خبرنگاران واعظی: هیچ کس نمی تواند بگوید قرنطینه سنتی راهکار قطعی است

به گزارش وبلاگ بهابادی، تهران- خبرنگاران- محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری با دفاع از برنامه گسترده دولت ، شیوه های مقابله با کرونا و قرنطینه ، تاکید نمود که هیچ کس نمی تواند بگوید قرنطینه سنتی راه چاره قطعی است.

خبرنگاران واعظی: هیچ کس نمی تواند بگوید قرنطینه سنتی راهکار قطعی است

محمود واعظی تاکید نمود که رییس جمهوری و دولت در حفظ و حراست از جان و سلامت مردم، از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که بعضی سیاسیون انتقاد نموده اند چرا دولت از ابتدا، سیاست محدودسازی را اجرا ننموده است، گفت: در این موضوع، دو سه نکته باید لحاظ گردد. نکته اول این است که در مهار ویروس کرونا، الگوهای محدودسازی، چندین نوع بوده که قرنطینه یکی از آنهاست و هنوز هم هیچ کس به طور قطعی نمی تواند تایید کند که قرنطینه سنتی، راه چاره قطعی و دقیق این ماجرا است.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به سیاست قرنطینه سازی در بعضی کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا ، فرانسه و انگلستان اضافه کرد: گفته می گردد اجرای سیاست قرنطینه و بهره گیری از قوه قهریه ، دستکم در این سه کشور اروپایی، پیروز نبوده و به جای استفاده از قوه قهریه، بحث فاصله گذاری اجتماعی مبتنی بر رفتار مدنی راه مطمئن تری از قرنطینه و استفاده از قوه قهریه است.

واعظی اعلام نمود: دولت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، بسیار سریعتر و گسترده تر از کشورهای دیگر، مدارس ، دانشگاه ها ، اجتماعات مختلف و مراکز عمومی غیرضروری را تعطیل کرد وکارکنان حاضر در ادارات را به یک سوم تقلیل داد و سیاست حضور گردشی کارمندان در ادارات را اجرا کرد.

وی با بیان اینکه دولت همچنین به کارمندانی که دارای بیماری های زمینه ای و یا سن بالاتر بودند امکان داد که سر کار نیایند، گفت: تمامی اقدامات گسترده ای که دولت برای مهار و ریشه کنی بیماری کرونا در کشور انجام داده است در چارچوب مشاوره با متخصصان و صاحبنظران این حوزه بوده و هر زمانی هم که آنان به نتیجه و جمع بندی قطعی رسیده و نظراتشان را به ستاد ارائه نموده اند، این ستاد مورد نظر قرار داده است. در عین حال هر زمانی هم که ستاد احساس نموده باید محدودیت ها اضافه تر گردد، در اجرای آن تردید ننموده که نمونه آن همین ابلاغ طرح فاصله گذاری اجتماعی است.

رییس دفتر رییس جمهوری توضیح داد: اظهارات بعضی از کسانی که امروزه به سیاستهای دولت انتقاد می نمایند کاملا اعجاب آور و تعجب برانگیز است به نحوی که شائبه سیاسی کاری بر آن وارد می گردد.

واعظی اضافه کرد: علیرغم تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه همه باید برای مهار این ویروس کوشش و به یکدیگر یاری نمایند اما متاسفانه شاهدیم اینها نه تنها هیچ یاریی نمی نمایند بلکه دائما انتقاد نموده و فقط به دنبال اهداف سیاسی خود هستند.

وی اظهارداشت: هنوز زمان زیادی از مواضع این حضرات نگذشته و مردم کاملا در خاطرشان هست که وقتی دولت با شفافیت و صداقت هر چه تمامتر موضوع شناسایی ویروس کرونا را در قم گفت، همین حضرات با عصبیت تحلیل داشتند که این رفتار دولت یک پروژه سیاسی است! و این اقدام صادقانه دولت را در روز چهارشنبه پیش از انتخابات، یک حرکت مغرضانه از سوی دولت برای عدم مشارکت در انتخابات قلمداد کردند!

واعظی گفت: بی تردید کسانی که این نظرات را در همین حدود دو هفته اخیر مطرح نموده اند، الان نمی توانند منتقد و مدعی دولت باشند که چرا قرنطینه ننموده است و مهمتر از همه اینکه در حال حاضر نیز متاسفانه شاهد عدم رعایت محدودیت ها از سوی بعضی دوستان این حضرات هم هستیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران واعظی: هیچ کس نمی تواند بگوید قرنطینه سنتی راهکار قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واعظی: هیچ کس نمی تواند بگوید قرنطینه سنتی راهکار قطعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید