تمهیدات سازمان تأمین اجتماعی برای مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ بهابادی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی باصدور دستور اداری تمهیدات لازم به منظور تداوم ارائه خدمات درمانی و تعهدات بیمه ای در ایام شیوع ویروس کرونا به مدیران اجرایی این سازمان را اظهار داشت.

تمهیدات سازمان تأمین اجتماعی برای مقابله با کرونا

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بهابادی، بر اساس دستور اداری صادر شده از سوی مصطفی سالاری، جلوگیری از هرگونه وقفه در تعهدات به ویژه خدمات درمانی به جامعه تحت پوشش و همچنین کاهش تردد هر چه بیشتر بیمه شدگان در شعب و کارگزاری های رسمی مورد تاکید قرار گرفته اند.

مهم ترین تدابیر اتخاذ شده برای کاهش مراجعات به شعب و کارگزاری های تأمین اجتماعی به منظور مقابله با سرایت ویروس کرونا بدین توضیح است:

آن دسته از بیمه شدگانی که دفترچه درمانی آنان تا پایان بهمن 1398 دارای اعتبار بوده و استحقاق دریافت درمان را داشته اند، دفترچه آنان تا پایان فروردین ماه 1399 معتبر تلقی شده و مجاز هستند از مزایای درمانی سازمان بهره مند شوند. بر همین اساس نیازی به مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری های رسمی سازمان برای تمدید اعتبار نخواهند داشت.

بیمه شدگانی که دفاتر درمانی آن ها تا پایان فروردین 1399 زودتر از موعد مقرر 4و6 ماهه به اتمام می رسد، در این ارتباط لزومی به معرفی به شورای پزشکی نیست.

انجام بازرسی از کارگاه ها تا پایان فروردین ماه سال 99 به جز موارد خاص نظیر درخواست صدور مفاصا حساب ماده 37 قانون تأمین اجتماعی در مورد کارگاه های فاقد سابقه، درخواست بیمه شده و یا کارفرما مبنی بر انجام بازرسی موضوعیت نخواهد داشت.

به منظور تمدید و یا صدور کارت هوشمند رانندگان و تداوم بیمه پردازی تا پایان فروردین سال 99 نیازی به استعلام از سازمان تأمین اجتماعی نبوده و ادارات کل استان ها می بایست مراتب را راساً به سازمان حمل و نقل و پایانه های استان مربوطه منعکس نمایند. چنانچه مدت کارت مهارت فنی مشمولین قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی در فواصل اسفند 98 لغایت فروردین 99 منقضی گردد، ادامه بیمه پردازی تا پایان فروردین 99 بلا مانع بوده و پس از آن نیز در صورت تأیید و تمدید اعتبار کارت توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای، نیازی به مراجعه بیمه شده برای اعلام موضوع و تکمیل درخواست نخواهد بود.

با توجه به شرایط کنونی ضروری است که اطلاع رسانی مناسب به جامعه تحت پوشش به منظور ترغیب مخاطبان سازمان برای استفاده از خدمات غیرحضوری و کاهش مراجعه حضوری به واحد های اجرایی صورت پذیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تمهیدات سازمان تأمین اجتماعی برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات سازمان تأمین اجتماعی برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید