آنچه در هفته سی و ششم بارداری انتظار می رود

به گزارش وبلاگ بهابادی، اضطراب در دوران بارداری، به میزان زیادی افزایش می یابد. زنان مضطربی که اواخر دوره بارداری هستند، برا دانستن آنچه در هفته 36بارداری اتفاق می افتد مقاله زیر را بخوانند.

آنچه در هفته سی و ششم بارداری انتظار می رود

مترجم: مهناز مزارعی

منبع:راسخون

اضطراب در دوران بارداری، به مقدار زیادی افزایش می یابد. زنان مضطربی که اواخر دوره بارداری هستند، برا دانستن آنچه در هفته 36بارداری اتفاق می افتد مقاله زیر را بخوانند.

بارداری یک سفر هیجان انگیز نه ماهه است که با تولد نوزاد به شادی بیشتر تبدیل می گردد. با این حال، به خصوص برای مادران که اولین بار باردار شده اند، این دوره همواره با اضطراب و نگرانی سپری می گردد که آیا همه چیز به خوبی و به طور برنامه ریزی شده پیش می رود یانه، به همین خاطر است که بهتر است در خصوص این که چه اتفاقی در دوران بارداری در هفته36 اتفاق می افتد، آمادگی داشته باشید و آگاه باشید. طول مدت بارداری طبیعی بین 37 تا 42 هفته طول می کشد. از این رو، مادران باردار که هفته سی و ششم را باردار هستند اغلب در خصوص آنچه که انتظار می رود باید اطلاعاتی داشته باشند. در اینجا اطلاعاتی راجع به تغییرات و درک کودک بیان می گردد.

هفته سی و ششم بارداری

همانطور که در تقویم تقویت بارداری، ذکر شده است درهفته سی و ششم، شما مدت کامل بارداری را طی نموده اید. از این رو، کودک تکامل کامل خود را به انتها رسانده و تولد او به زودی انتظار می رود.

کودک شما شش پوند وزن دارد و تقریبا بیست اینچ طول دارد، هرچند در طول این هفته وزن خود را افزایش می دهد (حدود یک اونس در روز)! در حال حاضر، بیشتر استخوان های بدن کودک از غضروف و کاملا نرم است. که برای جلوگیری از جراحت کودک و مادر در طول زایمان یاری می نماید.

چربی زیر پوست کودک جمع می گردد که به تنظیم دمای بدن کودک هنگامی تولد یاری می نماید.

در این هفته کودک برای تولد اماده می گردد بنابراین بیشتر در قسمت پایین شکم نزدیک لگن حرکت می نماید و به کانال تولد نزدیک می گردد.

شما ممکن است متوجه شوید که شکم شما به دلیل موقعیت نوزاد در رحم تنگ شده است. بیشتر سیستم های کودک مانند گردش خون و سیستم ایمنی بدن به طور کامل عمل می نمایند، توسعه و رشد مغز هم به سرعت در حال افزایش است.

حتی ریه ها کامل می گردد و یک روان نماینده به نام سورفاکتانت فراوری می نمایند. این مایع به نوزاد یاری می نماید تا به محض تولد، نفس بکشد.

در طول این هفته، لثه ها و عضلات مکیدن قوی تر می شوند تا به تغذیه نوزاد و شیردهی پس از زایمان یاری نمایند.

چیزهایی که در خصوص سلامتی شما انتظار می رود

خوب، در هفته 36 کودک کوشش می نماید که متولد گردد و در قسمت پایین شکم حرکت می نماید، با این وجود، شما هنوز هم می توانید در خوردن یک وعده غذایی مسائلی داشته باشید، زیرا فرد کوچک شما فضای بسیار زیادی را صرف می نماید! وعده های غذایی کمتر و مکرر ممکن است به کاهش ناراحتی یاری کند.

درد کمر در طول این دوره بسیار ناراحت نماینده است. شما می توانید با برخی از تمرینات لگنی سبک برای تسکین درد کوشش کنید.

با فشاری که اغلب به قسمت پایین شکم وارد می گرددغلب باعث ضرورت ادرار می گردد.

برخی از زنان حتی از گرفتگی، درد و مشکل در پیاده روی شکایت دارند. هورمون های بارداری باعث می گردد بدن شما نرم و انعطاف پذیر گردد و شما را برای زایمان آماده می نماید.

زنان از مسائل خواب در هر موقعیتی شکایت دارند. به دلیل فشار روی شکم، خوابیدن به سمت چپ یا پشت، که بسیار ناراحت نماینده است. با این حال، گفته شده است که خوابیدن با یک بالش بین پاها یاری قابل توجهی به کاهش ناراحتی می نماید

علائم دیگر مانند یبوست، خستگی، بی خوابی، سوزش سر دل، بیقراری، کنترل ضعیف مثانه، هموروئید، تورم در دوران بارداری می باشد.

به دلیل افزایش مقدار شکم ناف شما به صورت محدب می گردد.

ترشحات واژن ممکن است در هفته 36 بارداری افزایش یابد. که به رنگ قهوه ای و ضخیم است.

چیزهایی که باید در نظر گرفت

در این زمان احتیاج به مراقبت شدید دارید. هر گونه تنشی می تواند مضر باشد. بنابراین بهتر است در خصوص آنچه که اتفاق می افتد و آنچه باید انجام گردد آگاه گردد. در اینجا برخی نکات مراقبتی بیان شده است

مراقبت های بهداشتی لازم را انجام دهید و از سلامت کودک و مادر اطمینان حاصل کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، در انتها هفنه 36 مدت زمان بارداری کامل شده است از این رو، شما باید در هر لحظه از لحاظ فکری برای زایمان آماده شوید. بنابراین، با متخصص زنان و بیمارستان هماهنگی کنید.

در این هفته لوازم مورد احتیاج خود را آماده کنید در این مرحله فعالیت های استرس زا انجام ندهید.

شوهرتان را از زمان زایمان آگاه کنید! تمام شماره تلفن های مهم را در دسترس داشته باشید و با راستا بیمارستان آشنا شوید تا از هر گونه ناراحتی و سردرگمی اجتناب کنید.

لطفا از سفر هوایی اجتناب کنید چون عواقب ناخوشایندی دارد.

علاوه بر این، تمرین تنفس و سایر تکنیک های تسکین درد به شما یاری می نماید تا با درد زایمان مقابله کنید.

برای اطمینان از رژیم غذایی خود با پزشک مشورت کنید.

اگر فرزند دارید، درباره آنچه قرار است اتفاق بیفتد با او صحبت کنید و فکر او را برای استقبال از نوزاد نو آماده کنید.

بنابراین، اکنون که می دانید که وسیله شادی شما چقدر بزرگ شده است و چقدر نزدیک است که به این دنیا بیایید، مطمئنا پاسخ به تمام سوالات خود را دریافت نموده اید با این حال، بهتر است که به متخصص زنان مراجعه کنید و شرایط خود را به صورت منظم آنالیز کنید تا مانع از هرگونه عارضه در هنگام زایمان گردد. به یاد داشته باشید که بارداری زیبا ترین چیز در دنیا است! بنابراین خود را به لحاظ فکری آماده کنید مراقبت های لازم را انجام دهید.

منبع: راسخون

به "آنچه در هفته سی و ششم بارداری انتظار می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه در هفته سی و ششم بارداری انتظار می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید