پرواز مشترک جنگنده های سعودی با بمب افکن بی، 52 آمریکا

به گزارش وبلاگ بهابادی، رسانه های سعودی با انتشار تصاویری از همراهی جنگنده های سعودی با بمب افکن آمریکایی بر فراز دریای سرخ خبر دادند.

پرواز مشترک جنگنده های سعودی با بمب افکن بی، 52 آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهابادی، رسانه های سعودی اعلام کردند که جنگنده های نیروی هوایی این کشور یک بمب افکن آمریکایی را بر فراز دریای سرخ همراهی کردند.

طبق گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم ریاض طی بیانیه ای رسمی ادعا نموده است که این همراهی در چارچوب تداوم همکاری ها بین نیروی هوایی ریاض و واشنگتن انجام شده و هدف از آن حفاظت از امنیت و ثبات منطقه است.

در این بیانیه آمده است: جنگنده های اف-15 نیروی هوایی سلطنتی عربستان سعودی، ماموریت همراهی با بمب افکن بی-52 آمریکایی را بر عهده داشتند.

رسانه های سعودی تصاویر همراهی جنگنده های این کشور با بمب افکن آمریکایی را هنگام عبور از دریای سرخ منتشر کردند.

عربستان سعودی و آمریکا از دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ و با برگزاری یک رزمایش هوایی مشترک همکاری های هوایی را پی گیری کردند؛ این هماهنگی بین نیرو های هوایی ریاض-واشنگتن تا به امروز ادامه دارد.

پیش از این نیز شبکه تلویزیونی فاکس نیوز اعلام نموده بود که دو بمب افکن بی-52 آمریکایی با ادعای فعالیت در جهت بازدارندگی ایران از پایگاه داکوتای شمالی به سمت منطقه خلیج فارس فرستاده شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پرواز مشترک جنگنده های سعودی با بمب افکن بی، 52 آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز مشترک جنگنده های سعودی با بمب افکن بی، 52 آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید