خبرنگاران ترامپ صورت خود را نمی پوشاند

به گزارش وبلاگ بهابادی، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به تازه ترین توصیه مقامات پزشکی آمریکا برای استفاده عمومی از ماسک صورت، گفت این یک پیشنهاد داوطلبانه است اما من قصد استفاده از آن را ندارم.

خبرنگاران ترامپ صورت خود را نمی پوشاند

دونالد ترامپ عصر آدینه در نشست خبری روزانه خود که به نظر می رسد بیشتر جنبه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به خود گرفته است، اضافه نمود: مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها توصیه می نماید از پارچه های غیرپزشکی برای پوشاندن صورت به عنوان اقدامی داوطلبانه برای بهداشت عمومی استفاده گردد.

وی ادامه داد: این یک اقدام داوطلبانه است و مجبور نیستید آن را انجام دهید. آنها این کار را برای یک دوره مشخصی پیشنهاد داده اند اما داوطلبانه است. فکر نمی کنم من بخواهم این کار را انجام دهم.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد پوشاندن صورتش در حالی که با رئیسان جمهوری، نخست وزیران، دیکتاتورها، پادشاهان و ملکه ها گفت وگو می نماید، پسندیده نیست.

ترامپ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا به اندازه کافی ماسک و تجهیزات نداریم، در حالی که بیش از سه سال از ریاست جمهوری خود را سپری نموده است، دولت های پیشین را متهم کرد که ذاقه های کمی را به آنها تحویل داده اند.

با این حال وزیر بهداشت وی گفت این کشور برای 15 سا کوشش گسترده ای برای آماده سازی در همه سطوح داشته است اما عمدتا در برابر آنفولانزا بوده است.

بازار نفت و اختلاف مسکو-ریاض

رئیس جمهوری آمریکا به توانایی این کشور در انجام سریع آزمایش کرونا اشاره نمود و اضافه نمود مدیران نفتی که امروز با وی ملاقات نموده اند، قبل از این ملاقات در مدت 13 تا 15 دقیقه آزمایش داده اند و همه آنها خوب بودند.

ترامپ درباره نتایج نشست با مدیران نفتی هم گفت: ویروس کرونا باعث شد بازار نفت بین 35 تا 40 درصد کاهش داشت با این حال ما شرکت های بزرگی داریم که می توانند این بازار آزاد را به دست بگیرند.

وی به اختلاف نظر بین عربستان سعودی و روسیه درباره کاهش فراوری نفت هم اشاره نمود و اضافه نمود: آنها می خواهند این مشکل را حل نمایند. فکر می کنم آنها می خواهند به راهکار برسند و به سختی برای آن کار می نمایند. آنها به من گفتند که به سختی کار می نمایند تا به راهکار برسند.

رئیس جمهوری آمریکا چند روز پیش هم مدعی شده بود که رئیس جمهوری روسیه با ولیعهد سعودی درباره بازار نفت صحبت نموده است که کرملین این ادعا را رد کرد.

ترامپ در ادعایی برخلاف اظهارات امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه که گفته بود روز پس از کرونا همچون پیش از آن نخواهد بود، گفت: سعی خواهیم کرد به جایی که بودیم برگردیم. انتها جایی که بودیم را جایگزین خواهیم کرد.

وی بار دیگر مصرف هیدروکسی کلروکوئین را تبلیغ کرد و اضافه نمود: ما شاهد نتایج واقعا خوبی هستیم. ما به طرز فوق العاده ای آن را فراوری نموده ایم. ما در خصوص کار خود آن را سفارش داده ایم. این می تواند تاثیرات بسیار بزرگی داشته باشد. خواهیم دید چه اتفاقی می افتد.

استفاده از ارتش

رئیس جمهوری آمریکا درباره استفاده از نیروی مسلح برای مقابله با کرونا هم اظهار کرد: ما نقش نیروهای مسلح را در این مساله گسترش دادیم. هیچ کس بهتر از ارتش ایالات متحده آمادگی پیروزی در جنگ را ندارد و ما در یک جنگ با دشمن نامرئی هستیم. مرکز جاویتس توسط ارتش اداره می گردد زیرا انجام آن برای مردم عادی بسیار سخت است.

ترمپ اضافه نمود: یگان مهندسی ارتش بیش از 100 سایت را برای بیمارستان های صحرایی را در سراسر آمریکا آنالیز نموده است.

بر اساس آخرین گزارش های منتشر شده، تا این ساعت 273 هزار و 887 نفر به بیماری کووید-19 مبتلا شده اند و هفت هزار و 77 نفر هم جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ترامپ صورت خود را نمی پوشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ صورت خود را نمی پوشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید