عرضه تجاری کفش های تقویت شده با فناوری نانو

به گزارش وبلاگ بهابادی، فناوری شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) در خط فراوری نو کفش های تریل با فناوری بالا استفاده می گردد. با این کار کفش ها راحتی بیشتری برای کاربر دارند.

عرضه تجاری کفش های تقویت شده با فناوری نانو

به گزارش گروه فناوری وبلاگ بهابادی، فناوری شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) در خط فراوری نو کفش های تریل با فناوری بالا استفاده می گردد. با این کار کفش ها راحتی بیشتری برای کاربر دارند.

کفش های تریل کفش هایی هستند که به علت استفاده ازکفه های خاص، اصطکاک و چسبندگی بهتری ایجاد می نمایند. نیک و ویلا مارتیره، بنیان گذاران نوردا (norda) می گویند: ما متوجه شدیم که ویژگی های گرافن G+ برای توسعه فناوری نو ما مناسب است.

دایرکتا پلاس، فراورینماینده محصولات مبتنی بر نانوپلاکت های گرافن، اعلام نموده است که فناوری آن ها در طیف نوی از کفش های تریل با فناوری پیشرفته استفاده می گردد. دایرکتا پلاس گفته است که یک غشای گرافنی ویژه در پوشش کفش های تریل با کارایی بالا به کار رفته، این غشا در کفش های مدل norda 001 G+ Spike که اکنون برای خرید مصرف نماینده در دسترس است، به کار رفته است.

دایرکتا پلاس گرافن G+ را فراوری می نماید که در آستر پنجه کفش استفاده شده است. به گفته دایرکتا پلاس، به علت راهنمایی حرارتی و مقاومت سایشی گرافن G+، این کفش راحتی بیشتری را برای دونده فراهم می نماید، در حالی که وزن اضافی تحمیلی به کفش تقریباً صفر است.

کفش های تریل norda 001 G+ Spike در نمایشگاه آینده ISPO مونیخ، بزرگترین نمایشگاه تجاری ورزشی دنیا، در ژانویه 2022 به نمایش گذاشته خواهد شد. جولیو سزارئو، موسس و مدیر اجرایی دایرکتا پلاس، گفت: استفاده از گرافن G+ ما در کفش های دویدن با کارایی بالا، ما را وارد بازار مهم نوی می نماید.

دایرکتا پلاس پیش از این از گرافن در منسوجات استفاده نموده است. یکی از حوزه هایی که دایرکتا پلاس در آن وارد شده، فراوری ماسک های آنتی باکتریال با یاری گرافن است. این شرکت نشان داده است که گرافن می تواند در بهبود خواص منسوجات تاثیر گذاشته و حتی اثرات ضدویروسی به آن اعطا کند. هنگامی که ویروس با منسوجات حاوی گرافن تماس پیدا می نماید، فیلتر شده و مقدار آن به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می نماید. به گفته شرکت دایرکتا پلاس، ماسک حاوی گرافن، مزایای زیادی برای مصرف نماینده داشته است؛ البته کاربرد این ماسک تنها برای مقابله با کرونا نیست بلکه برای انواع مختلف عوامل بیماری زا قابل استفاده است. این نوع ماسک ها دارای سطح فیلتراسیون بالایی بوده و عملکرد تنفسی را بهبود می دهند که با این کار، تنفس راحت تر و ساده تر انجام می گردد. در این میان، شرکت دایرکتا پلاس می داند که مردم علاوه بر ویروس کرونا دغدغه های دیگری نیز دارند و کوشش می نماید که این دغدغه ها را نیز برطرف کند. برای مثال، ماسک های گرافنی این شرکت قابل شستشو هستند که این به معنای امکان استفاده مجدد از ماسک است؛ بنابراین، این ماسک ها نسبت به ماسک های یک بار مصرف، زیست سازگارتر هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عرضه تجاری کفش های تقویت شده با فناوری نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه تجاری کفش های تقویت شده با فناوری نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید