کشف 50 موچین در شهر دو هزار سالۀ رومی

به گزارش وبلاگ بهابادی، بیش از 50 موچین در جریان کاوش های صورت گرفته در بقایای شهر باستانی راکستر (Wroxter) در انگلستان کشف شده است. راکستر یکی از بزرگترین سکونت گاه های رومی در زمان اشغال بریتانیا به وسیله امپراطوری روم بود.

کشف 50 موچین در شهر دو هزار سالۀ رومی

به گزارش فرادید؛ این شهر باستانی یکی از سکونت گاه هایی است که از دو هزار سال قبل تا کنون به شکل بسیار مناسبی حفظ شده و در آن موقع وسعتی به اندازۀ پمپئی در روزگار رونقش داشته است.

رومی ها به طور وسواس گونه ای به تمیز نگه داشتن بدن اهمیت می دادند و این بخش مهمی از زندگی روزانۀ آن ها را در بر می گرفت. بسیاری از رومی ها وسایل شخصی آرایش خودشان را داشتند که از جمله شامل گوش پاک کن، ناخن پاک کن و موچین می شد.

رومی های ساکن بریتانیا کوشش می کردند تا خودشان را از ساکنان بومی که از نظر آن ها بربر محسوب می شدند متمایز نمایند. عمل دردناک استفاده از موچین معمولا به وسیله بردگانشان برای آن ها انجام می شد.

آن ها از روش های دیگر مثل استفاده از موم های مخصوص پاک کردن مو های زائد تا شیوه های دردناک تراشیدن نیز استفاده می کردند. حدود 400 شیء باستانی که همگی به نظافت مربوط می شده اند در موزۀ مخصوص سایت باستانی راکستر به نمایش درآمده اند که در بین آن ها تعداد موچین ها واقعا جالب توجه است. سایر اشیاء شامل شیشه های عطر و روغن حمام، ناخن پاک کن و مواردی از این دست می شوند.

کامرون مافِت، متصدی سایت راکستر می گوید: شاید برای خیلی ها عجیب باشد که بدانند مردان رومی هم درست به اندازۀ زنانشان به از بین بردن مو های بدن اهمیت می دادند. بخصوص در خصوص ورزشکاران انتظار عمومی این بود که آن ها بدنشان را برای ارائه در انظار عمومی کاملا از مو تمیز نموده باشند.

منبع: فرارو

به "کشف 50 موچین در شهر دو هزار سالۀ رومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 50 موچین در شهر دو هزار سالۀ رومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید