سرنخی که عراق از موشک پراکنی های اخیر بدست آورد

به گزارش وبلاگ بهابادی، فارس نوشت: سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت که به سر نخ های مهمی در قضیه موشک پراکنی ها به سمت منطقه سبز بغداد دست یافته اند.

سرنخی که عراق از موشک پراکنی های اخیر بدست آورد

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از دستیابی این کشور به سر نخ های مهمی در قضیه موشک پراکنی ها به سمت منطقه سبز بغداد اطلاع داد و گفت که عملیات اعمال قانون و جمع آوری سلاح های بی ضابطه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری دولتی عراق، سرلشکر یحیی رسول گفت: بر اساس برنامه اطلاعاتی دقیق خود به سر نخ های مهمی درباره موشک پراکنی ها دست یافتیم.

وی اضافه کرد: کمیته های تحقیقی که به دستور مصطفی الکاظمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تشکیل شده است که کارشان شناسایی عاملان شلیک راکت به سمت منطقه خضراء و شهروندان بوده است که در تازه ترین مورد حمله الرضوانیه بود که سه شهید و دو زخمی برجای گذاشت.

رسول با اشاره به اینکه عملیات اعمال قانون و اقتدار حکومت و تسلط بر سلاح های بی ضابطه ادامه دارد و متوقف نمی گردد تا وقتی که قضیه درگیری های عشایری هم با هماهنگی عشایر اصیل عراق فیصله یابد.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در عین حال گفت: در حال حاضر نیروهای امنیتی مشغول تامین امنیت مراسم اربعین و مسیرهای تردد پیاده یا سواره زائران هستند، علاوه بر اینکه عملیات پیشدستانه امنیتی علیه باندهای تروریستی داعش و بقایای آنها هم ادامه دارد.

او درباره شرایط امنیت مناطق مورد مناقشه میان دولت منطقه کردستان عراق با دولت مرکزی، هم گفت: بعضی مناطق هنوز خالی از حضور نیروهای پیشمرگه یا نیروهای دولت عراق است و در این مناطق بقایای گروهک داعش فعالیت می نمایند. از همین رو یک عملیات پیشدستانه و منحصر به فرد در آنجا ضروری است و کمیته های مشترک میان دولت فدرال و وزارت پیشمرگه درصدد برطرف موانع و دشواری ها برای این کار هستند.

رسول انجام حملات هوایی در این مناطق را ضروری خواند و گفت: به بقایای ترویست ها اجازه ماندن در آنجا داده نمی گردد.

چند روزی است که منابع رسانه ای از احتمال حمله واشنگتن به گروه های مقاومت به بهانه حملات راکتی به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر می دهند، در حالی که گروه های مقاومت مسئولیت حمله به نهادهای دیپلماتیک را هرگز نپذیرفتند و با وجود تاکید بر ضرورت اخراج آمریکایی ها از عراق و پایگاه نظامی دانستن سفارتخانه آمریکا، می گویند که در شرایط کنونی کشور حمله به این سفارت با منافع ملی عراق در تضاد است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "سرنخی که عراق از موشک پراکنی های اخیر بدست آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنخی که عراق از موشک پراکنی های اخیر بدست آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید