سازمان غذا و دارو: واردات واکسن کرونا ممنوع شده است

به گزارش وبلاگ بهابادی، رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه مقدار از سبد واکسیناسیون ما را واکسن های ایرانی تشکیل می دهد؟ اضافه نمود: هیچ گونه وارداتی از خارج از کشور نداریم؛ و در جواب سوال خبرنگار که آیا واردات واکسن ممنوع شده است گفت: بله، کاملاً به فراوری داخل متکی هستیم و فراوری داخل کفاف احتیاج ما را از جمله دُز سوم خواهد داد.

سازمان غذا و دارو: واردات واکسن کرونا ممنوع شده است

به گزارش صداو سیما: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: واردات واکسن نداریم و فراوری داخل کفاف احتیاج ما را از جمله دُز سوم خواهد داد.

بهرام دارایی در حاشیه مراسم شروع فاز سوم آزمایش بالینی واکسن نورا در پاسخ به سوالی مبنی بر این که تأییدیه واکسن های ایرانی در چه مرحله ای است؟ اضافه نمود: برای تأییدیه های بین المللی یکسری مدارک علمی احتیاج است که واکسن های داخلی فراخور پیشرفتی که داشته اند مدارک شان ارسال شده است.

وی گفت: در مورد واکسن برکت پیشرفت خوبی داشته ایم و درباره بقیه واکسن ها هم مدارک ارسال می گردد.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در هر حال آنالیز مدارک علمی را زمانبر خواند و امیدواریم به زودی بتوانیم تأییدیه بین المللی را برای واکسن سازان داخلی بگیریم.

آقای دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه مقدار از سبد واکسیناسیون ما را واکسن های ایرانی تشکیل می دهد؟ اضافه نمود: هیچ گونه وارداتی از خارج از کشور نداریم؛ و در جواب سوال خبرنگار که آیا واردات واکسن ممنوع شده است گفت: بله، کاملاً به فراوری داخل متکی هستیم و فراوری داخل کفاف احتیاج ما را از جمله دُز سوم خواهد داد.

وی گفت: واکسن سازان ما ظرفیت بالایی دارند، ولی آن چیزی که ما احتیاج داریم سطح کمتری از ظرفیت آنهاست و ما توصیه نموده ایم با حداکثر ظرفیت فراوری نکنند و در ماه می توانند حداقل تا 15 میلیون دُز واکسن بدهند که احتیاج ما را هم پوشش می دهد.

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا واکسن های داخلی با کندی وارد مصرف می شوند؟ اضافه نمود: فراوری یک بحث است، اما بحث دیگر مربوط به تأییدیه ها، نظارت ها و فاز های مختلفی است که جنبه بالینی هم دارد و این برای ما بسیار مهم است و نمی گردد آن ها را حذف کرد، اما می گردد فرایند آنالیز را تسریع کرد و این دقت نظر و آنالیز های دقیق و موشکافانه یاری می نماید واکسن ما در عرصه های بین المللی هم زودتر پذیرفته گردد تا مسئله ای از این بابت نداشته باشیم.

منبع: فرارو

به "سازمان غذا و دارو: واردات واکسن کرونا ممنوع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان غذا و دارو: واردات واکسن کرونا ممنوع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید