خطرناک ترین عنکبوت جهان در ایران ساکن است!

به گزارش وبلاگ بهابادی، برای کسانی که از آراکنوفوبیا رنج می برند خبر خوبی نیست. ایران زیستگاه بیش از 750 گونه عنکبوت است که بسیاری از آنها می توانند به انسان آسیب برسانند.

خطرناک ترین عنکبوت جهان در ایران ساکن است!

به گزارش خبرآنلاین، آنهایی که باید به ویژه مراقب آنها باشید عنکبوتیان هشت پا هستند که به خانواده Theridiidae و Sicariidae تعلق دارند، زیرا خطرناک ترین آنها هستند. اولی به طور کلی در ایران فراوانتر است.

بدترین گونه، لاترودکتوس ترسناک است که بیشتر به عنوان بیوه واقعی شناخته می گردد. حداقل پنج نوع عنکبوت بیوه وجود دارد که ممکن است در ایران پیدا کنید و بدترین آنها بیوه سیاه مدیترانه ای (Latrodectus tredecimguttatus) و عنکبوت پشت قرمز (Latrodectus hasselti) است که به بیوه سیاه استرالیا نیز معروف است. هر دوی این عنکبوتیان به سم بسیار قوی مسلح هستند که گاهی اوقات می تواند منجر به مرگ انسان گردد.

خوشبختانه، عنکبوت های بیوه به خاطر طبیعت ترسو خود شناخته می شوند، به این معنی که به ندرت مردم را گاز می گیرند. آنها فقط زمانی این کار را انجام می دهند که در گوشه ای قرار بگیرند و احساس نمایند که چاره ای جز گاز گرفتن ندارند. شما می توانید گونه های استرالیایی را با نوار قرمز معین آنها که در پشت آنها قابل مشاهده است تشخیص دهید. بیوه های مدیترانه ای با 13 نقطه در پشت سیاه شان قابل مشاهده هستند.

منبع: TRAVELSNIPPET

منبع: فرارو

به "خطرناک ترین عنکبوت جهان در ایران ساکن است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین عنکبوت جهان در ایران ساکن است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید