دلیل نشتی آبسردکن افترون چیست؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، اگر می خواهید همواره در خانه یا محل کار خود آب خنک داشته باشید، آبسردکن افترون دقیقا همان چیزی است که شما در پی آن هستید! کار با آبسردکن ها بسیار راحت است و این دستگاه آب گرم و سرد را در زمان احتیاج، در اختیار شما می گذارد.

دلیل نشتی آبسردکن افترون چیست؟

اما هیچکس دوست ندارد با مشکل نشتی آبسردکن افترون خود دست و پنجه نرم کند! نکاتی که در این مطلب مرور می کنیم، می توانند به شما یاری نمایند تا علت آب دادن آبسردکن افترون خود را پیدا نموده و نشتی آن را به راحتی تعمیر کنید.

عیب یابی آبسردکن افترون

دلایل متعددی برای بروز نشتی در آبسردکن وجود دارد. مهم ترین علت نشتی آبسردکن افترون وجود سوراخ یا شکاف در جایی از بدنه مخزن است. یا ممکن است تغییرات فشار هوا منجر به ایجاد نشتی آبسردکن شذه باشد. البته فارغ از این که علت آب دادن آبسردکن چه باشد، شناسایی منبع نشتی و رفع آن مهم ترین اقدام است.

علل رایج نشتی آبسردکن

قبل از این که به روند تعمیر نشتی آبسردکن افترون بپردازیم، بهتر است تا با مهم ترین دلایل بروز این مشکل آشنا شویم. معمولاً علت نشتی آبسردکن وجود ترک در مخزن است نه خود آبسردکن، و وجود سوراخ یا شکاف در مخزن می تواند باعث ورود هوا به داخل مخزن شده و علت اصلی نشت آب به بیرون باشد.

البته احتمال ترک خوردگی در آبسردکن هم وجود دارد. اگرچه این اتفاق ممکن است غیرعادی به نظر برسد. اما معمولاً هنگام حمل آبسردکن رخ می دهد. به صورت کلی ایجاد ترک در آبسردکن بسیار غیرمحتمل است؛ مگر این که کسی با جسم سنگین به آن ضربه بزند.

بعلاوه این احتمال وجود دارد که مسئله ای در خروجی آبسردکن وجود داشته باشد. به عنوان مثال وجود ایراد در دریچه داخلی دستگاه یکی از چند علت آب دادن آبسردکن است.

پس از این که متوجه شدید علت نشتی آبسردکن چیست، اگر می خواهید آن را رفع کنید، باید چند مرحله را پشت سر بگذارید. در این راستا به مراحل ذیل نگاهی بیندازید و برای تعمیر نشتی آبسردکن افترون خود آماده شوید.

نصب و تعمیر آبسردکن در محل با تیم وبلاگ بهابادی

تجهیزات مورداحتیاج برای رفع نشتی آبسردکن افترون

اگر فکر می کنید آبسردکن شما نشتی دارد، باید قبل از عیب یابی آبسردکن افترون خود، این تجهیزات را تهیه کنید:

  • قبل از هر کاری شما باید به داخل آبسردکن خود دسترسی داشته باشید تا متوجه شوید چه اتفاقی در آن میفتد.
  • قبل از هر چیز نحوه نصب مخزن آبسردکن افترون را آنالیز کنید تا ایرادی در آن وجود نداشته باشد.
  • در مرحله بعد باید دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید. اطلاعات دفترچه راهنما به شما یاری می نماید تا بفهمید چه نوع قطعاتی احتیاج به تعمیر دارند.
  • در صورت احتیاج به جدا کردن قطعات برای رفع نشتی آبسردکن افترون، پیچ گوشتی مناسبی را همراه خود داشته باشید.
  • در صورت احتیاج به تماشا داخل آبسردکن، باید از چراغ قوه استفاده کنید.
  • چندین حوله تمیز در دسترس بگذارید و از آن ها برای تمیز کردن آبی که ممکن است در اطراف بریزد، استفاده کنید.

بعد از این که همه این تجهیزات را آماده کردید، وقت آن است که نگاهی دقیق به آبسردکن افترون خود بیندازید تا ببینید درون آن چه خبر است.

نحوه رفع نشتی آبسردکن افترون در 6 مرحله

اگر می خواهید نشتی آبسردکن افترون خانه یا محل کار خود را تعمیر کنید، این مراحل را انجام دهید:

مرحله 1: منبع آب را قطع کنید

قبل از آغاز به عیب یابی آبسردکن افترون، باید منبع آب را قطع کنید.

اگر آبسردکن شما به لوله آب داخلی متصل است، باید لوله آب را در آن منبع ببندید. امیدواریم احتیاجی نباشد که آب کل ساختمان را قطع کنید.

اگر آبسردکن مستقل است، شیر آب یا اسپیگ را چک کنید. می توانید دستگیره را جدا نموده یا آن را بچرخانید تا جریان آب متوقف گردد. بعد از آنالیز محکم بودن دستگیره، مطمئن شوید که جریان آب را به طور کامل قطع نموده اید.

برای انجام این کار نباید از ابزاری استفاده کنید؛ اما ضروری است که منبع آب را دوباره آنالیز کنید تا مطمئن شوید که قطع شده است.

مرحله 2: سطح آب را علامت گذاری کنید

در این مرحله از فرایند رفع نشتی آبسردکن افترون، باید از نشانگر مشکی برای علامت گذاری سطح آب روی آبسردکن استفاده کنید. این کار خیلی مهم است؛ زیرا شما باید بدانید آب با چه سرعتی نشت می نماید. سرعت نشت آب ممکن است به شما سرنخی بدهد که نشتی از کجاست.

به طور کلی هرچه نشتی کندتر باشد، سوراخ کوچک تر است. بعلاوه اگر نشتی بسیار ناچیز باشد، ممکن است درزگیرها در یک نقطه شکسته باشند. از طرف دیگر اگر آب خیلی سریع نشت می نماید، احتمالاً یک نشتی بزرگ در دستگاه وجود دارد که به راحتی قابل تشخیص است.

اگر پس از قطع جریان آب، نشتی ادامه پیدا کرد، باید حوله هایی را در اطراف آبسردکن بگذارید. به این ترتیب می توانید احتمال آسیب جدی به کفپوش را کاهش دهید.

مرحله 3: مخزن را بردارید

در این مرحله از رفع نشتی آبسردکن افترون باید مخزن را از دستگاه خارج کنید و در سینک بزرگی قرار دهید. در قدم بعد می توانید مخزن را به بیرون منتقل کنید. علت این کار این است که در صورت ادامه نشت آب، نگران آسیب تماشا کفپوش خود نباشید.

در مرحله بعد، باید مخزن و خود آبسردکن را زیر نظر داشته باشید. اگر مخزن همچنان نشتی دارد، می توانید نتیجه بگیرید که علت نشتی آبسردکن مخزن آن است. اگر خود آبسردکن نشتی دارد؛ پس مشکل از جای دیگری از دستگاه بوده است.

در طول این فرآیند باید فنجانی را زیر دهانه بگذارید. به این ترتیب می توانید هرگونه نشت آب اضافی را تشخیص دهید. در این شرایط شما باید برنامه ریزی کنید که آب به کفپوش زمین آسیب نرساند.

مرحله 4: مخزن را از نظر گرفتگی آنالیز کنید

در این مرحله برای هواگیری آبسردکن باید چند دقیقه مخزن آب را از نظر گرفتگی آنالیز کنید. این احتمال وجود دارد که گرفتگی علت نشت آب باشد؛ چراکه اگر مخزن مسدود گردد، آب به پشت مخزن برگشته و در نهایت روی زمین می ریزد.

متداول ترین علت مسدود شدن مخزن و نشت آبسردکن یخچال، قرار گرفتن یک جسم در آن است. به عنوان مثال یک فرد نشتی دستگاه را با دستمال کاغذی تمیز می نماید و به جای انداختن دستمال در سطل زباله، آن را در مخزن قرار می دهد.

این گرفتگی می تواند علت نشتی آبسردکن افترون شما باشد.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیرات آبسردکن!

مرحله 5: شیر آب و سر لوله را آنالیز کنید

در این مرحله از عیب یابی آبسردکن افترون، دهانه و لوله را از نظر هرگونه نشتیِ احتمالی آنالیز کنید. اگر حتی پس از برداشتن آبسردکن متوجه نشتی آب از دهانه و شیار شدید، این می تواند نگران نماینده باشد.

به دفترچه راهنما نگاهی بیندازید تا ببینید برای تعمیر شیر آب و سرلوله آبسردکن باید چه کاری انجام دهید. در این شرایط احتمالا مجبور می شوید که آن ها را تعویض کنید.

مرحله 6: قطعه شکسته را تعویض کنید

پس از این که متوجه شدید نشتی آبسردکن از کجاست، باید قطعه شکسته را تعویض کنید. اگر متوجه شدید که مشکل مربوط به خروجی آب است، باید فورج نوی برای آبسردکن تهیه کنید. بعلاوه اگر علت نشتی آبسردکن افترون مخزن آن است، باید صرفا نشتی را رفع کنید و احتیاجی به تعویض کل مخزن نیست.

اگر متوجه شدید مشکل از آبسردکن بوده، باید یک دستگاه نو تهیه کنید. اگر آبسردکن شما در حین حمل و نقل آسیب دیده، باید شرکت آن را برای شما تعویض کند.

پس از تهیه آبسردکن نو، مطمئن شوید که نشتی در آن وجود ندارد. اگر دوباره متوجه وجود نشتی شدید، احتمالا مشکل دیگری وجود دارد.

بیشتر بخوانید: تعمیر آبسردکن یخچال و پدال آبسردکن

جمع بندی

اگر به تعمیر نشتی آبسردکن افترون خود علاقه مند هستید، مراحل ذکرشده در این مقاله را دنبال کنید تا سریعا مشکل نشتی آبسردکن افترون خود را رفع نموده و از آسیب تماشا کفپوش خانه یا محل کار خود جلوگیری نمایید.

به این ترتیب شما می توانید یک بار دیگر از آب تازه، تمیز و سرد لذت ببرید. در نهایت از قلم نیاندازید که شما برای عیب یابی و تعمیر آبسردکن افترون خود از یاری کارشناسان خبره وبلاگ بهابادی استفاده کنید. امیدواریم که از مطالعه این مقاله از مجله وبلاگ بهابادی بهره برده باشید.

منبع: آچاره

به "دلیل نشتی آبسردکن افترون چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل نشتی آبسردکن افترون چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید