چگونه در وسایل نقلیه راحت تر بخوابیم؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، بی خوابی، یکی از مشکلاتی است که در سفرهای شب هنگام با آن مواجهیم. خوابیدن در ماشین به خصوص وقتی حرکت هنگام شب باشد برای بسیاری از مسافران کار ساده ای نیست و ممکن است به علت کم خوابی در مسافرت هایی که حرکت آنها شب رو است، روز بعد خود را نیز از دست بدهند و در طول روز بعد، احساس کرختی و خستگی نمایند. با توجه به نکاتی کوچک، می توانید در ماشین راحت تر بخوابید و برای انجام فعالیت در روز بعد، سرحال تر باشید.

چگونه در وسایل نقلیه راحت تر بخوابیم؟

پیش از هرچیز از آخرین شرایط جاده ها باخبر شوید. چراکه در شرایط نامساعد جوی قطعا نمی توانید در ماشین (شخصی یا اتوبوس) استراحت کنید.

صندلی کنار پنجره یا راهرو، در وسیله نقلیه؟

صندلی کنار پنجره در ماشین یا هر وسیله نقلیه دیگر به شما یاری می نماید تا تکیه گاهی برای قرار دادن بالش تان داشته باشید. خوابیدن در ماشین دراین حالت راحت تر خواهد بود. در مقابل، صندلی های کنار راه رو، از فضای بیشتری برخوردارند و پاهای تان هنگام خواب آزادتر خواهد بود.

صندلی های جلو یا عقب را در وسیله نقلیه انتخاب کنیم؟

صندلی های جلو نسبت به عقب از تکان های کمتری برخوردار است؛ بنابراین، اگر به لرزش های ماشین حساس هستید، صندلی های جلو برای شما مناسب تر است. با این حال، صندلی های جلو دید شما را به جاده بیشتر می نماید و ممکن است رانندگی در شب، به خصوص در گردنه ها و شرایط مختلف جاده نظیر باران و برف برای تان استرس آور باشد. هم چنین سبقت های راننده ممکن است برای تان ترسناک باشد و خواب به چشم های تان نیاید. در این صورت، استراحت در صندلی های عقب تر برای تان راحت تر خواهد بود.

تنها یا با همراه؟

اگر همراه دارید تا حدی برای خواب خیال تان راحت است، زیرا هنگام خواب افراد ممکن است تعادل خود را از دست داده و ناخودآگاه به سمتی خم شوند. اما اگر تنها هستید، سعی کنید صندلی تان را در کنار هم جنس های خود انتخاب کنید تا در هنگام خواب، معذب نشوید.

وعده غذایی و نوشیدنی قبل از خواب در ماشین چطور باشد؟

یک ساعت قبل از خواب، یک وعده غذایی کامل بخورید. غذاهایی که دارای تریپتوفان هستند (نظیر بادام و غذاهای پروتیینی) شما را وادار به خواب می نمایند.

در بسیاری از سفرهای شب رو، مسافران بارها به سرویس بهداشتی احتیاج پیدا می نمایند و تا توقف وسیله نقلیه باید منتظر بمانند. این انتظار که گاهی طولانی خواهد بود، منجر به اذیت شدن مسافران و کم خوابی آن ها می گردد. برای این که کمتر در این موقعیت قرار بگیرید، پیشنهاد می کنیم در شب سفر، نوشیدنی کمتری بخورید.

  • حداقل 6 ساعت قبل از خواب از نوشیدن چای، قهوه و نوشیدنی های که خواب را دچار اختلال می نمایند پرهیز کنید.

موسیقی و کتاب

کتاب خواندن در شب، فکر تان را از دغدغه های روزمره خالی و چشم های تان را خسته می نماید؛ در نتیجه، شما راحت تر به خواب می روید. همراه داشتن یک هدفون و گوش سپردن به آهنگ های آرام، به شما یاری می نماید تا مکالمه های دیگر مسافران و یا صدای خروپف احتمالی همسفران تان را نشنیده و خوابی آرام داشته باشید.

لباس های راحت و کفش مناسب بپوشیم

سعی کنید در سفرهای شب رو از لباس های راحت، گشاد و پارچه ای بهره ببرید تا راحت تر بخوابید. هم چنین در شب سفر، از دمپایی و یا صندل بهره ببرید و کفش های تان را روز بعد به پا کنید.

بالش گردنی/ چشم بند/ پتوی مسافرتی

بالش های گردنی مانع از خم شدن بیش از حد گردن تان می گردد. چشم بند نیز شما را از شر نورهای داخل ماشین و پرتوهای آفتاب در هنگام صبح خلاص می نماید. هم چنین با پتوی مسافرتی و یا رواندازهای سبک، به خوابی عمیق تر خواهد رفت.

در وسایل نقلیه مورد استفاده وبلاگ بهابادی و تورهای شب رو آن، با رعایت این نکات خوابی راحت تجربه کنید.

تهیه و تدوین: تحریریه وبلاگ بهابادی

لطفا در نشر دانسته های خود کوشا باشید.

برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.

منبع: دالاهو

به "چگونه در وسایل نقلیه راحت تر بخوابیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در وسایل نقلیه راحت تر بخوابیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید