نوای حسینی در کوچه های منطقه2 طنین انداز می شود

به گزارش وبلاگ بهابادی، معاون اجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه2 گفت:همزمان با اربعین حسینی برنامه های فرهنگی و مذهبی متعددی با مشارکت سپاه شهید باهنر اجرا و نوای حسینی در محلات منطقه2 طنین انداز می شود.

نوای حسینی در کوچه های منطقه2 طنین انداز می شود

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2،یوسف مزارعی،معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه2 با بیان این مطلب گفت:اربعین امسال در سایه کرونا، نوع تازه ای ازاجرای برنامه مذهبی و عزاداری را موجب شد تا با درنظر دریافت حفاظت از سلامت و بهداشت شهروندان این برنامه ها به نحوی اجرا شود که کرونا این آیین اسلامی را تحت الشعاع قرار نداده و اربعین حسینی با شکوه هرساله برگزار شود .

او افزود :بدین منظور موکب های اربعین و سلامت در 18نقطه از محلات برپا و با توزیع بسته های فرهنگی ، ماسک محلول ضد عفونی کننده و همچنین ارائه خدمات بهداشتی پذیرای شهروندان هستند.

وی همچنین از حرکت 11 کاروان پیاده روی 4 نفره در محلات خبردادوگفت:این کاروان ها باهدف تداعی کردن خاطرات پباده روی اربعین در محلات کرده و در این حرکت فرهنگی ، بسته های بهداشتی و فرهنگی به شهروندان اهدا می کنند.

او اجرای طرح کوچه های حسینی را ازدیگر برنامه ها برشمرد و گفت : همزمان با روز اربعین حرکت کاروان خودرویی عزاداری حسینی از میدان صنعت تا مقبره الشهدای بوستان نهج البلاغه اجرا می شود و نوای حسینی در محلات منطقه طنین انداز می شود.

مزارعی افزود: به منظور هویت بخشی به فضای شهری با همکاری حوزه خدمات شهری منطقه علاوه برسیاهپوش کردن معابر و بزرگراهها و اکران پیام های مذهبی، جهت میدان صنعت تا میدان شهید طهرانی مقدم مزین به تصاویر شهدا می شود.

معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه 2 گفت: اجرای طرح عشاق الحسین (ع)در بازارچه سنتی ستارخان و همچنین پخش کلیپ اربعین در واتر اسکرین بوستان ستارخان و... بخش دیگری از برنامه های فرهنگی و مذهبی پیش بینی شده است که با همکاری شهرداری منطقه2 و سپاه شهید باهنر اجرا می شود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "نوای حسینی در کوچه های منطقه2 طنین انداز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوای حسینی در کوچه های منطقه2 طنین انداز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید