کره شمالی 2 موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد

به گزارش وبلاگ بهابادی، به گفته نیرو های گارد سواحل ژاپن و ارتش کره جنوبی، کره شمالی امروز، یکشنبه دو موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن پرتاب نموده است.

کره شمالی 2 موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد

به گزارش ایسنا، براساس بیانیه گارد سواحل ژاپن، اطلاعات رسمی دقیق تر درباره محل اصابت و سقوط موشک در حال حاضر ارائه نشده است. کشتی های گشت ژاپن مستقر در منطقه درخواست نموده اند اگر بقایای موشک یافته شد به آن نزدیک نشده و فورا با مقامات تماس بگیرند.

بعلاوه منابع دولتی در شبکه NHK تلویزیون ژاپن گفتند، موشک به خارج از منطقه مالی ویژه ژاپن در دریای ژاپن اصابت نموده است. دفتر مدیریت بحران ژاپن و وزارت دفاع اقدام به جمع آوری اطلاعات و تحلیل داده های مربوط به شلیک موشکی تازه کره شمالی و تحقیق درباره آن نموده اند.

به گفته مقامات، تا به امروز گزارشی از اندازه خسارات وارد شده به بخش ژاپن در نتیجه انجام آزمایش موشکی منتشر نشده است. این در حالی است که ارتش کره جنوبی نیز اعلام نمود، پیونگ یانگ امروز یکشنبه موشک بالستیک غیرمشخصی را شلیک کرد.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام نمود، کره شمالی موشک بالستیک نامشخصی را به سمت دریای شرق (دریای ژاپن) شلیک کرد.

این آزمایش موشکی چند روز پس از آن است که آژانس خبری مرکزی کره شمالی اعلام نموده بود، یک موسسۀ تحت نظارت آموزشگاه علوم دفاعی کره شمالی روز آدینه 25 آذر یک موتور سوخت جامد با رانش بالا را آزمایش نموده است. این اقدام به منظور دستیابی به سلاح تازه استراتژیک به وسیله کره شمالی با موفقیت صورت گرفته است. کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی شخصا در محل آزمایش این موتور حضور داشته است.

به رغم تحریم های بین المللی سفت و سخت علیه برنامه تسلیحاتی کره شمالی، پیونگ یانگ توانسته زرادخانه موشک بالستیک قاره پیما را فراوری کند.

اما تمام این موشک ها با سوخت مایع کار می نمایند و رهبر کره شمالی اولویت استراتژیک را به توسعه موتور های باسوخت جامد پیشرفته داده است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی سال جاری تمایل خود را برای تبدیل کردن کشورش به بزرگترین قدرت هسته ای در دنیا ابراز داشت و تاکید نمود، کشورش کشوری اتمی است و این مساله بی بازگشت خواهد بود.

پیونگ یانگ شمار بی سابقه ای از موشک ها را سال جاری شلیک نموده که از جمله آن ها یک موشک بالستیک بسیار پیشرفته بوده است.

منبع: فرارو

به "کره شمالی 2 موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی 2 موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید