چرا مرغ بالاتر از قیمت مصوب عرضه می گردد؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در پاسخ به این سوال که چرا مرغ گرم در بعضی مغازه ها بالاتر از نرخ مصوب عرضه می گردد؟ گفت: قیمت هر کیلو مرغ گرم برای مصرف کننده 63 هزار تومان است، اما اینکه در بعضی مغازه ها مرغ با قیمت بالاتر عرضه می گردد به علت افزایش قیمت در مبدا است.

چرا مرغ بالاتر از قیمت مصوب عرضه می گردد؟

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: متاسفانه بعضی مرغداران بر اساس قیمت مصوب نو هم مرغ را عرضه نمی نمایند. با مرغ 63 هزار تومانی، تولیدنماینده باید مرغ زنده را با قیمت 42 هزار تومان به کشتارگاه بدهد، ولی مرغدار حدود 3000 تومان بالاتر یعنی 45 هزار تومان مرغ زنده می فروشند که این 3000 تومان، قیمت مرغ گرم کشتار شده را 4500 بالاتر می برد. یعنی اینکه گاهی مرغ به حدود 68 تا 69 هزار تومان می رسد، به علت افزایش قیمت در مرغداری ها است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی افزود: با این وجود علت نمی گردد که مغازه داران با قیمت های بالا بفروشند. مغازه داران و مراکز عرضه نباید مرغ را بیش از 58 هزارتومان به صورت عمده خریداری و بیش از 63 هزار تومان عرضه نمایند. این نرخ قانونی است و همه ملزم به رعایت آن هستند.

منبع: فرارو

به "چرا مرغ بالاتر از قیمت مصوب عرضه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مرغ بالاتر از قیمت مصوب عرضه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید