4 شتاب دهنده و مرکز نوآوری در حوزه لیزر و ساخت ایجاد شد

به گزارش وبلاگ بهابادی، 2 شتاب دهنده تخصصی در حوزه ساخت و فراوری و معدن و متالورژی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شد.

4 شتاب دهنده و مرکز نوآوری در حوزه لیزر و ساخت ایجاد شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ بهابادی؛ ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اولویت های خود را شناسایی و برطرف احتیاج ها و گلوگاه های این حوزه قرار داده است. این ستاد برای تحقق این امر از نظرات و ایده های خبرگان علمی و صنعتی استفاده می نماید.

بر همین اساس و برای توسعه فناوری های مرتبط با حوزه فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت در کشور با حمایت ستاد، یک شتاب دهنده تخصصی در حوزه معدن و متالورژی با همکاری شرکت پیشرو تعالی صدر فردا ایجاد شد. بعلاوه شتاب دهنده دیگری نیز در حوزه ساخت و فراوری با مشارکت انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن راه اندازی شده است.

از دیگر اقدامات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری بخش خصوصی ایجاد مراکز نوآوری است. به همین دلیل سال 99، یک مرکز نوآوری در حوزه لیزر با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی ایجاد شد. شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین نیز با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شکل گیری مرکز نوآوری دیگر همکاری نموده است.

مراکز نوآوری با هدف جذب خلاقیت ها و نوآوری های افراد ایجاد شده اند و در پی عرضه یک محصول به بازار هستند و شتاب دهنده ها نیز فرصتی برای رشد سریع و صحیح شرکت های استارتاپی فراهم می نمایند. طی چند سال اخیر عرصه های مختلف فناوارنه کشور از این توانمندی ها بهره برده اند و مراکز نوآوری مختلف و شتاب دهنده های تخصصی در کشور ایجاد شده است.

ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز برای بهره مندی از این ظرفیت، اقدام به حمایت از شکل گیری این مراکز نموده است تا فرایند توسعه فناوری های مرتبط با این حوزه را سرعت دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "4 شتاب دهنده و مرکز نوآوری در حوزه لیزر و ساخت ایجاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 شتاب دهنده و مرکز نوآوری در حوزه لیزر و ساخت ایجاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید