عجیب ترین خانه ها در دنیا؛ از ناتیلوس تا خانۀ توالتی

به گزارش وبلاگ بهابادی، در این مطلب شاهد تصاویری از عجیب ترین خانه ها در دنیا خواهید بود که به شکل های باورنکردنی در سراسر دنیا ساخته شده اند.

عجیب ترین خانه ها در دنیا؛ از ناتیلوس تا خانۀ توالتی

اغلب ما این روزها در خانه هایی زندگی می کنیم که بیشتر از هر چیز شبیه مکعب مستطیل هستند؛ نهایت ویژگی های مثبتی که این خانه ها می توانند داشته باشند این است که کمی بزرگتر باشند، طراحی داخلی بهتری داشته باشند و وقتی از پنجره هایشان به بیرون نگاه می کنیم بتوانیم میدان دید وسیع تری داشته باشیم.

خانه می تواند چیزی فراتر و عجیب تر از صرف یک چهاردیواری مسقّف باشد. در اینجا با تعدادی از خانه های عجیب و غیرعادی آشنا می شوید.

1. خانۀ ناتیلوس

ناتیلوس را یک معمار مکزیکی به نام خاویر سنوسیاین در حومۀ شهر مکزیکوسیتی ساخته است. این خانه نمونه ای بسیار عالی از یک معماری متناسب با محیط زیست است و شکل ظاهری آن هم همانطور که از نامش پیداست از طبیعت و موجودات دریایی مثل صدف ها الهام گرفته شده است.

2. خانۀ صحرا

این خانه که درست وسط صحرا در یکی از پارک های ملی کالیفرنیا قرار گرفته است، با طراحی منحصربه فردش ترکیبی عالی و چشمگیر با محیط اطراف پیدا نموده و انگار در آن محیط ادغام شده است. اگر از دور به این خانه نگاه کنید انگار مجموعه ای از چند صخره با شکل های خاص است؛ اگر هم کمی تخیلتان را بیشتر به کار بگیرید شاید این خانه شبیه یک جور موجود سخت پوست بیابانی به نظر برسد. این خانه را معمار مشهور آمریکایی، کندریک بنگز کلاگ طراحی نموده است. محیط داخلی خانه هم با وجود تخته سنگ های بزرگ، احساس بودن در یک محیط طبیعی و کوهستانی را منتقل می نماید.

3. خانۀ قارچ

این اقامتگاه در ناحیه ای جنگلی در نزدیک شهر پرینتون نیویورک واقع شده است. این اقامتگاه شبیه چند قارچ است که در کنار هم رشد نموده اند. ارتفاع بخش های مختلف این خانه بین 4 تا 7 متر است. طراحی داخلی این اقامتگاه هم مثل بیرون آن الهام گرفته از طبیعت و گیاهان جنگلی است که تطابق کاملی با محیط اطرافش دارد.

4. خانۀ هندسی

اگر به شکل های هندسی، زاویه های دقیق و محاسبات ریاضی علاقه مند باشید، احتمالا این یک خانۀ رویایی برای شماست. این خانه در جنوب ملبورن استرالیا و در محیطی تقریبا جنگلی قرار گرفته است. شکل خاص و هندسی بنا نوعی تضاد چشمگیر با طبیعت اطرافش ایجاد نموده است.

5. قلعۀ حبابی

مجموعۀ قصر حبابی را معماری به نام اَنتی لوواگ در سواحل جنوب غربی فرانسه ساخته است. در این بنا (دقیقا بر خلاف خانۀ هندسی) از هیچ زاویۀ تند یا خط مستقیمی استفاده نشده است. هدف معمار این بوده که نرم ترین و سیال ترین منظرۀ ممکن را به بنا بدهد. وجود درختان نخل و حوضچه های مختلف در این خانه باعث نزدیکی بیشتر این بنا به طبیعت اطرافش می گردد.

6. خانۀ توالتی

این خانۀ توالت مانند در شهر سووون کرۀ جنوبی شاید شبیه یک جوک به نظر برسد، اما نکتۀ مهمی در آن نهفته است. این بنا را شهردار سابق شهر به نام سیم جائه داک طراحی نموده و در حال حاضر بخشی از یک پارک توالت است. هدف این پارک افزایش آگاهی مردم در خصوص بهداشت عمومی و معضلات جهانی در این رابطه است. در حال حاضر بیش از 2 میلیارد نفر از مردم جهان دسترسی به سیستم های بهداشتی و مناسب توالت ندارند.

7. خانۀ فولادی

رابرت برونو، هنرمند، معمار و مخترع آمریکایی این خانه را در مدت بیش از بیست سال با استفاده از 110 تن فولاد در رنسوم کانیون تگزاس ساخت. شکل این خانه واقعا چشم گیر و خیره کننده است؛ این بنا هم شبیه به یک ماشین عجیب زنگ زده است و هم شبیه یک جور موجود زندۀ بیگانه که به منظرۀ صحراهای رو به رویش خیره شده است.

منبع: خاتون

منبع: عصر ایران

به "عجیب ترین خانه ها در دنیا؛ از ناتیلوس تا خانۀ توالتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین خانه ها در دنیا؛ از ناتیلوس تا خانۀ توالتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید