چگونه هنگام پیاده روی شب، در امان باشیم

به گزارش وبلاگ بهابادی، 1. در شب لباس های روشن و منعکس نماینده نور بپوشید.

هنگامی که می خواهید در تاریکی شب بیرون بروید، این امر لازم است که اگر لباسی با رنگ روشن دارید، بپوشید. رنگ لباس سفید، زرد و نارنجی انتخاب های خوبی برای پیاده روی در شب هستند. راه چاره دیگر استفاده از نوار و جلیقه بازتابنده است. با این کار شما نه تنها از خود محافظت می کنید، بلکه برای دیگران در جاده بیشتر قابل مشاهده هستید و از خطر این که آنها با وسیله نقلیه با شما تصادف نمایند در امان خواهید بود. این را به یاد داشته باشید که در مسیر وسایل نقلیه و یا وسط جاده پیاده روی نکنید و تا حد امکان فاصله را رعایت نمایید. (در مسیر نور حرکت کنید.)

چگونه هنگام پیاده روی شب، در امان باشیم در شب لباس های روشن و منعکس نماینده نور بپوشید.

2. در شب یک مسیر با نور مناسب انتخاب کنید.

زمانی که در تاریکی بیرون می روید، یک مسیر با نور خوب برترین گزینه است. ممکن است مسیر مورد علاقه شما آسان ترین و سریعترین مسیر باشد، اما ایمنی را در نظر داشته باشید. مسیرهای با نور کافی می توانند شما را از خطرات آگاه نمایند و شما را برای اطرافیانتان قابل مشاهده نگه دارند. با حرکت کردن در مسیر نور مناسب به احتمال زیاد متوجه ترک ها، مانع ها و چاله ها در پیاده روها، لغزنده و خیس بودن یا مسائل ساختمانی و … می شوید. مهمتر از همه، شما می توانید راحت تر ببینید و دیده شوید. برای هدایت بیشتر، اگر مجبور هستید به مسیری که نور کمتری دارد بروید حتما چراغ قوه همراه خود داشته باشید. شما می توانید از چراغ موبایل خود بهره ببرید و اگر می خواهید دستتان ازاد باشد از سربند های چراغ دار بهره ببرید.

در شب یک مسیر با نور مناسب انتخاب کنید.

3. قبل از بیرون رفتن در شب شرایط هوایی را بسنجید.

افت دما، هوای بارانی، رعد و برق و یا شرایط یخبندان جاده، موانع بیشتری را برای ایمنی شما ایجاد می نماید. به یاد داشته باشید که پیش بینی ها را آنالیز کنید و مسیر خود را قبل از حرکت برنامه ریزی کنید. این امر به ویژه هنگامی که در مسیرها و محله های تازه قدم می گذارید بسیار مهم است. زمانی که هوا تاریک است پیاده روی با هوای نامناسب در حالی که ممکن است هر لحظه شرایط تغییر کند مخصوصا پیاده روی در جاده و مسیر ناهموار یا پیچ تند می تواند در اوایل صبح / شب خطر بیشتری هم برای شما و هم برای دیگران ایجاد کند. بهتر است تا حد امکان در این شرایط اصلا بیرون نروید.

قبل از بیرون رفتن در شب شرایط هوایی را بسنجید.

4. در شب همراه با یک نفر یا چند نفر بیرون بروید.

بهتر است در هنگام پیاده روی در شب، فردی را با خود ببرید یا به یک گروه پیاده روی، دوچرخه سواری یا دویدن بپیوندید. شرکای ورزش می توانند شما را به چالش بکشند، بیشتری از شما حمایت بنمایند و یا بیشتر شما را متوجه آب و هوای بد نمایند و یا مراقب خطرات باشند. اگر ترجیح می دهید به تنهایی ورزش کنید، به کسی اجازه دهید تا بداند کجا می روید، مسیرتان چیست و چه مدتی در انجا خواهید بود. این امر باعث می گردد در صورتی که شما دچار خطر شدید انها در اسرع وقت به یاری شما بیایند.

در شب همراه با یک نفر یا چند نفر بیرون بروید.

5. خود و محدودیت های خود را بشناسید.

در نظر داشته باشید که تمرین در فضای باز در شب در شرایط آب و هوایی بد و نامناسب ممکن است خطرناک باشد و باعث خطراتی همانند شکستگی احتمالی استخوان گردد پس بهتر است آن را به طور کامل حذف کنید. این را بدانید که رفتن به خانه و تمرین در خانه به طور موقت اشکالی ندارد و خطرات احتمالی زیادی را از شما دور خواهد نمود.

6. در هنگام پباده روی در شب حواستان را جمع کنید.

هنگام راه رفتن، یا دویدن در شب از هدفون استفاده نکنید این کار باعث می گردد که شما صدای اطراف را نشنوید و مورد حمله حیوان و یا انسان قرار بگیرید و یا با خطر تصادف با وسیله نقلیه قرار بگیرید. حتما حواستان را جمع کنید و دائم به گوشی نگاه نکنید، سرتان را بالا بگیرید و نگاهتان را به جلو و اطراف متمرکز نگه دارید. در هنگام تاریکی از بوته های بزرگ یا درهایی که ممکن است کسی در کمین باشد، دوری کنید و در حاشیه و مسیر نور حرکت کنید.

در هنگام پباده روی در شب حواستان را جمع کنید.

7. در شب از همراه داشتن پول و وسایل گران قیمت خوداری کنید.

سعی کنید هنگام پیاده روی از همراه داشتن وسیله های گران قیمت همانند طلا و جواهرات و … خوداری کنید و اگر چنین وسایلی به همراه داشتید ان را زیر لباس لباس پنهان کنید. پول نقد را آشکارا نمایش ندهید، به خصوص هنگام خروج از دستگاه خودپرداز حواستان را بسیار جمع کنید. توصیه می گردد کارهای این چنین همانند برداشت پول از خودپرداز را به روز موکول کنید.

در شب از همراه داشتن پول و وسایل گران قیمت خوداری کنید.

8. به افراد ناشناس اعتماد نکنید.

اگر شخصی در وسیله نقلیه توقف کرد و مسیر را پرسید، از راه دور پاسخ دهید و اصلا به وسیله نقلیه نزدیک نشوید.

در صورت پیگیری و اسرار طرف مقابل، فورا به منطقه ای با روشنایی بیشتر و شلوغ بروید. در صورت احتیاج، بچرخید و در جهت مخالف راه بروید و سریعا خود را به مکانی امن برسانید و با تماس گرفتن با پلیس شماره پلاک ماشین و موقعیت خود را گزارش دهید. همواره توجه داشته باشید که تلفن همراهتان به مقدار کافی شارژ باتری و پولی داشته باشد تا موقع خطر سریعا به دیگران خبر بدهید. در حد امکان به مسیرهایی که موبایل انتن نمی دهد نروید. اگر در هر صورت کسی در تعقیب شما بود و شما موبایل به همراه نداشتید تا با پلیس تماس بگیرید سریعا از یک موسسه، مغازه و … در اطراف یاری بخواهید و سریعا پلیس را آگاه کنید. اگر هیچکدام از این موارد در دسترس نبود با فریاد کشیدن و یاری خواستن افرادی که در نزدیکی ان محل هستند را آگاه کنید تا به یاری شما بیایند.

به افراد ناشناس اعتماد نکنید.

9. مکان های شلوغ را برای پیاده روی انتخاب کنید.

مراکز خرید در فضای باز می توانند گزینه خوبی برای پیاده روی در شب باشند زیرا معمولا نور زیادی دارند و افراد دیگری در اطراف هستند بنابراین احساس امنیت بیشتری خواهید کرد.

10. در شب مراقب جاده و وسایل نقلیه در هنگام عبور باشید.

راه رفتن بعد از تاریکی با راه رفتن در نور روز یکسان نیست. به جای خیابان از پیاده روها و مسیرهای خارج از جاده بهره ببرید.

رو به ترافیک راه بروید تا بتوانید وسایل نقلیه را ببینید و نسبت به آن واکنش نشان دهید. هنگام عبور از خیابان ها احتیاط بیشتری به خرج دهید. رانندگان انتظار ندارند عابران پیاده در شب برای پیاده روی بیرون باشند. پس از همان مسیرهایی که سایر پیاده ها و دوندگان استفاده می نمایند بهره ببرید.

در شب مراقب جاده و وسایل نقلیه در هنگام عبور باشید.

11. برای امنیت بیشتر در شب از برنامه های مکان یاب خانواده بهره ببرید.

امروزه برنامه های بسیاری وجود دارند که می توانند محل رفت و امد شما را برای خانواده و یا دوستانتان به صورت خصوصی معین کند به این صورت که انها به وسیله لوکیشن موبایل شما می توانند بفهمند شما در کدام مسیر و در کجا هستید. این برنامه ها برای امنیت خانواده و کنترل والدین طراحی شده است. (اگر در مسیر گم شدید می توانید از مسیر یاب نیز بهره ببرید.)

برای امنیت بیشتر در شب از برنامه های مکان یاب خانواده بهره ببرید.منبع: هفت گنج

به "چگونه هنگام پیاده روی شب، در امان باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه هنگام پیاده روی شب، در امان باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید