تجاوز ائتلاف سعودی به یمن 4 میلیون نفر را آواره کرد

به گزارش وبلاگ بهابادی، صنعا خاطرنشان کرد که تداوم تجاوز ائتلاف سعودی به یمن از مارس 2015 به آوارگی حدود چهار میلیون یمنی در سراسر این کشور منجر شده است.

تجاوز ائتلاف سعودی به یمن 4 میلیون نفر را آواره کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهابادی، تعداد آوارگان در اثر تجاوز ائتلاف سعودی علیه یمن تا انتها نوامبر سال 2019 افزایش یافته و به بیش از سه میلیون و هشتصد هزار نفر رسیده است.

به گزارش وبگاه خبری المسیره، مرکز اطلاعات شورای عالی مدیریت و هماهنگی امور انسانی یمن در گزارشی اظهار داشت: صدها هزار آواره یمنی در سراسر این کشور در شرایط انسانی فاجعه باری به سر می برند که این شرایط ناشی از ادامه تجاوز ائتلاف سعودی علیه یمن از پنج سال گذشته تا به امروز بوده که موجب ایجاد بدترین بحران انسانی در دنیا شده است؛ آن هم در شرایطی که نهادهای سازمان ملل هم در کار خود برای امداد رسانی و پناه دادن به آوارگان شدیدا کم کاری می نمایند.

در این گزارش آمده است : آمار خانواده های آواره یمن تا انتها ماه نوامبر 2019 (آذر ماه) به به 554،784 نفر و تعداد افراد آواره در 15 استان جمهوری یمن به 3 میلیون و 883 هزار و 488 نفر رسیده است.

حملات ائتلاف سعودی به یمن که به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، از ششم مارس 2015(ششم فرودین ماه سال 1394) علیه فقیرترین کشور عربی درمنطقه شروع شده است و همچنان ادامه دارد چیزی جز آوارگی و قحطی برای مردم آن به ارمغان نیاورده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تجاوز ائتلاف سعودی به یمن 4 میلیون نفر را آواره کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجاوز ائتلاف سعودی به یمن 4 میلیون نفر را آواره کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید