ردیفی از قسمت پایین آغاز به چسباندن بر روی استوانه پلاستیکی می کنید. این کار را به صورت ردیفی ادامه داده تا به بالای گلدان یا جامدادی برسید. شکل نهایی که به دست می آورید طرحی مشابه با میوه یا همان مخروط درخت کاج می گردد. اگ رنگ قاشق ها سفید است می توانید با اسپری رنگ آن را رنگ کنید و به شکل چند رنگ یا تک رنگ دربیاورید؛ اما برترین کار آن است که از قاشق های رنگی استفاده نمایید.

سیخ های چوبی جوجه

سیخ های چوبی جوجه کباب که به صورت آماده به فروش می رسند را حتما دیده اید و حتی ممکن است همین الان چند بسته از آن ها را در کابینت خود داشته باشید. از این سیخ ها به همراه یک آینه کوچک و یا نهایتا یک آینه تقریبا میانه می توانید بهره ببرید و برای اتاق خواب یا راهرو خود یک آینه زیبا و مدرن را بسازید. ابتدا سعی کنید که با استفاده از مقوا و یا کناف، به دور آینه خودتان یک قاب با سطح پهن ایجاد کنید. این قاب می تواند هم لبه های آینه را پوشش دهد و هم سطح بیشتری برای چسباندن چوب ها درست کند.

با استفاده از چسب حرارتی می توانید چوب ها را دور تا دور آینه بچسبانید و با این کار به سادگی و به راحتی آینه خود را تزئین کنید. شاید بتوانید با آینه های شش ضلعی نیز این کار را بسازید اما برترین انتخاب برای این کار استفاده از آینه های گرد است.

پیشنهاد ویژه

سفره و رومیزی قلمکار چهارگلی

مشاهده قیمت و خرید

سفره رومیزی قلمکار طرح بته

مشاهده قیمت و خرید

سفره و رومیزی قلمکاری اصفهان

مشاهده قیمت و خرید

آبکش ها

آبکش ها نیز می توانند یکی از ایده های مربوط به دکوراسیون منزل با وسایل یکبار مصرف باشند. یکی دیگر از وسایلی که پس از گذشت مدت زمانی که از آن استفاده کردید، می تواند جز وسایل دور ریختنی محسوب گردد، آبکش های کوچک هستند.

به شکلی ساده می توانید این آبکش ها را در یک تشت رنگ انداخته و به طور کامل آن ها را به رنگ های دلخواه دربیاورید. سپس با استفاده از سیم کشی و لامپ های کوچک، بر روی یک قسمت از دیوار خانه خود که می تواند دیوار اتاق خواب یا حتی دیوار پذیرایی باشد، چندین لامپ را با فاصله از هم وصل نموده و کلید روشن و خاموش آن ها را نیز وصل نمایید. سپس تنها کاری که باقی می ماند، چسباندن آبکش های رنگ شده به شکل قاب و حفاظ بر روی آن ها است.

لیوان یک بار مصرف

ایده بعدی دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی می تواند مربوط به لیوان های یک بار مصرف گردد. با استفاده از لیوان های یک بار مصرف می توانید تزئینات و دکوراسیون زیادی را خلق کنید اما این بار می خواهیم ایده ساخت لوستر را بدهیم. با توجه به شکل می توانید این لیوان ها را به یکدیگر چسبانده و چیزی حالت نیم دایره را به وجود آورید. در بین لیوان ها فضای خالی برای عبور سیم لامپ را در نظر بگیرید. این لوستر را می توانید برای ویلاها و اقام گاه هایی همانند باغف آلاچیق و یا اتاق خواب بهره ببرید. از قلم نیاندازید که حتما لامپ فاصله کافی با لیوان ها را داشته باشد که گرمای ناشی از روشن بودن لامپ سبب ایجاد آتش سوزی و آتش گرفتن لامپ ها نگردد.

لامپ های قدیمی

یکی از ایده های مجذوب کنندهی که این روزها نیز بسیار پر هوادار شده است، استفاده کردن از لامپ های قدیمی است. این لامپ ها را می توانید از سرپیچشان جدا نموده و سیم پیچی های بخش داخلی را جدا کنید. در داخل لامپ یک فضای خالی به وجود می آید. در قدم بعدی کاملا با احتیاط و آرامش یک سوم از فضای داخل لامپ را با سنگ ریزه پر کنید و سپس از گیاهان مینیمالی که احتیاج به آب و هوای زیادی ندارند، بهره ببرید. سپس می توانید چندین لامپ به این شکل درست نموده و از سقف اتاق خواب خود و یا کودک آویزان کنید که جلوه و نمای زیبایی را به محیط بدهد.

درب های بطری پلاستیکی

درب های بطری پلاستیکی در نگاه اول جز بی مصرف ترین مواردی هستند که می توانید پیدا کنید. در صورتی که نگاه بهتری به این موارد داشته باشید، متوجه می شوید که استفاده های مختلفی می توانید از آن ها داشته باشید.

پرده های ریسه ای که در ورودی های آشپزخانه و یا در راهروها می بینید و با مهره های پلاستیکی درست شده اند را می توانید الگو قرار داده و به جای مهره های پلاستیکی از درب های بطری استفاده نموده و همان پرده ها را بسازید. برای آن که ایده پرده بهتر و مجذوب کننده تر به نظر برسد، می توانید استفاده از درب ها را به صورت رنگ های متفاوت و به شکل زیگزاگی داشته باشید.

دانه قهوه

علاوه بر طراحی دکوراسیون منزل با وسایل یکبار مصرف، می توانید حتی از مواد خوراکی نیز بهره ببرید. دانه های قهوه یکی از این مواد خوراکی هستند که به سادگی می توانید آن ها را در طراحی دکوراسیون به کار ببرید. موارد مختلفی وجود دارد که در ادامه چند مورد را شرح می دهیم.

در خصوص اول می توانید یک مقوا و یا یک چوب فیبر مانند یا حتی یک تخته سه لایی را انتخاب کنید، بر روی آن یک طرح دلخواه که می خواهید پس زمینه ساعت دیواری شما باشد را چسبانده و سپس در وسط مقوا موتور و عقربه های ساعت را بچسبانید. دورتا دور ساعت را نیز می توانید به صورت یکی در میان دانه های قهوه را به سمت پشت و به سمت رو بر روی تخته یا همان مقوا بچسبانید. با این کار یک ساعت دیواری شیک و مدرن دارید و هزینه زیادی را نیز بابت ان پرداخت ننموده اید.

بطری نوشابه

از بطری نوشابه در موارد مختلفی استفاده می گردد، اما یکی از مواردی که می توانید به خوبی از آن بهره ببرید، در ساخت گلدان است. بطری نوشابه را به سه قسمت تقسیم نموده و قسمت بالایی و پایینی آن را جدا کنید. یک بطری دیگر را نیز برداشته و قسمت بالایی آن را ببرید. حالا دو قسمت سری بطری ها را به یکدیگر چسبانده و قسمت پایینی بطری را نیز به آن ها وصل کنید.

در قسمت اتصالات از چسب بیشتر برای محکم کاری استفاده نمایید. روی گلدان را می توانید به سادگی و به راحتی با مرواریدهای رنگی تزئین نموده و بر روی آن نیز از دیگر تزئیناتی که دوست دارید استفاده نمایید.

وسایل دور ریختنی می توانند بخش بزرگی از موضوع دکوراسیون منزل با وسایل یکبار مصرف را تشکیل دهند. در صورتی که هر کدام از این وسایل را در خانه دارید، می توانید به سادگی و به راحتی آن ها را مورد استفاده قرار داده و با این کار هم به زیباتر شدن خانه خودتان یاری کنید و هم در هزینه هایی که برای خرید وسایل تزئینی می پردازید، صرفه جویی نمایید.

منبع: اتاق

به "دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید