رو در رو در مرحله انتخاب نهایی بازیگران

به گزارش وبلاگ بهابادی، حسین شهابی نویسنده و کارگردان سینما از نهایی کردن بازیگران فیلم جدید خود با عنوان رو در رو و انتخاب آن ها از میان هنرجویانی آموزش دیده بر اساس سبک بازیگری راسیونالیسم اطلاع داد.

رو در رو در مرحله انتخاب نهایی بازیگران

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ بهابادی به نقل از مشاور رسانه ای فیلم، حسین شهابی کارگردان سینما درباره علت به تاخیر افتادن ساخت رو در رو و شرایط پیشبرد پروژه در حال حاضر اعلام کرد: پروانه ساخت فیلم رو در رو در سال 98 صادر شده، اما امکان ساخت و فراوری آن به خاطر این اپیدمی همه گیر تا امروز به تعویق افتاده بود. این روز ها در مرحله نهایی انتخاب بازیگران فیلم قرار داریم و پس از تمدید پروانه ساخت، فراوری آن را بر اساس پروتکل های بهداشتی موجود شروع خواهیم کرد.

وی در ادامه به انتخاب تمامی بازیگران این اثر سینمایی از هنرجویان یک موسسه آموزشی سینمایی به جز 2 بازیگر اشاره نمود.

شهابی درباره این سبک و دیدگاه در بازیگری شرح داد: جدا از مناقشه ای که برسر این واژه در بین فیلسوفان و متفکران قدیم و جدید در رابطه با هستی شناسی وجود داشته و دارد، من در آموزش بازیگر تنها از پوسته واژه استفاده نموده ام، به این معنی که ساختار دراماتیکی در فیلمنامه، دکوپاژ و فضاسازی در کارگردانی و پرفورمنس در بازیگری، همگی باید مبتنی بر خرد و منطبق با واقعیت ملموس باشد.

وی در پاسخ به اینکه بر اساس این سبک چگونه یک هنرجوی بازیگری متاثر از فیلمنامه ای آموزش داده می گردد که هنوز وجود ندارد، مطرح کرد: تمام هنرجویان موسسه قبل از ورود به رشته اصلی خود، ابتدا با تعریف دقیق راسیونالیسم در سه رشته اصلی سینما یعنی فیلمنامه و کارگردانی و بازیگری آشنا می شوند. سپس می آموزند که چگونه بی واسطه کارگردان تمام آموخته های خود را متاثر از متن احتمالی تماما در حیطه خرد اجرا نمایند. در مرحله بعد است که با وارد شدن کارگردان درک مشترک آن ها خردگرایی اثر را عمیق تر، یا عدم تفاهم شان مسئله را به چالش خواهد کشاند.

رو در رو روایت گر زندگی 10 دختر جوان است که برای راه اندازی شغلی جدید کارگاه کوچکی را در تهران اجاره نموده و مشغول به کار در آن می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رو در رو در مرحله انتخاب نهایی بازیگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رو در رو در مرحله انتخاب نهایی بازیگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید