فارکس فکتوری چیست و بروکرها چه نقشی در آن ایفا می کنند؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، اگر مایلید در بازارهای مالی فعالیت داشته باشید و اقدام به خرید ارزهای خارجی نمایید، باید از چم و خم این بازار اطلاعات کافی داشته باشید. فارکس فکتوری سایتی است که می تواند اطلاعات کاملی از این بازار را در اختیارتان قرار دهد. اما این سایت تنها بخشی از فعالیتی است که شما باید به آن آگاه باشید و از آن استفاده نمایید. بروکرها و یا همان کارگزاری هایی که به عنوان واسطه در این امر فعالیت می کنند، از دیگر موارد مهم در خصوص فعالیت در بازارهای مالی یا فارکس هستند. ما در ادامه بیشتر به چیستی فارکس و سایت فوق پرداخته و دربارۀ ارتباط بروکرها با آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

فارکس فکتوری چیست و بروکرها چه نقشی در آن ایفا می کنند؟

فارکس فکتوری چیست؟

Forex Factory سایتی است که اخبار مالی مهم و تاثیرگذار بر فارکس و بازارهای مالی را در اختیار شما قرار خواهد داد. این سایت درواقع اخبار مالی فارکس را به اطلاع کاربران رسانده و تقویم مالی فارکس به شمار می آید. همان طور که پیش تر اشاره کردیم، بی شک فارکس یا بازار تبادل ارزهای خارجی تحت تاثیر اخبار مالی خاصی قرار می گیرد، به همین دلیل لازم است معامله گران همواره از این خبرها به صورت لحظه ای آگاه شده و روند آیندۀ قیمت را پیش بینی کنند تا بتوانند، معاملات پیروز تری در مهم ترین و بزرگ ترین بازار مالی دنیا یعنی فارکس داشته باشند.

نکتۀ لازم به ذکر این است که اخبار مهم مالی فارکس باید از منبع موثقی اعلام شود، به طوری که هر لحظه و هر ساعت نیز در حالت به روزرسانی قرار داشته باشد. فارکس فکتوری یکی از بهترین سایت ها در این حوزه و برای این منظور است و معامله گران و سرمایه گذاران فارکس از اطلاعات این سایت معتبر برای انجام تحلیل های خود، ازجمله تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال استفاده می کنند، زیرا می توانند با استفاده از آن ها، روند فعالیت خود را برای خریدوفروش و سرمایه گذاری تنظیم کنند، به همین جهت برای کاربران و معامله گران جذابیت بالایی دارد.

نکتۀ مهم دیگری که لازم است دربارۀ این سایت به آن اشاره کنیم، اطلاعات درون آن است که به صورت طبقه بندی شده و مدرن قرار گرفته اند، به همین دلیل زمینۀ فعالیت شما هرچه که باشد، می توانید به سرعت مطالب و اخبار موردنیاز خود را بیابید.

از دیگر ویژگی ها و قابلیت هایی که سایت فوق در اختیار کاربران قرار می دهد، این است که می توانند با کمک گرفتن از این سایت، از تحلیل ها و سیگنال های بازارهای مختلف اطلاعات لازم را به دست آورند . همچنین ازآنجاکه کاربران این سایت در همه جای دنیا حضور دارند می توانید به راحتی و با هر زبانی که می دانید، ارتباط برقرار کرده و مکالمات خود را در تالارهای گفت وگو انجام دهید.

نکتۀ جالب این است که تالار گفت وگوی هر بازاری با بازار دیگر فرق دارد و در هر تالار، لازم است دربارۀ موضوع همان تالار صحبت شود.

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، در این سایت بازارهای گوناگونی را خواهید دید که دربارۀ ارز دیجیتال، فلزات، انرژی و … فعالیت دارند که این سایت دربارۀ تمامی آن ها اخباری را در بخش نیوز خود منتشر خواهد کرد.

سایت فارکس فکتوری از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

این سایت از بخش های مختلفی تشکیل شده که برای انجام هر امری می توانید به راحتی وارد همان بخش شده و از اطلاعات آن استفاده کنید. ما در ادامه به چند نمونه از بخش های این سایت اشاره خواهیم کرد.

  • بخش انجمن Forums

هنگامی که وارد سایت شدید، با کلیک بر روی گزینۀ Forums که در نوار بالا و سمت چپ قرار گرفته است می توانید وارد این انجمن شوید. در این بخش، کاربران دربارۀ نحوۀ معامله کردن در فارکس به بحث و مصاحبه می پردازند. برای این بخش، پست های زیادی در نظر گرفته شده است. مطالب این پست ها به میزان ای حرفه ای نوشته شده است که می تواند برای افراد تازه کار و مبتدیانی که به تازگی تصمیم به فعالیت در این بازار گرفته اند، بسیار مفید باشد.

  • بخش معاملات Trades

همان طور که از نام این بخش مشخص است، تریدها و انواع معاملات در این بخش انجام می شود و تمامی معامله گران می توانند معاملات اجرا شده از طریق اعضای دیگر را به جزئیات در این سایت ببینند.

  • تقویم مالی

گفتیم که سایت فوق دارای بخش های متنوعی است، که یکی از آن ها، تقویم مالی این سایت است. در این سایت جدولی وجود دارد که رویدادهای مهم مالی با توجه به جزئیات در این بخش درج شده اند؛ ازجمله این اطلاعات، می توان به زمان رخ دادن معاملات، منبع، آمار مربوطه و تحلیل کارشناسان اشاره کرد.

بخش تقویم مالی در این وب سایت برای همۀ معامله گران مهم است، چراکه می توانند شرایط بازار را مورد سنجش قرار داده و سپس به خریدوفروش بپردازند.

بروکر یا کارگزاری چه کاربردی دارد؟

می دانید که بروکرها به عنوان واسطه ای بین معاملات عمل می کنند، به طوری که افراد می توانند از طریق آن ها به صورت روزانه معاملات خود را انجام دهند، به گونه ای که روزانه بیش از 500 کاربر از این کارگزاری ها استفاده می کنند. ازجمله کارگزاری هایی که در این سایت دیده می شوند، می توان به بروکر ارانته اشاره کرد که از بروکرهای فعال در فارکس است و می تواند به کاربران ایرانی، خدمات متنوعی را ارائه نماید. در بروکر ارانته، می توان ارزهای فارکس، طلا و نفت دنیای و همچنین ارزهای دیجیتال را خریدوفروش کرده و از آن کسب درآمد نمود.

در این سایت، بروکر ارانته نسبت به سایر کارگزاری ها، از سابقۀ فعالیت کمتری برخوردار است، اما در طی همین مدت کوتاه هم توانسته خدمات خوبی را به معامله کنندگان ارائه کرده و اعتبار بالایی به دست آورد.

بروکر آمارکتس که در ایران با نا م های آ مارکتس، آ مارکتز و آ مارکت و… شناخته می شود، فعالیت خود را به عنوان یک کارگزاری معاملاتی از سال 2007 میلادی آغاز کرد، به طوری که در طی این مدت، توانسته مشتریان زیادی را جذب کرده و خدمات متنوعی را به آن ها ارائه نماید. در این سایت، می توانید از این بروکر نیز به عنوان واسطه استفاده نمایید.

جمع بندی

اگر می خواهید معاملات و تریدهای شما با کیفیت بالا انجام شود، همان طور که پیش تر اشاره کردیم، لازم است اطلاعاتی کافی از بازارهای مختلف در این حوزه داشته باشید. فارکس فکتوری یکی از سایت های پیروز در این حوزه محسوب می شود که با بروکرهای مختلفی از قبیل آمارکتس کار می کند.

منبع: اتاق

به "فارکس فکتوری چیست و بروکرها چه نقشی در آن ایفا می کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارکس فکتوری چیست و بروکرها چه نقشی در آن ایفا می کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید