تصاویر ، گیاهان خانگی سمی را بشناسید

به گزارش وبلاگ بهابادی، تعدادی از گیاهان خانگی که نگهداری آن ها در سراسر دنیا رایج است، سبب ایجاد مسمومیت و حتی مرگ بچه ها و حیوانات خانگی می شوند.

تصاویر ، گیاهان خانگی سمی را بشناسید

به گزارش وبلاگ بهابادی، نگهداری گیاه مناسب در خانه می تواند یاری زیادی برای سبک زندگی سالم باشد و علاوه بر تلطیف هوای اتاق در ایجاد احساس آرامش و نشاط در فضای خانه مناسب باشد اما باید مراقب باشیم که چه گیاهی را در خانه نگاه می داریم.

به گفته پل آلدر؛ متخصص باغبانی، چندین گیاه خانگی معمول مانند نرگس، آلوئه ورا یا پیچک انگلیسی(پاپیتال) حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که می توانند باعث سنگ کلیه، تورم گلو و استفراغ در بزرگسالان شوند و اگر به وسیله بچه ها یا حیوانات خانگی مصرف شوند، برای بچه ها یا حیوانات خانگی نیز منجر به آسیب های جبران ناپذیر می گردد.

پیچک انگلیسی (پاپیتال)

یکی دیگر از خطرناک ترین گیاهان آپارتمانی، گل زنبق ظریف است که شکوفه ای منحنی دارد و در رنگ های مختلف یافت می گردد، این گیاه حاوی کریستال های اگزالات کلسیم است که به وسیله بدن انسان قابل تجزیه نیست و می تواند منجر به نارسایی کلیوی یا کبدی، به ویژه در بچه ها و حیوانات خانگی گردد.

گل زنبق

از دیگر گیاهان سمی برای حیوانات خانگی پرنده بهشتی (استرلیتزیا) است، گیاهی زیبا با گل های رنگارنگ شبیه سر پرنده پردار که حاوی هیدروژن سیانید (ماده ای بسیار خطرناک برای حیوانات خانگی که باعث استفراغ، خواب آلودگی و حتی مرگ می گردد)، است.

پرنده بهشتی (استرلیتزیا)

بعلاوه نخل ساگو (یک گیاه نیمه گرمسیری با رشد آهسته بومی ژاپن و جنوب چین) حاوی سمی به نام سیکاسین است که اگر به وسیله حیوانات خانگی مصرف گردد باعث آسیب کبدی و مرگ می گردد.

نخل ساگو

به نقل از earth، والدین باید مراقب دور نگه داشتن بچه ها خود از گیاه فیلودندرون که در حال حاضر نگهداری آن در باغ های سرپوشیده بسیار رایج است، باشند. اگرچه این گیاه کشنده نیست اما خوردن برگ های آن می تواند باعث تهوع، سوزش پوست، تورم گلو، استفراغ و اسهال به خصوص در بچه ها خردسال گردد.

یکی از انواع فیلودندرون

بعلاوه گل نرگس به عنوان یک گل محبوب بهاری، حاوی سمومی مانند لیکورین است، ماده ای شیمیایی که در صورت مصرف زیاد می تواند کشنده باشد.

گل نرگس

آلوئه ورا نیز می تواند برای گربه ها و سایر حیوانات کوچک بسیار سمی باشد و در صورت لمس یا بلعیدن به آن ها آسیب برساند و باعث استفراغ و اسهال شدید گردد.

آلوئه ورا

منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر ، گیاهان خانگی سمی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، گیاهان خانگی سمی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید