کرونا، فرایند برگزاری روز کتابگردی را تغییر داد، کتابگردی مهمان منازل مردم می شود

به گزارش وبلاگ بهابادی، مهرشاد کاظمی، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، درباره برنامه روز کتابگردی بیست وهشتمین دوره هفته کتاب مطرح نمود: جلسه روز کتابگردی پنج شنبه هفته گذشته با حضور نمایندگانی از اتحادیه کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان شهرداری، شورای شهر و دیگر نهادها برگزار گشت تا تصمیم مشخصی برای برنامه روز کتابگردی تهران با توجه به شیوع کرونا و ابلاغیه سازمان مقابله با کرونا گرفته شود.

کرونا، فرایند برگزاری روز کتابگردی را تغییر داد، کتابگردی مهمان منازل مردم می شود

کاظمی بیان نمود: هرساله روز کتابگردی از مردم دعوت می شد که در کتاب فروشی های محلات خود حضور پیدا کنند، اما امسال به واسطه شیوع کرونا تصمیم بر آن شد که کتاب را به منازل مردم ببریم و بر این اساس نیز گفت وگوهایی برای همکاری میان شرکت پست و بخش حمل و نقلی کمک کننده در این زمینه درحال انجام است تا مردم بتوانند کتاب های خود را با تخفیف های درنظر گرفته شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان شهرداری در روز کتابگردی سفارش داده و به صورت رایگان دریافت کنند.

به گفته وی، این تصمیم درحال حاضر برای روز اصلی کتابگردی درنظر گرفته شده است، اما جزئیات این طرح و اینکه مدت زمان آن افزایش پیدا خواهد کرد یا نه، در جلسه پیش رو در موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران مشخص خواهد شد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران همچنین درباره بارگذاری مکان و نقشه کتاب فروشی ها بر پلت فرم نقشه شهرداری گفت: در این راستا، صرفا نقشه برخی از کتاب فروشی های منطقه 2 تهران بر پلتفرم نقشه شهرداری اجرا شده است، و دیگر کتاب فروشی های مناطق 22گانه تهران در این پلت فرم بارگذاری نشده اند. البته پیگیری بارگذاری نقشه کتاب فروشی ها با همکاری سازمان فناوری شهرداری تهران درحال انجام است تا مکان تمامی کتاب فروشی ها بر نقشه شهرداری ثبت شود.

وی افزود: البته شرایط کرونا نیز بر این امر تاثیرگذار بوده است اما با این وجود کارهای مربوطه درحال انجام است و امیدواریم که اتحادیه ناشران و کتاب فروشان نیز همکاری های لازم را انجام بدهد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کرونا، فرایند برگزاری روز کتابگردی را تغییر داد، کتابگردی مهمان منازل مردم می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، فرایند برگزاری روز کتابگردی را تغییر داد، کتابگردی مهمان منازل مردم می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید