AirTags اپل شاید این ماه همراه با آیفون 12 رونمایی گردد

به گزارش وبلاگ بهابادی، بر اساس اطلاعات منتشر شده، اپل در حال کار کردن بر روی یک وسیله دایره ای شکل است که با استفاده از بلوتوث می تواند مکان وسایل مختلف را نشان دهد. این دستگاه جدید که به احتمال زیاد AirTags نام خواهد داشت با وصل شدن به وسایلی مانند کیف پول و دسته کلید، با استفاده از اپ Find My موقعیت مکانی این لوازم را در صورت گم شدن به شما نشان می دهد.

AirTags اپل شاید این ماه همراه با آیفون 12 رونمایی گردد

به نظر می رسد که اپل نتوانسته است تا قبل از رونمایی رسمی از این وسیله جدید، جلوی منتشر شدن اطلاعات در رابطه با آن را بگیرد. در سال 2019، شاهد استفاده از نماد این دستگاه در سیستم عامل iOS بودیم. با وجود گذشت یک سال از آن تاریخ اکنون به نظر می رسد که اپل میخواهد تا در پاییز سال جاری در کنار رونمایی از آیفون های 12 جدید از AirTags خود هم رونمایی کند.

بر اساس عکس های منتشر شده از این وسیله جدید در سیستم عامل iOS، این دستگاه دارای ظاهری دایره ای شکل با ابعاد کوچک است. اپل علاوه بر بلوتوث در AirTags، از باند فرکانسی خاصی هم استفاده نموده است تا این وسیله بتواند به بهترین شکل ممکن به پیدا شدن لوازم گم شده، یاری کند.

جهت پیدا کردن وسایل گم شده که به AirTags متصل هستند، افراد می توانند با اجرا کردن اپ Find My بر روی آیفون، آیپد یا مک خود از موقعیت مکانی این لوازم مطلع شوند.

استفاده از باند فرکانسی خاص از یک لحاظ خبر شگفت انگیزی برای هواداران اپل نخواهد بود. چون به نظر می رسد که تنها آیفون های 11 که داری چیپست مخصوص U1 هستند، می توانند از این باند فرکانسی خاص، برای اطلاع از محل دقیق وسایل استفاده نمایند. به عنوان مثال اگر شما دسته کلید خود را در خانه گم کنید، استفاده از این باند فرکانسی باعث می گردد که از محل دقیق آن، مثلا در زیر مبل، مطلع شوید.

  • آیفون 12؛ هر آنچه از آیفون های 5G اپل برای 2020 می دانیم

با وجود این اطلاعات منتشر شده، هنوز نمی دانیم که AirTags به چه شکلی به لوازم مختلف متصل خواهد شد. شاید اپل قصد داشته باشد تا در این وسیله از حلقه جهت اتصال به وسایل دیگر استفاده کند یا شاید شاهد استفاده از حالت چسب گونه در این وسیله جدید باشیم. با وجود منتشر شدن چند تصویر در سیستم عامل iOS، هنوز اطلاعات چندانی در رابطه با طراحی نهایی این محصول نداریم.

پیش بینی می گردد که این وسیله ضد آب باشد و شاید اپل از باتری های قابل تعویض CR2032 در این وسیله استفاده کند. البته شایعه های دیگری هم هستند که احتمال می دهند اپل در AirTags از باتری قابل شارژ استفاده خواهد نمود که به روشی همانند اپل واچ های این شرکت شارژ می گردد.

زمانی که شما این وسیله را به یکی از لوازم خود وصل کنید، در زمان گم شدن آن وسیله می توانید با استفاده از Find My از موقعیت مکانی آن مطلع شوید. به احتمال زیاد اپل برای پیدا شدن وسیله گم شده از قابلیت واقعیت افزوده (Augmented Reality) هم استفاده خواهد نمود تا پیدا شدن وسیله گم شده و مطلعی از موقعیت مکانی آن، به راحت ترین شکل ممکن انجام بگیرد.

گزارش های هم وجود دارند که خبر از پخش شدن صدا در هنگام نزدیک شدن به AirTags اپل می دهند تا این قابلیت هم بتواند به اشخاص در پیدا شدن وسایل شان به شکل بهتری یاری کند.

با منتشر شدن سیستم عامل iOS 13، شاهد ویژگی جدیدی بودیم که به دستگاه های مانند آیفون و آیپد یاری می کرد در زمان گم شدن و نبودن امکان بهره مندی از شبکه اینترنت، بتوانند موقعیت مکانی خود را به صاحب شان نشان دهند.

این ویژگی جدید باعث می گردد که به عنوان نمونه یک آیفون گم شده با ارتباط برقرار کردن با دستگاه دیگر ساخت اپل و استفاده از شبکه ی ارتباطی آن ها، بتواند موقعیت مکانی خود را اعلام کند. امیدواریم که شاهد استفاده از این ویژگی در AirTags هم باشیم.

به طور حتم، باید شاهد رونمایی از این وسیله جذاب در آینده نزدیک باشیم. اگر اطلاعات منتشر شده توسط سایت ژاپنی Mac Otakara درست باشد، اپل میخواهد در رویدادی که در این ماه برای رونمایی از آیفون های 12 خودش برگزار می نماید، علاوه بر معرفی آیفون های جدید و اپل واچ سری 6، از AirTags هم رونمایی کند.

  • آیفون 12 اس در فصل دوم سال 2021 به جای آیفون XR راهی بازار می گردد

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "AirTags اپل شاید این ماه همراه با آیفون 12 رونمایی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "AirTags اپل شاید این ماه همراه با آیفون 12 رونمایی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید