ادامه کاهش قیمت ها در بازار خودرو؛ این خودرو پرطرفدار 13 میلیون تومان مقرون به صرفه شد ، جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

به گزارش وبلاگ بهابادی، قیمت خودرو امروز نهم خرداد ماه 1402، طبق روند روزهای گذشته در بیشتر خودروها ثبات خود را حفظ کرد. اما تعداد محدودی از خودروها نوسان قیمتی را تجربه کردند.

ادامه کاهش قیمت ها در بازار خودرو؛ این خودرو پرطرفدار 13 میلیون تومان مقرون به صرفه شد ، جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

به گزارش وبلاگ بهابادی به نقل از تجارت نیوز، قیمت خودرو امروز نهم خرداد ماه 1402 با تغییراتی نسبت به روز گذشته همراه بود.

به طور کلی امروز یکی از روزهای آرام بازار خودرو است که در بیشتر محصولات شاهد ثبات قیمتی نسبت به روزهای گذشته هستیم. البته در بعضی موارد، خودروهایی مشاهده می شوند که نوسان ناچیزی را تجربه کردند.

نکته واضح، این است که پول فعلا از بازار خودرو خارج شده و در بازارهای دیگری سرمایه گذاری شده است. باتوجه به اینکه سایر بازارهای داخلی نیز شرایطی هم چون شرایط بازار خودرو را دارند، می توان گفت که سامانه یکپارچه، بزرگ ترین عامل شرایط فوق است.

چراکه طبق آخرین اخبار، بیش از یک میلیون نفر در این سامانه ثبت نام کردند که در حساب وکالتی هرکدام شان، 100 میلیون تومان پول بلوکه شده است. با این شرایط در مجموع 100 همت بلوکه شده که رقم بسیار بالایی محسوب می گردد که احتمالاً تا روز پایانی ثبت نام رشد دو برابری داشته باشد.

در سایت های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این توضیح ثبت شده است:

قیمت پراید 131 و پراید 111 همچون روز گذشته به ترتیب در همان قیمت 340 میلیون و 355 میلیون تومان، بدون تغییر باقی ماند.

پژو پارس LX TU5، ساخت 1401 که در دو روز گذشته دو میلیون تومان کاهش قیمتی تجربه نموده بود، امروز نهم خردادماه نیز با چهار میلیون دیگر کاهش، به 625 میلیون تومان رسید.

پژو 207i دنده ای، ساخت 1401 که روز گذشته 4 میلیون تومان افزایش را تجربه نموده بود، دوباره 5 میلیون تومان کاهش یافته و به مبلغ 654 میلیون تومان خرید و فروش شد.

اما شاید بتوان گفت که بیشترین کاهش قیمت در خودروهای داخلی برای پژو 206 تیپ 2 بود. این خودرو با 13 میلیون تومان کاهش قیمتی نسبت به روز گذشته، به 538 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای خارجی و مونتاژی

امروز در بازار خودروهای خارجی و مونتاژی نیز نوسان عجیب و غریبی شاهد نبودیم.

ام وی ام X22 PRO که در دو روز اخیر کاهش 80 میلیون تومانی را تجربه نموده بود، امروز بدون تغییر در همان محدوده یک میلیارد تومان معامله شد.

جک J4 و جک S5 جزو محصولات مونتاژی محسوب می شوند که در روز گذشته تغییر قیمتی تجربه ننموده بودند، امروز با کاهش قیمت خوبی روبرو شدند. جک J4 با 20 میلیون تومان کاهش به 860 میلیون و جک S5 با 40 میلیون تومان کاهش، در محدوده قیمتی یک میلیارد و 650 میلیون تومان معامله شد.

ریسپکت پرایم بهمن موتور که دو روز اخیر کاهش قیمت 86 میلیونی تجربه نموده بود، امروز نیز با 20 میلیون دیگر کاهش، خود را به کانال یک میلیارد و 370 میلیون تومان رساند.

فردا SX5 نیز که در روزهای گذشته افزایش قیمتی اندکی تجربه نموده بود، امروز در همان قیمت یک میلیارد و 430 میلیون تومان معامله شد. اما فردا T5 با 30 میلیون تومان افزایش، به یک میلیارد و 730 میلیون تومان رسید.

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

در ماه گذشته بازار خودرو مطابق با هر بازار داخلی دیگری، روند نزولی به خود گرفته بود. اما از هفته گذشته، روند نزولی به یک ثبات نسبی رسیده است. به طوری که در بیشتر محصولات شاهد هستیم، روزی که افزایش قیمت اندکی تجربه کند، فردای آن روز تقریبا به همان اندازه کاهش قیمت خواهد یافت و یا برعکس.

بنابراین قیمت خودرو فعلا در رکود کامل به سر می برد و معلوم نیست این ثبات تا چه موقعی ادامه دار خواهد بود. آیا زمان ثبات کامل در بازار خودرو فرا رسیده است؟ یا در بلندمدت و میان مدت، دوباره شاهد افزایش قیمت خودرو خواهیم بود؟

طبق شرایط مالی موجود و استناد بر اینکه پارامترهای مالی ذره ای تغییر نداشته اند، انتظار رکود بلندمدت در بازار خودرو اشتباه است. حال باید دید که سامانه یکپارچه تا چه حدی قادر به برطرف تقاضای خریداران خودرو خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "ادامه کاهش قیمت ها در بازار خودرو؛ این خودرو پرطرفدار 13 میلیون تومان مقرون به صرفه شد ، جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه کاهش قیمت ها در بازار خودرو؛ این خودرو پرطرفدار 13 میلیون تومان مقرون به صرفه شد ، جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید