هواشناسی ایران 99، 8، 17، باران و برف 5 روزه در 14 استان

به گزارش وبلاگ بهابادی، سازمان هواشناسی کشور از بارش 5 روزه باران و برف در 14 استان و کاهش 4 تا 8 درجه ای دما در سواحل دریای خزر و شمال شرق خبر داد.

هواشناسی ایران 99، 8، 17، باران و برف 5 روزه در 14 استان

به گزارش وبلاگ بهابادی به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال غرب، غرب، برخی مناطق از جنوب غرب، شمال خلیج فارس، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی شده است. امروز با نفوذ جریان های سرد شمالی به سواحل دریای خزر بارش ها در گیلان و مازندران آغاز می شود.

در این روز در گیلان و مناطقی از استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه بارش شدت خواهد داشت و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف روی می دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا از شدت بارش ها در مناطق شمالی و شمال غرب کاسته شده و علاوه بر مناطق ذکر شده بارش ها به گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی می رسد.

روز دوشنبه بارش در نوار شمالی کاهش یافته و عمده فعالیت سامانه بارشی مربوط به غرب و جنوب غرب خواهد بود و در غرب لرستان، ایلام و کردستان بارش ها قابل توجه خواهد بود.

روز سه شنبه علاوه بر این مناطق در دامنه های جنوبی البرز نیز بارش پیش بینی شده است.در بعدازظهر این روز با کاهش فعالیت سامانه بارشی در غرب در دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از مرکز، شمال شرق و در غرب سواحل دریای خزر بارش پیش بینی شده است.

روز چهارشنبه عمده فعالیت این سامانه بارشی در نوار شمالی و بخش هایی از غرب و جنوب غرب خواهد بود.

امروز و فردا در سواحل دریای خزر کاهش دمای 4 تا 6 درجه و در دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید و کاهش نسبی دما پیش بینی شده است.

روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال شرق وزش باد شدید و کاهش دمای 5 تا 8 درجه ای پیش بینی می شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "هواشناسی ایران 99، 8، 17، باران و برف 5 روزه در 14 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی ایران 99، 8، 17، باران و برف 5 روزه در 14 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید