نظام سلامت در یک سال آینده عظیم ترین عامل رشد مالی خواهد بود

به گزارش وبلاگ بهابادی، معاون کل وزارت بهداشت گفت: در شاخص های مختلف سلامت و توسعه پایدار در 30 سال گذشته رتبه 11 تا 17 منطقه مدیترانه شرقی را داشته ایم که باید این شاخص ها تا 4 سال آینده بهبود پیدا کند.

نظام سلامت در یک سال آینده عظیم ترین عامل رشد مالی خواهد بود

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بهابادی، ایرج حریرچی در آئین تکریم و قدردانی از خدمات سعید نمکی که با حضور وزیر و معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت برگزار گردید، گفت: شاید تا دو سه دهه پیش، کسی شناخت زیادی از وزرای بهداشت نداشت، اما در یکی دو سال اخیر، مواضع و نظرات وزیر و معاونین وزارت بهداشت برای مردم مهم بوده است.

وی اضافه نمود: در یکسال آینده عملکرد حوزه سلامت، بزرگترین عامل مشخص کننده رشد اقتصادی و هم رضایت عمومی و حمایت مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. حفظ وحدت و کوشش حداکثری فارغ از جناح بندی های سیاسی برای یاری به وزارت بهداشت، وظیفه ای ملی است.

معاون کل وزارت بهداشت یادآور شد: یاری دولت و تمام نهاد ها به وزارت بهداشت به ویژه در حوزه اقتصادی و سیاسی در این شرایط، نقش بسیار مهمی دارد البته نباید فراموش کنیم که حوزه سلامت فقط مربوط به کرونا نیست و بیماری های واگیر و غیر واگیر از مسائل مهم مردم و نیازمند توجه ضروری و جدی هستند.

حریرچی اظهار داشت: یکی از مهم ترین دستاورد های حوزه سلامت در 8 سال گذشته این بود که اندازه پرداختی از جیب از بیش از 50 درصد در سال های منتهی به 92، به 36.6 درصد در سال 96 رسید، اما به علت رشد منفی اقتصادی و مسائل ناشی از تحریم ها، این شاخص به حدود 39 تا 40 درصد رسیده است و منجر شد که کمتر از یک درصد از مردم معادل حدود 612 هزار نفر به علت هزینه های درمان به زیر خط فقر رفتند.

وی ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران متعهد شده که تا سال 1404 مطابق سند منظره در حوزه سلامت باید به کشور اول منطقه تبدیل گردد. در شاخص های مختلف سلامت و توسعه پایدار در 30 سال گذشته رتبه 11 تا 17 منطقه مدیترانه شرقی را داشته ایم که باید این شاخص ها تا 4 سال آینده، بهبود پیدا کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نظام سلامت در یک سال آینده عظیم ترین عامل رشد مالی خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام سلامت در یک سال آینده عظیم ترین عامل رشد مالی خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید