هشدار محققان به مردانی که دچار کرونا شده اند

به گزارش وبلاگ بهابادی، محققان به مردانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند هشدار دادند.

هشدار محققان به مردانی که دچار کرونا شده اند

به گزارش خبرنگار سرویس علم و پیشرفت وبلاگ بهابادی به نقل از هندوستان تایمز، نتایج یک آنالیز اجرا شده نشان می دهد، حتی بیماری خفیف یا میانه کووید-19 می تواند سطح پروتئین های مربوط به عملکرد فراوری مثل مردان را تغییر دهد که ممکن است باروری را مختل کند.

این تحقیق که هفته گذشته در ژورنال ACS Omega منتشر شد، سطوح پروتئین را در مردانی که از کووید-19 بهبود یافته بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

به گفته محققان، اگرچه SARS-CoV-2، ویروسی که باعث کووید-19 می گردد، عمدتا بر سیستم تنفسی تأثیر می گذارد، اما، ابتلا به ویروس و پاسخ بدن به آن، به بافت های دیگر نیز آسیب می رساند.

آنها گفتند که شواهد اخیر نشان می دهد که عفونت کرونا می تواند باروری مردان را کاهش دهد و این ویروس در اندام های تناسلی مردانه شناسایی شده است.

این تیم دریافت که کرونا تعداد و تحرک اسپرم در مردان بهبود یافته را به مقدار قابل توجهی کاهش داده و تعداد اسپرم های معمولی نسبت به مردانی که کووید-19 نداشته اند، کاهش یافته است.

به گفته پژوهشگران این مطالعه، یافته ها نشان می دهد که SARS-CoV-2 اثرات مستقیم یا غیرمستقیم بر سلامت باروری مردان دارد که پس از بهبودی باقی می ماند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار محققان به مردانی که دچار کرونا شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار محققان به مردانی که دچار کرونا شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید