با تکنیک های یوگا، کرونا را آچمز کُن!

به گزارش وبلاگ بهابادی، ایرنا زندگی: چندماهی است که ویروس کرونا دنیا را درگیر خود نموده است و تا امروز هیچ درمان قطعی برای آن پیدا نشده است. توصیه های محققان و دانشمندان تنها برای کنترل و کاهش احتمال آسیب است. انجام تمرینات یوگا نیز یکی از همین توصیه هاست.

با تکنیک های یوگا، کرونا را آچمز کُن!

نکته تایید شده از سوی تمام پزشکان و محققان این است که ویروس کووید 19 اثرات شدیدی بر روی دستگاه تنفسی دارد و بیماران مبتلا با مشکلاتی در تنفس و درد های قفسه سینه دست و پنجه نرم می نمایند. با توجه به اینکه تکنیک های یوگا بر تنفس صحیح متمرکز هستند، این موضوع می تواند نقشی حیاتی در کنترل و مهار ویروس در بدن افراد داشته باشد.

تنفس مهم ترین بخش یوگا است

افراد یوگا می نمایند تا این تمرینات بتواند به آن ها در روبرو با آسیب ها و پایداری جسم و روح در هر موقعیتی کمک کند. به گفته کارشناسان یوگا، تنفس مهم ترین بخش تمرینات یوگا است. رانا مصطفی، مربی یوگا از مصر می گوید: زمانی که نوبت به یوگای مولد می رسد، آرامش، تمرکز بر خود و تنفس مهم ترین اقدامات برای تسلط بر بدن است.

او شرح می دهد که تنفس عمیق با کاهش ضربان قلب، سطح استرس را کاهش می دهد. هنگامی که شما به طور صحیح نفس می کشید، این کار جریان انرژی درون بدن را راهنمایی و ایمنی شما را تقویت می نماید. همچنین باعث بهبود عملکرد ریه و استقامت تنفس نیز می گردد. در مقابل، استرس موجب می گردد ضربان قلب بالا رفته و تمرکز بدن برای تنفس عمیق کاهش یابد.

تنفس درست راه را بر عفونت های ویروسی می بندد

لوئیس جی ایگنارو استاد داروسازی مولکولی و پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا نیز به تازگی مقالاتی در مورد چگونگی کمک رساندن تنفس صحیح به بدن برای مبارزه با ویروس کووید 19 نوشته است. او می گوید: مانند تمرینات یوگا، تنها به وسیله بینی نفس بکشید و بازدم کنید.

تنفس از این راه یک مزیت پزشکی قدرتمند است که می تواند به بدن در مبارزه با عفونت های ویروسی کمک کند. تنفس به وسیله بینی، جریان خون را به وسیله ریه ها افزایش می دهد و سطح اکسیژن خون را بالا می برد. این عمل، تکثیر ویروس در ریه را مسدود می نماید و به جنگ با ویروس کرونا در ریه می رود.

یوگا ایمنی بدن را بهبود می بخشد

متخصصان یوگا به افراد توصیه می نمایند برای بهبود ایمنی، به طور مرتب یوگا انجام دهند، چراکه یوگا دارویی برای مبارزه با کووید 19 محسوب می گردد. سانکارا رائو، پزشک ارشد موسسه علوم پزشکی ماهاراجا می گوید: سلامت و تناسب اندام به محافظت از افراد در برابر ویروس کرونا کمک می نماید. هنوز هیچ واکسنی برای این ویروس پیدا نشده است و بهبود ایمنی بدن، تنها راه مبارزه با ویروس است. ورزش تنفس در یوگا، عملکرد ریه ها را بهبود می بخشد و به پمپاژ خون غنی از اکسیژن در سلول های بدن کمک می نماید.

مردم دنیا بیشتر از همواره به یوگا احتیاج دارند

یوگا تنها یک ورزش باستانی نیست، بلکه یک عمل جسمی و روحی برای تغییر و بهبود سبک زندگی است. عملی که جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به آن احتیاج دارد. همه گیری ویروس کرونا و اقدامات خنثی نماینده این ویروس در سراسر دنیا، تعادل زندگی افراد را بر هم زده است و آن ها را بیش از پیش تحت فشار قرار می دهد. در این شرایط، یوگا می تواند همان دارویی باشد که با تمرکز بر آرامش جسم و روح، حال مردم دنیا را بهتر می نماید. یوگا ابزاری قدرتمند برای مقابله با ناآرامی ها، انزوا و همچنین کلیدی برای حفظ سلامتی جسمی است.

لطفا در این ایام کرونا ماسک بزنید و با رعایت پروتکل های بهداشتی مراقب خود و عزیزانتان باشید. به امید روزی که این ویروس منحوس ریشه کن گردد.

منبع: برترین ها

به "با تکنیک های یوگا، کرونا را آچمز کُن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تکنیک های یوگا، کرونا را آچمز کُن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید