عکس ، کشف مقبره ای غول پیکر در ژاپن با تابوت 5 متری و شمشیر 2 متری!

به گزارش وبلاگ بهابادی، گجت نیوز نوشت: باستان شناسان ژاپنی از کشف مقبره ای بزرگ الجثه خبر دادند که در آن یک شمشیر 2 متری غول پیکر با کاربردی عجیب مدفون شده بود.

عکس ، کشف مقبره ای غول پیکر در ژاپن با تابوت 5 متری و شمشیر 2 متری!

محققان ژاپنی در حین حفاری یک تپه باستانی به شکل سوراخ قفل که کوفون نامیده می گردد، به یک آینه برنزی بزرگ با طرحی شبیه به سپر و یک شمشیر غول پیکر آهنی حدودا 2 متری برخوردند که بزرگ ترین نمونه کشف شده در این جزیره است.

این اکتشاف بی سابقه و عجیب، در تاریخ 25 ژانویه (5 بهمن)، از طریق محققان مرکز تحقیقاتی شهرداری نارا و موسسه باستان شناسی این استان اعلام شد. پروفسور سیگو وادا، مدیر موزه باستان شناسی استان هیوگو که از مشاوران این کاوش است اظهار کرد که تیمی از محققان پس از حفاری بزرگ ترین تپه گورستانی ژاپن، موسوم به تومیو-مارویاما که قدمت آن به قرن چهارم میلادی بازمی گردد، مجموعه ای شامل ابزار کشاورزی، اشیاء و آینه های برنزی را کشف کردند.

آینه برنزی

این آینه ها که به شکل سپر ساخته شده ، طولی در حدود 60 سانتی متر و 31 سانتی متر عرض دارند. در بخش پشت آنها نیز برجستگی هایی با الگوهای مدور وجود دارد که با نمونه آینه های دوره کوفون یکسان است.

شمشیر 2 متری

هم چنین طول شمشیر غول پیکر کشف شده 2.37 متر و 6 سانتی متر عرض دارد و از تیغه ای مارمانند برخوردار است که به نام داکوکن شناخته می گردد. به نقل از کارشناسان، این شمشیر نمادی معنوی داشته و برای دفع بلایای پس از مرگ مورد استفاده قرار گرفته است. این شمشیر و سپر در تابوت مهر و موم شده چوبی که در میان انبوهی از گل و لای مدفون شده بودند، کشف شده اند و از آنجاکه بقایای هر یک دست نخورده به جای مانده، ظاهرا از دست سارقان در امان مانده اند.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، کشف مقبره ای غول پیکر در ژاپن با تابوت 5 متری و شمشیر 2 متری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کشف مقبره ای غول پیکر در ژاپن با تابوت 5 متری و شمشیر 2 متری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید