دست دوستی رولز رویس و اینتل

به گزارش وبلاگ بهابادی، دو شرکت رولز رویس و اینتل با یکدیگر همکار می شوند. بر اساس خبرهای منتشر شده در این خصوص این اتفاق به زودی رخ می دهد.

دست دوستی رولز رویس و اینتل

بیشتر افراد با خودروهای لوکس شناخته می شود و در زمینه صنعت هواپیما نیز تخصص زیادی دارد، اما این شرکت، در حوزه باربری دریایی نیز فعالیت می کند. اخیراً مقامات رولزرویس اعلام کردند که از تراشه های اینتل برای توسعه سیستم های جهانی کشتی های خودران استفاده می کنند؛ رولزرویس برای بهره گیری از مزایای هدایت مستقل کشتی در آب های آزاد به فناوری های نو اینتل نیاز دارد.

سال گذشته رولزرویس و اینتل برنامه زمانی بلندپروازانه ای برای توسعه ناوگان حمل و نقل کاملاً مستقل (خودران) تا سال 2025 اعلام کردند. حالا با گذشت یک سال از طرح قبلی، دو شرکت تلاش بیش تری برای حرکت به سمت هدف انجام می دهند؛ در حالی که دفتر رولزرویس در انگلستان مستقر است، اما توسعه فناوری حمل و نقل این شرکت در مراکز تحقیق و توسعه فنلاند و نروژ انجام می شود.

لیزا اسپلمن، معاون و مدیر کل پردازشگرهای زئون (Xeon) و بازاریابی مرکز داده اینتل، در بیانیه ای گفت:

توسعه این سیستم ها به پردازش، انتقال و ذخیره داده های زیادی داده نیاز دارد که تخصص اینتل در این زمینه تعیین است. رولزرویس یکی از محرک های اصلی نوآوری در صنعت حمل و نقل است؛ با همکاری هم، پایگاهی برای عملیات حمل و نقل ایمن در سراسر جهان ایجاد می کنیم.

تقریباً 90 درصد کالاهای صادرات و واردات جهان با کشتی های بزرگ باربری حمل می شود؛ مدیران ارشد این شرکت معتقد هستند که استفاده از فناوری خودران و کنترل از راه دور کشتی ها می تواند ایمنی را به طور چشم گیری افزایش دهد و همچنین باعث افزایش کارایی ناوگان شود که البته یکی از تلاش های نوآورانه برای بازتولید حمل و نقل و تدارکات جهانی است. اما یکی از بزرگترین چالش ها در این زمینه، طراحی پردازشگرهایی است که بتوانند حجم وسیعی از داده های تولید شده از طریق سیستم های مختلف کشتی را ضبط و مدیریت کنند.

آرایه ای از حسگرهای بصری و موقعیتی به همراه دوربین های با وضوح بالا، باید به صورت لحظه ای در داخل یا نزدیک کشتی خودران برای جلوگیری از هرگونه تاخیر پردازش شود. رولزرویس برآورد می کند که در هر روز حدود یک ترابایت داده برای هر کشتی تولید می شود.

از پردازشگرهای مقیاس پذیر زئون اینتل در کشتی های خودران و مخصوصا مرکز داده رولزرویس استفاده خواهد شد. این شرکت از SSD های 3D nand اینتل برای ذخیره سازی داده های کشتی استفاده می کند. رولزرویس همزمان با توسعه سیستم های نو خود قصد دارد SSD های Optane و FPGA را نیز برای استفاده احتمالی ارزیابی کند.

منبع: انتخاب

به "دست دوستی رولز رویس و اینتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست دوستی رولز رویس و اینتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید