تاثیر استفاده از خمیر دندان برای صفحه نمایش ترک خورده گوشی

به گزارش وبلاگ بهابادی، شیائومی با انتشار ویدئویی ثابت نموده است که استفاده از خمیردندان در صفحه نمایش گوشی های ترک خورده نه تن ها فایده ای ندارد؛ بلکه می تواند برای گوشی مضر باشد.

تاثیر استفاده از خمیر دندان برای صفحه نمایش ترک خورده گوشی

به گزارش زومیت، ترفند های مختلفی وجود دارد که ظاهراً به کاربران گوشی های هوشمند پس از آسیب تماشا دستگاه هایشان یاری می نماید؛ مثلاً قراردادن گوشی در برنج پس از غوطه ورشدن در آب است. بااین حال، شیائومی یکی از این خرافه های قدیمی را رد نموده است.

غول فناوری چینی در یوتیوب ویدئویی کوتاه به اشتراک گذاشت تا باور غلط عام درباره استفاده از خمیردندان برای برطرف خراش یا ترک خوردگی صفحه نمایش را رد کند. شایعات قدیمی ادعا می کردند که استفاده از خمیردندان اساساً شکاف های موجود در صفحه نمایش را پر می نماید و بخش محدب صفحه نمایش را جلا می دهد تا دوباره صاف و تقریباً خوب گردد؛ اما در ویدئو به وضوح می توان دید که تفاوت یا بهبودی در خراش های گوشی ای که روی آن آزمایش شده، وجود ندارد.

درعوض، شیائومی اضافه نمود که این توصیه قدیمی درواقع بیش از فایده داشتن ضرر دارد. این شرکت اعلام کرد که خمیردندان گاهی عاملی جلادهنده است؛ اما ذرات ریز موجود در آن نمی توانند به طورمؤثر ترک های صفحه نمایش را ترمیم نمایند. افزون براین، خمیردندان درواقع خاصیت قلیایی دارد که شاید مقاومت اسیدی پوشش اولئوفوبیک بالای صفحه نمایش گوشی هوشمند را از بین ببرد.

این لایه اساساً در صفحه نمایش گوشی های هوشمند به کار می رود تا به علت چربی های ترشح شده از بدن انسان، به دور نگه داشتن گردوغبار و اثر انگشت یاری کند. ازاین رو، شیائومی توصیه کرد که برای مقابله با چنین مشکلاتی بهتر است به بخش های خدماتی رسمی مراجعه کنید.

منبع: فرارو

به "تاثیر استفاده از خمیر دندان برای صفحه نمایش ترک خورده گوشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر استفاده از خمیر دندان برای صفحه نمایش ترک خورده گوشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید