مرگ بیمار کرونایی در پی خرابی آسانسور بیمارستان در مشهد

به گزارش وبلاگ بهابادی، یکی از هموطنان مدعی شده است که پدرش به علت خرابی آسانسور بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد دچار کمبود اکسیژن شده و در داخل آسانسور فوت نموده است.

مرگ بیمار کرونایی در پی خرابی آسانسور بیمارستان در مشهد

به گزارش گروه استان های وبلاگ بهابادی از مشهد، یکی از هموطنان که مدعی شده است پدرش به دلیل خرابی آسانسور بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد دچار کمبود اکسیژن شده و در داخل آسانسور فوت نموده است، گفت: پدرم به دلیل بیماری کرونا در بخش آی سی یوی بیمارستان هاشمی نژاد بستری بود. با توجه به بهبود نسبی اوضاع جسمی اش پزشک معالج دستور داده بود که از آی سی یو به بخش منتقل گردد.

او اضافه کرد: در همان روز ساعت 13:50 پرسنل بیمارستان با استفاده از آسانسور اقدام به انتقال او از آی سی یو به بخش نموده اند. متاسفانه به خاطر خرابی آسانسور تا ساعت 15:10 پدرم در داخل آسانسور می ماند و در نهایت به خاطر تمام شدن اکسیژن فوت می نماید. با اینکه آتش نشانی در نزدیکی بیمارستان بوده، ولی مسئولان حاضر در محل از این کار امتناع و خودشان به درست کردن آسانسور اقدام نموده اند که همین موضوع باعث طولانی شدن زمان تعمیر آسانسور شده بود.

این شخص مدعی ادامه می دهد: من به خاطر شکایت از بیمارستان، فیلم دوربین های بیمارستان را دارم که پدرم دقیقا در همین بازه زمانی داخل آسانسور بوده است. آسانسور بین طبقه چهارم و پنجم از حرکت می ایستد. یکی از پرستاران خانم که همراه پدرم در داخل آسانسور بوده، حالش بد می گردد و بعد از 20 دقیقه، نیروی تاسیسات بیمارستان در آسانسور را باز می نماید و دو خانم را بیرون می آورند.

این فرد مدعی اعلام کرد: یکی از نگهبانان به من گفت آسانسور مذکور هنوز تاییدیه نگرفته و با وجود این، بیمارستان در حال استفاده از آسانسور است. حتی آسانسور را هم هنوز تحویل تاسیسات بیمارستان نداده اند.

او توضیح داد: 10 روز پشت سر هم به بیمارستان می روم، اما هنوز پیروز نشده ام با مدیر و رئیس بیمارستان صحبت کنم.

تاخیر در تاییدیه آسانسور های بیمارستان هاشمی نژاد، چند ماه پس از راه اندازی

محمدمهدی ایزدپناه مدیر بیمارستان هاشمی نژاد به ادعا های مطرح شده گفت: بیمارستان تقریبا آبان سال گذشته افتتاح شد. با توجه به بحث کرونا هدف وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مشهد این بود که از ظرفیت های بیمارستان تازه برای کرونا استفاده گردد. در واقع به نوعی کار با سرعت پیش رفت. از طرفی وسعت بیمارستان حدود چهار تا پنج برابر افزایش یافت که ابتدا 8000 مترمربع بود و الان 40 هزار مترمربع است. از این رو به همان نسبت امکانات و تجهیزاتی که در بیمارستان به کار رفته گسترده تر شده که یکی از آن ها بحث تاسیسات و آسانسورهاست.

بیشتر بخوانید

او اضافه کرد: در اوایل افتتاح، تاییدیه آسانسور ها گرفته نشده، اما اقدامات مربوط به آن صورت گرفته بود. منتها با مسئولیت خود شرکت نصب کننده، آسانسور ها راه اندازی و به مرور تاییدیه ها گرفته شد. در واقع گرفتن تاییدیه آسانسور بازه زمانی می خواست که این فرایند طولانی شد. در نهایت اوایل سال جاری استاندارد آسانسور ها گرفته شد.

مدیر بیمارستان هاشمی نژاد ادامه داد: چیزی که رخ داده به دلیل نو بودن این دستگاه هاست؛ بنابراین نیروی خود شرکت هم در بیمارستان مستقر است چرا که آسانسور ها تازه راه اندازی شده و یک سری نقایصی دارد.

ایزدپناه اعلام کرد: در این مورد هم فرد، بیمار کرونایی بوده و باید وارد بخش مراقبت های ویژه می شده که متاسفانه به دلیل نواقصی که عرض کردم در باز نشده است. این اشکال هم از موتور آسانسور بوده است؛ بنابراین تا موقع تماس با شرکت مد نظر و اعزام نیرو از سوی آن ها زمان بر شده است. در عین حال در آنجا هم پرستار، تکنیسین بیهوشی بالای سر بیمار بوده اند، اما بیمار بدحال بوده است. متاسفانه این رخ داده و درباره مدت زمان توقف بیمار در آسانسور، زمانی که به صورت کتبی به ما اعلام شده 32 دقیقه بوده است، نه بیشتر.

او توضیح داد: البته بحث زمان نیست، بحث اهمیت جان بیمار است. این قضیه برای ما خوشایند نبود، اما این اتفاق ممکن است در هر جایی بیفتد. با این حال در مجموع قابل قبول نیست.

موتور 2 آسانسور بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشکل دارد

مدیر بیمارستان هاشمی نژاد درباره اینکه بیمارستان چگونه جوابگوی این شرایط خواهد بود، تاکید نمود: مسئولیت بیمار از لحظه ورود تا خروجش به عهده ما است و بیمارستان باید جوابگو باشد، اما خانواده بیمار اصلا برای پیگیری، مراجعه ای به من نداشتند. حال اگر شکایتی شده مراحلش طی خواهد شد.

ایزد پناه اظهار کرد: به هر حال بیمارستان مسئول فنی دارد و باید جوابگو باشد. منتها ما برای بحث پیشگیری، مجدد برای همه آسانسور ها شرکت را فراخوان و توبیخ کردیم. برای همین، شرکت مذکور در بیمارستان نیرو مستقر نموده است. در بین 15 آسانسوری که داریم مشکل ما فقط دو آسانسور است که اشکال عمده از موتور های آنهاست و موتور ها تعویض خواهد شد.

منبع؛ ایسنا

/س.ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مرگ بیمار کرونایی در پی خرابی آسانسور بیمارستان در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ بیمار کرونایی در پی خرابی آسانسور بیمارستان در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید