4 ترفند ساده برای چیدمان قابلمه در کابینت آشپزخانه

به گزارش وبلاگ بهابادی، اگر با مشکل کمبود فضا و چیدمان قابلمه در کابینت روبرو هستید برای حل این مشکل با ما همراه باشید.

4 ترفند ساده برای چیدمان قابلمه در کابینت آشپزخانه

یکی از مشکلاتی که خانم ها هنگام چیدمان آشپزخانه با آن روبرو هستند، چیدمان قابلمه درون کابینت است؛ برای داشتن یک آشپزخانه رویایی و مرتب، ترفندهایی وجود دارد که در صورت رعایت کردن آن ها حتر اگر تعداد کابینت های شما کم است؛ اما مشکل کمبود فضا نخواهید داشت؛ برای آشنایی با اصول چیدمان کابینت آشپزخانه، تا انتهای این مطلب با وبلاگ بهابادیمگ همراه باشید.

نحوه چیدمان قابلمه در کابینت

چیدمان مناسب قابلمه ها در کابینت، علاوه بر نظم دهی به امور آشپزی، به شما یاری می نماید از فضا بهینه بهره ببرید، این چیدمان می تواند به شکل های مختلفی انجام گردد که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

قرار دادن قابلمه در کابینت کشویی

کابینت های امروزی معمولا به گونه ای طراحی می شوند که یک الی دو کشو بزرگ دارند؛ اگر آشپزخانه شما هم چنین ویژگی دارد، می توانید از آن برای چیدمان قابلمه ها بهره ببرید. اینگونه برای آشپزی به راحتی به قابلمه ها دسترسی دارید؛ بعلاوه بهتر است این کشو ها را نزدیک به گاز قرار دهید تا راحت تر به قابلمه ها دسترسی داشته باشید.

درب های قابلمه را به صورت جدا قرار دهید

اگر کابینت آشپزخانه شما محدود است یا فضای آشپزخانه کوچک است، در چنین مواقعی باید قابلمه ها را درون همدیگر قرار دهید که در این صورت درب های آن مشکل ساز می گردد؛ برای حل این مشکل می توانید با یاری یک ظرف پلاستیکی ساده که درب قابلمه ها درون آن جا گردد، آن ها را به صورت جداگانه در گوشه کمد قرار دهید.

از یک کابینت به عنوان انباری بهره ببرید

اگر برای چیدمان قابلمه فضای کافی در اختیار دارید، می توانید یک کابینت را برای قرار دادن قابلمه هایی استفاده کرد که در طول روز زیاد به آن ها احتیاج ندارید؛ اینگونه فضای بیشتر درون دیگر کابینت ها در اختیار شما قرار می گیرد.

آویزان کردن ماهیتابه ها و قابلمه های دسته دار

آویزان کردن ماهیتابه ها و قابلمه های دسته دار یکی از راه های موثر برای سازماندهی و استفاده بیشتر از فضای آشپزخانه است. برای چیدمان قابلمه در کابینت، می توانید از راه ها و آویزهای مختلفی بهره ببرید؛ برای مثال:

آویزهای دیواری

می توانید آویزهای دیواری با قفل های مخصوص قابلمه و ماهیتابه روی دیوار نصب کنید. این آویزها به شما اجازه می دهند تا قابلمه ها و ماهیتابه های دسته دار را روی دیوار آویزان کنید و به صورت آماده برای استفاده داشته باشید.

آویزهای تاشویی

آویزهای تاشویی یا راک های مخصوص می توانند به شما یاری نمایند تا قابلمه ها و ماهیتابه ها را روی سطح کابینت یا دیوار آویزان کنید و به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

آویزهای متحرک

آویزهایی با قابلیت چرخش و متحرک برای نگه داری قابلمه ها و ماهیتابه ها وجود دارند. این آویزها به شما امکان می دهند تا قابلمه ها را به راحتی از روی آویز جدا کنید و دسترسی آسانتری به آنها داشته باشید.

آویزهای داخل کابینت

در بعضی کابینت ها، آویزهای داخلی به شما اجازه می دهند قابلمه ها و ماهیتابه ها را در داخل کابینت آویزان کنید و به صورت منظم از آن ها بهره ببرید.

منبع: پیام دلتا

به "4 ترفند ساده برای چیدمان قابلمه در کابینت آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 ترفند ساده برای چیدمان قابلمه در کابینت آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید