خط تولید دستمال های خشک آنتی باکتریال افتتاح شد

به گزارش وبلاگ بهابادی به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از شرکت های دانش بنیان تولیدکننده محصولات بهداشتی با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو و دانشگاه شهید بهشتی انواع دستمال های تنظیف ضدعفونی کننده آنتی سپتیک به صورت خشک را با فناوری نانو به تولید رساند.

خط تولید دستمال های خشک آنتی باکتریال افتتاح شد

این دستمال ها برای ضدعفونی کردن لوازم منزل، سرویس بهداشتی و شست وشوی کف ساختمان کاربرد دارند. خط تولید این دستمال ها با حضور دکتر علی اصغر نجیمی، رئیس گروه صنعت ستاد نانو در محل کارخانه این شرکت افتتاح شد.

الهه پورمحسنی رئیس هیئت مدیره شرکت در این مراسم به تفاوت عمده این محصول نسبت به سایر دستمال های آنتی باکتریال موجود در بازار اشاره کرد و گفت: معمولاً دستمال هایی که قابلیت ضدعفونی کنندگی دارند، خیس و مرطوب هستند اما فناوران این شرکت توانسته اند برای نخستین بار در دنیا دستمالی خشک با خاصیت آنتی باکتریال تولید کنند.

وی گفت: این دستمال ها علاوه بر اینکه آلوده نمی شوند، آلودگی محیط را نیز از بین می برند. این دستمال ها دو تا سه بار پس از شست وشو نیز ویژگی خود را حفظ می کنند.

در ادامه حمیدرضا قمی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و مؤسس این شرکت اضافه نمود: هدف اصلی ما از اجرای این طرح، تولید پارچه هایی است که بتوانند خواص آنتی باکتریال داشته باشند.

وی اضافه نمود: نشاندن مواد آنتی باکتریال روی پارچه های بی بافت، فناوری خاصی را می طلبد که ما توانستیم این فناوری را پیاده کنیم. در این روش باید بتوانیم با کمک یک سری نازل ها مقدار مشخصی از ماده را با سرعت لازم و زمانی طولانی روی پارچه بپاشیم. ما پیروز به تولید نازل هایی شده ایم که نه مواد نانویی از آن عبور می کنند و نه در آن رسوخ می کنند بلکه ثبات پاشش دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خط تولید دستمال های خشک آنتی باکتریال افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط تولید دستمال های خشک آنتی باکتریال افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید